Hukuki Net hukuk forumları adresi değişmiştir; Yeni Hukuk Forumları Hukuki.NET - 16 yaşındaki kızla evlenme.

Hukuk Forumları.
Üye Adı :
Şifreniz :
Şifreyi Anımsa

Üye Kayıt
  Anasayfa   Portal   Forumlar   Yönetim   SSS     Üye Kayıt
YENİ HUKUKİ NET : Hukuk Portalı  | Anasayfa  | Hukuk Forumları  | Hukukçu Blogları  | Aktif Konular  | Haberler  | Hukuk Ansiklopedisi  | Hukuk Arama  | Anketler  | Hukuk Siteleri  | Anketler  | Hukuk ilanları  | Dilekçeler ve Hukuk Programları  | Hukuk Terimleri

| Üye | Aktif Üyeler
Forum Kategorileri | Forum Arama | Programlar  |
Hukuk Arama Motoru | Site Ekle | Hukuk Güncel Haber | Mevzuat | Kanun | Khk. | Tüzük | Yönetmelik | İçtihat | Yarışma | Ne Yeni ? | Dizin 
 Tüm Forumlar
 Hukuki Forumlar
 Aile Hukuku - Miras Hukuku - Medeni Hukuk
  16 yaşındaki kızla evlenme.
   Bu Foruma Tüm Üyeler YENİ KONU Ekleyebilir.
   Bu Foruma Tüm Üyeler YANIT Ekleyebilir.
Yazar Konu  

darkyland

Eklenme - 23/09/2004 :  14:00:50  Profili Göster  darkyland adlı üyenin Web Sitesi  darkyland adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
ben 25 temmuz 2004 te 05.01.1988 doğumlu bir kızla evlendim.düğün yaptım ben 21 yaşındayım.babası yurt dışında kaçak çalıştığı için bana vekalet gönderemedi.ben resmi nikah yapmak istedim ama kızın velayeti babasının üzerine olduğu için olmadı.kızı annesinden abisinden istedim..16 nisan 2004 te nişan,söz yapıldı.yaklaşık 10 gün önce annesinin evine ziyarete gitmiştik.
o sırada bir tartışma oldu ve annesi kızını göndermeyeceğini söyledi.bense karımın benimle gelmesini istedim o gelmedi.ben de oradan çıktım.ertesi gün ben annesinin evini aradım.eve dönmesini söyledim.buna yanaşmadılar.ben ona yaklaşık 5 milyar değerinde altın takı takmıştım.şu an onlarda onda. ve şu an ayrıldık.yasal olarak benim ne hakkım var ne yapabilirim.ya da onlar herhangi bir dava açabilirmi?dava sonucu ne olur?nasıl bir yol takip etmeliyim.?
bu davadan anlıyanların yardımını fikirlerini istiyorum......

1  ~  Kayıt Tarihi: 16/09/2004  ~  Son Ziyareti: 20/12/2004 Uygunsuz ileti bildir 

tebrone

1   Eklenme - 23/09/2004 :  16:40:58  Profili Göster  tebrone adlı üyenin Web Sitesi  tebrone adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
eğer şikayet ederlerse, reşit olmayan mağduriye alıkoymak ve evlenme vaadiyle kızlık bozmak suçu ile aleyhinizde dava açılır. Altınlar hediye olduğu için alamazsınız

İleti: 44  ~  Kayıt Tarihi: 23/09/2004  ~  Son Ziyareti: 29/10/2006 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

hukukçu adayı

2   Eklenme - 26/09/2004 :  12:42:09  Profili Göster  hukukçu adayı adlı üyenin Web Sitesi  hukukçu adayı adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
18 yaşında bir kız anne ve babasının iznine gerek kalmadan evlenebilir(yasal velenme yaşı)
17 yaşında bir kız ancak anne babasının izniyle evlenir.
16 yaşında bir kız olağanüstü bir durum(kızlığının bozulması gibi) söz konusu olduğunda ancak hakim kararıyla evlenebilir.ayrıca sayın alisinkay'ın dediği gibi evlenmek vaadiyle kızlık bozma suçu oluşmamış.nişanlıyken verdiğiniz olağanın dışında ki hediyeleri geri alabilirdsiniz.

Bir ülkede, kısa boylu insanlar uzun gölgeler veriyorlarsa, orada güneş batıyor demektir...
 İleti: 46  ~  Kayıt Tarihi: 23/08/2004  ~  Son Ziyareti: 16/10/2006 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

K.V.

3   Eklenme - 26/09/2004 :  19:31:39  Profili Göster  K.V. adlı üyenin Web Sitesi  K.V. adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
Sayın darkyland;
Bende hukukçu adayının görüşünü paylaşıyorum.Alışılmışın dışındaki bu hediyeleri kanımca BK'nun sebepsiz zenginleşme hükümlerine göre talep edebilirsiniz.

www.hukuki.net
 İleti: 1105  ~  Kayıt Tarihi: 15/03/2003  ~  Son Ziyareti: 14/04/2008 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

tebrone

4   Eklenme - 28/09/2004 :  02:12:49  Profili Göster  tebrone adlı üyenin Web Sitesi  tebrone adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
Ben şu veya bu suç oluşur demedim sadece dava açılır dedim. Sayın alişinkay, kanun metnini yazmışsınız. İyi güzel de bu çocuk, bu kızı babasından istememiş. diğer iletilerinizin bir kısmına baktım. toplumumun değer yargılarına inanıyorsunuz. Peki bu çocuk kızı babasından istememiş. Yani bu evliliğin gerçekleşme şansı türk toplumunun değerlerine göre zayıf bir ihtimal. Burada evlenme vaadiyle kızlık bozma tartışılamaz mı?
Nişan nedeniyle altın takılmış. bunların hangisi alışılmışın dışında hediye

İleti: 44  ~  Kayıt Tarihi: 23/09/2004  ~  Son Ziyareti: 29/10/2006 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git

taus715

5   Eklenme - 28/09/2004 :  08:15:42  Profili Göster  taus715 adlı üyenin Web Sitesi  taus715 adlı üyeyi arkadaş Listesine Ekle
hakim kararı ile evlenmek mümkün değildir.ancak mk 128 maddesi uyarınca hakim küçük veya kısıtlının evlenmesine izin verebilir.

İleti: 267  ~  Kayıt Tarihi: 12/08/2004  ~  Son Ziyareti: 23/05/2007 Uygunsuz ileti bildir  Sayfanın En Üstüne Git
  Konu  

Hızlı Geçiş:
 Image Forums Snitz Forums 2000

Avukat hukuk mevzuat kanun içtihat

Avukatlar hukuk mevzuat yasa law legal
Hukuki Net

Wiki Blog Legal News directory Turkish Law in English Mevzuat Hukuk Arama Motoru

© Hukuki NET - Ulusal ve uluslararası Hukuk Sitesi olma özelliğiyle gerek avukat gerek diğer hukukçu arkadaş ve gerekse vatandaşlara ev sahipliği yapan, eğitim ve bilimsel alışveriş yapma amaçlı özel bir " Hukuk Rehberi " dir. İçeriğinde hukuk dallarına göre kategorize edilmiş mevzuat, makale, kanun, hukuk forum, hukuk sözlüğü, hukuk programları ve hukuk siteleri dizini bulunan bir hukuk bilgi bankası sistemidir.
© Hukuki Net internette ve Türk hukukunda bir marka olmakla birlikte ticaret veya iş amaçlı bir site olmayıp, herhangi bir ticari kurum, kuruluş, bilgisayar programı firması vb. tarafından desteklenmemekte, finans kaynağı reklam ve ekseriyetle site yönetimi olan, ücretsiz ve açık kaynak nitelikli bir hukuk sitesidir. Bununla birlikte Sitenin tüm hakları saklı olup, telif hakkı içeren içeriği izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz.
© Siteden yararlanmakla kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılmaktasınız. © Hukuki NET - Turkish Legal NetWork and Law Resources .

Hukuki NET Managed Dedicated Server Hizmetleri Netdirekt Hosting tarafından karşılanmaktadır.