Merhabalar,

Öncelikle konuyu burayamı açmam gerekiyodu bilemedim.

2004 Yılında izmirde bilgisayar üzerine bir dükkanım vardı. Kapı önünde bir arkadaş korsan CD DVD vs . satıyordu. Arkadaşın yerine bakarken zabıta gelip malları topladı ve benim üzerime ceza kesti. 26.000 TL ben bu borcu dikkate almadım açıkcası hatamın çok farkındayım olayın üzerinden 6 sene sonra 2010 da bana bir bankaya 500 TL hesabıma yatırıldı. bloke konuldu Izmir Konak Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünun bu blokeyi koydugunu ogrendim sonra borcu ödeyemeyeceğim için dikkate alamadım şimdi ise yine bankadaki parama bloke konulmuş ve arabamın üzerine hak mahrumiyet koymuşlar. Dün babam Izmir Konak Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü ile görüşmüş. Bu paranın faizi olmadıgını taksitlendirme yapılamayacağını ve indirim olmayacağını soylemişler E-Devletten baktığımda arabama hak mahrumiyeti gozukuyor ancak herhangi bir dava icra falan gözükmüyor ve sadece araba için Borçlu (B) gibi bir ibare var. Buna göre 2 sorum olucak.

1. Bu parayı gerçekten taksitlendiremezmiyiz yeni yasalar çıktı.. Ne yapabiliriz
2. Arabamın üzerine konulan hak mahrumiyeti yakalamalımıdır ? yoksa değilmidir.