İyi günler.
Kurum avukatımızın önerisi üzerine buraya yazma gereği duydum
İhtiyaç kredisi için bankacı tarafından işyerimize gelinerek 9 adet ( 2 sinin üzerinde ödeme planı, 7 sinin üzerinde kredi hayat sigortası yazıyor) sağ alt tarafı imzalı belge alındı. Kişi kredinin hızlı çıkması için bunu yaptığını söyledi daha sonra ödeme planlarını ve kredi hayat sigortalarını taratarak tarafıma yolladı fakat 1 adet soldan sağa ödeme planı yazan ve sonrada üzerine ödeme planı basılması düşünülen evrak tarafıma teslim edilmedi. 9 adet belgenin imzalı boş halinin fotoğrafını çekmiştim ve eksik olduğunu buradan anladım. Bankacıdan bu 1 adet evrağı geri istedim fakat kendisi muhtelemen evrağı fazla olduğu için yırtıp attığını söyledi. Şu anda bu evrağa ulaşamıyoruz, bankacı da evrağı kaybettiğini yada yırtıp attığını kabul ediyor ama yazılı bir şekilde bunu vermesini istediğimde buna yanaşmıyor. Bu kişi kurumda onlarca kişiye açığa imza ile gerekirse evine giderek kredi verdirtmiş bir bankacı güveniyoruz ama olayın ulaşabileceği yerler korkutuyor.

1. olarak bankacının gerçekten kaybettiğini varsayarsak bunu bulan 3. kişiler açığa imzalı bu kağıdı doldururlarsa ne yapmam gerekiyor?
2. bankacıdan ıslak imzalı belgenin fotoğraf çıktısının üzerine olayı anlatan imzalı bir yazı almak olayı çözebilir mi?

Yani bu durumun bana olumsuz sonuç doğurmasını nasıl engelleyebilirim değerli üstadlar?
Sonuçta kredinin hızlı çıkması niyetiyle verilmiş ve bankacının hatası nedeniyle kaybolmuş bir ıslak imzalı evrak var ortada