+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Boşanma Talebinin Reddi

Boşanma Talebinin Reddi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Boşanma Talebinin Reddi

Ben 31/08/2007 Tarihinde evlendim iki ay evliliğimiz sürdü.Şiddetli geçimsizlik yaşadık ve eşim babasının evine gitti.Daha sonra beraber avukata gidip anlaşmalı boşanmak istedik.Davayı evlilik süremiz 1 yılı doldurmadığından dolayı avukat biriniz davayı açın dedi ve bende davavı açtım.Eşim antlaşmalı boşanma isteğimize rağmen ilk duruşmada kendine bir avukat tutup tazminat talebinde bulundu.eşimde sigortalı bir işte çalışıyordu ve halen çalışıyor.Dava dört duruşma sonunda dün yani (25/06/2008) hakim tarafından reddedildi.Ve biz on aydır ayrı yaşıyoruz,eşim evden eşyalarını aldı evide dağittik altınları aldı ve tüm borçlarda bana kaldı.Biz farkli kültürün insanları olduğumuzdan ailelerimizin de bilgisi dahilinde boşanmak istiyoruz çünkü bizim birdaha bir araya gelmemiz imkansız zaten gelmekte kesinlikle istemiyorum.Davanın reddinden sonra üç yıl geçmeden boşanma imkanımız varmı.Ve nasıl bir yol izlemeliyim...

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma Talebinin Reddi konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma Talebinin Reddi konulu hukuk haber
    Konu mance tarafından (26-06-2008 Saat 13:34:26 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    146
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma Talebinin Reddi

[QUOTE=mance;192706]Ben 31/08/2007 Tarihinde evlendim iki ay evliliğimiz sürdü.Şiddetli geçimsizlik yaşadık ve eşim babasının evine gitti.Daha sonra beraber avukata gidip anlaşmalı boşanmak istedik.Davayı evlilik süremiz 1 yılı doldurmadığından dolayı avukat biriniz davayı açın dedi ve bende davavı açtım.Eşim antlaşmalı boşanma isteğimize rağmen ilk duruşmada kendine bir avukat tutup tazminat talebinde bulundu.eşimde sigortalı bir işte çalışıyordu ve halen çalışıyor.Dava dört duruşma sonunda dün yani (25/06/2008) hakim tarafından reddedildi.Ve biz on aydır ayrı yaşıyoruz,eşim evden eşyalarını aldı evide dağittik altınları aldı ve tüm borçlarda bana kaldı.Biz farkli kültürün insanları olduğumuzdan ailelerimizin de bilgisi dahilinde boşanmak istiyoruz çünkü bizim birdaha bir araya gelmemiz imkansız zaten gelmekte kesinlikle istemiyorum.Davanın reddinden sonra üç yıl geçmeden boşanma imkanımız varmı.Ve nasıl bir yol izlemeliyim...[/QUOT

Ben 07.07.2007 tarihinde evlendim 6 ay evli kaldım, kocam olcak vicdansız adam bana yapmadığını koymadı bende daha fazla uzatmadan o evde yok iken babamın evine geldim ve ertesi günü dava açtım, yani avukata dilekçe verdim, geçen hafta davamızın 2. duruşması görüldü, hakim bana 200 ytl nafaka bağladı, Davayı ben açtım eşim ilk başta boşanmak istemiyorum demişti, sonra boşanmayı oda kabul etti, şimdi yazdıklarınızı okudumda KORKUYORUM İNŞALLAH BENİM DAVAM DA SİZİNKİ GİBİ OLMAZ RED OLMAZ BİZDE 1 YILI DOLDURMADIK AMA KOCAMIDA İKNA ETTİLER BOŞANMAYA, BENDE SORUYORUM BENİM DAVAMIDA RED EDEBİLİRLERMİ, KARŞILIKLI BOŞANMAK İSTESEKDE. YOKSA 1 YILI DOLDURMADIĞIMIZ İÇİN, HAKİM BİZE BARIŞMAMIZ İÇİN RED Mİ EDECEK ANLAMADIM LÜTFEN BİLEN BİRİ VARSA BENDE BU ARKADAŞ GİBİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM
    Konu garip8688 tarafından (26-06-2008 Saat 20:33:31 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mance rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben 31/08/2007 Tarihinde evlendim iki ay evliliğimiz sürdü.Şiddetli geçimsizlik yaşadık ve eşim babasının evine gitti.Daha sonra beraber avukata gidip anlaşmalı boşanmak istedik.Davayı evlilik süremiz 1 yılı doldurmadığından dolayı avukat biriniz davayı açın dedi ve bende davavı açtım.Eşim antlaşmalı boşanma isteğimize rağmen ilk duruşmada kendine bir avukat tutup tazminat talebinde bulundu.eşimde sigortalı bir işte çalışıyordu ve halen çalışıyor.Dava dört duruşma sonunda dün yani (25/06/2008) hakim tarafından reddedildi.Ve biz on aydır ayrı yaşıyoruz,eşim evden eşyalarını aldı evide dağittik altınları aldı ve tüm borçlarda bana kaldı.Biz farkli kültürün insanları olduğumuzdan ailelerimizin de bilgisi dahilinde boşanmak istiyoruz çünkü bizim birdaha bir araya gelmemiz imkansız zaten gelmekte kesinlikle istemiyorum.Davanın reddinden sonra üç yıl geçmeden boşanma imkanımız varmı.Ve nasıl bir yol izlemeliyim...
    Davayı açan taraf olarak eşinizin boşanmaya neden olan kusurunu ispatlayamadığınız ve evliliğin mali sonuçları (nafaka, tazminat vs) konusunda anlaşamadığınız için boşanma kararı çıkmamış.

İki taraf da boşanmayı istiyorsa anlaşmalı boşanma davası açmak her zaman mümkün. Ama önceki olaylara dayanarak boşanma davası açamazsınız.
    İlk boşanma davası reddedildikten sonra taraflar 3 yıl boyunca bir araya gelmezlerse başka gerekçe öne sürmeden sırf buna dayanarak boşanma davası açabilirsiniz. 3 yıl ile kastedilen odur.

İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

3 yıllık süreden kasıt şudur. Reddedilen davanın sebebi ile 3 yıl noyunca dava açamazsınız. Evet saçma ama böyle. Okuduklarım beni hiç şaşırtmadı. Ben de benzer sıkıntıları yaşadım. Evlilğimin 6. ayında eşim evi terk etti. Ben boşanmak istiyorum bana zorluk çıkarma dedi. Sonra barıştık bir araya geldik. Geçtiğimiz eylül de evi tekrar terk etti. ben bu sefer barışmak için uğraşmadım. Boşanalım dedim kabul etti. Anlaşmalı olarak dava açıldı. (Evlilik 15. ayın içindeydi). Kasıma duruşma tarihi verdi mahkeme. Ve tabi sözüm ona bilinçli, haklarının farkında olan kadın modu devreye girdi. Ben boşanmıyorum diye çıktı ortaya. Ardından celseler celseleri takip etti. Her celsede ayrı oyun oynadı. Önce tedbir nafakası istedi. Ardından 60 bin ytl'lik tazminat davası açtı. Düşünebiliyor musun olay anlaşmalı boşanmadan nerelere geldi. Velhasıl sağduyu ile düşünüp şu karara vardım. Ne kadar küçük düşürücü ve mide bulandırıcı olsa da git konuş ve anlaş dedim kendi kendime. Anlaştım. 18 Hazirandaki duruşmaya 1,5 ay kala sözlü olarak anlaştık. Mahkeme tarihine kadar 2 günde bir aradım. Hal hatır sordum. Nabız yokladım. Onu kontrolüm altında tuttum. Bu defa oyuna gelmek istemedim. Güldürdüm, güldüm. Buluştum konuştum sarıldım. Baktım hala anlaşmaktan yana. Devam olm dedim. 18 hazirana kadar devam. Son haftaya kadar devam etti bu. Son bir hafta duruşma yaklaştıkça zarf atmaya başladı. Neden bir araya gelemeyelim gibisinden laflar söylemeye başladı. And the show begin olayı yani. Dedim olm konsept değişiyor akıllı ol. Konu değiştir. Kızma sinirlenme. Sakin ol. Mümkün olduğunca sakin ve şefkat dolu konuş. Sanki sen de ayrılmak istemiyormuşsun gibi ama koşullar öyle gerektiriyormuş gibi. Son ana kadar buna devam ettim. Duruşma günü mahkemede ben boşanmıyorum desem kabul edecek biri vardı karşımda. Pişmanlık duyan yalnız kalmış biri. İçimden dedim insanın kötü düşmesinden haz almayız ama sen bunu hak ettin. Bana ettiklerinden sonra mahkeme 1 değil 1000 kez boşasa senden beni yine de hıncımı alamam.
    Sonuçta hakim boşadı. Çıktık. Beraber yemek yedik. Sonra onu işine uğurladım. Ve hayatımın en rahat otobüs yolculuğunu yapmak üzere ben de yola koyuldum. Böylece bitti. Çok rahatım. Taciz atışları gelmeye devam ediyor ama umurumda değil. Bitti artık. Kurtuldum. Etrafımı saran bu lanetten kurtuldum.
    Sana gelince. Ne yap ne et evliliğin birinci yılı dolar dolmaz eşinle görüş ve anlaşmaya çalış. Başka çaren yok. Anlaşmalısın. Ya da çok çok büyük bir kusurunu yakalamalısın. Aldatma gibi mesela. 3 yıllık süre bunu etkilemez. Anında boşanırsın. Ama al karşına konuş anlaş derim. En önemlisi sinirlerine hakim ol. Boşanma süreci sancılıdır. Sinirleri sağlam olan kazanır. Canını sıkabilir, aşağılayabilir bile. Eyvallah de, sensin de...Üstüne gitme, ürkütme...Kanunlar ondan yana bunu bilerek davran. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle dava açarsan mahkemeye 2-0 yenik başlarsın bunu bil. Herşey kadının esenliği ve refahı içindir. Mahkemeler boşamamaktan yanalar. Ama anlaşırsan hakim de boşamak zorunda kalacaktır. Dikkatli ol. Her hareketini her lafını tart. Mutlaka ama mutlaka anlaş.

Tüm bu dediklerimi, içinde en ufak bir sevgi bile kalmamışsa yap. Azcık ta olsa sevgi varsa, git kurtar evliliğini al karını karşına konuş, gerekirse yalvar. Evliliğini kurtarmak için bunu da yap. Ama en ufak bir sevgi bile yoksa, benim gibi kin doluysan, benim gibi insanlıktan çık, ar damarını çatlat, duygusuz davran, acımasız ol ve boşan. Unutma işin içine geçimsizlik girdiğinde, arada anlaşma olsa bile daha kalleş olan kazanır. Ha işin sonunda benim gibi pislik herifin teki olur çıkarsın belki, psikopat olursun. Bu riskte var. Durum budur dostum. Sana kolaylıklar diliyorum. Umarım esenliğe kavuşursun.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Slm Hannibal...
    Teşekkür ederim yazima cevap yazdığın için,benim içimde zerre kadar evliliğimle ilgili hiçbir şey kalmadı zaten evliliğimin ilk iki aylık süreside hayatımın en kötü ve en karanlik günlerimdir.Ve boşanma kararımda hayatımda aldığım en iyi karardır.Benim şuan tek isteğim boşanabilmek çünkü ben bir daha eski eşimle değil birleşmek,biraraya bile gelmek istemiyorum.Yaşadığın için bilirsin insan hayatından nefret edermi ben ettim kaçkez intarı düşündüm bir kabustu benim için inşallah bir an evvelde boşanabilirim.Ben nişanli iken hep ailesi ile sorunluyduk,ve ben onunla anlaşarak ve bana yemin edip söz verdiği için evlendim ama herşey düğüne kadarmış zatende evlendik bir hafta geçmeden aynı sorunlar başladı hemde dahada kötü.Onun için asla birleşmeyi düşünmüyorum.zatende biz çok ayrı kültürlerin insanlarıyız,bu saatten sonrada işler dahada içinden çıkılmaz hale gelir.En iyisi boşanmak.Kesinliklede boşanmaktan vazgeçmem.İnşallah antlaşmaya gelirde boşanırız zaten birazda gururu varsa medeni bir şekilde boşanırız.
    Kanunlara gelince ben zaten kanunlarımızı anlamıyorum hem kadın erkek eşit derler hemde iş boşanmaya gelince yok kadın hep haklı derler kimse boşanmak için evlenmez.Eğer aile birliği oluşmuyorsa ki bizde hiç oluşmadı bunu uzatmaya gerek yok.Nasılki boşanmada kadın etkilenir erkekde etkilenir.Mademki eşitlik ise boşanmadada insan eşit olmali.Eğer boşanmak için evlensem hiç evlenmez nikahsız yaşardım demekki evlilik yürümedi.Boşanırkende insan eşit olmalı.Benim davamın hakimide bayandı.Ama ben yinede kanunların doğruluğuna inanırım ben haklıyım inşallah adalet yerini bulur.Benim davamda karşı taraf yalancı şahit şahit getirdi çünkü tazminat almak için evi terkeden kafasına göre evden giden bir insan öyle bir şahitler getirdiki gözgöre göre yalancı şahitlik yaptılar ama yapsınlar ilahi adalette var elbette herkes ettiğini bulacak.
    Tek istediğim bir yılı doldurunca antlaşarak boşanabilmek.
    Tekrar teşekkürler....

İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Slm Hannibal...
    Teşekkür ederim yazima cevap yazdığın için,benim içimde zerre kadar evliliğimle ilgili hiçbir şey kalmadı zaten evliliğimin ilk iki aylık süreside hayatımın en kötü ve en karanlik günlerimdir.Ve boşanma kararımda hayatımda aldığım en iyi karardır.Benim şuan tek isteğim boşanabilmek çünkü ben bir daha eski eşimle değil birleşmek,biraraya bile gelmek istemiyorum.Yaşadığın için bilirsin insan hayatından nefret edermi ben ettim kaçkez intarı düşündüm bir kabustu benim için inşallah bir an evvelde boşanabilirim.Ben nişanli iken hep ailesi ile sorunluyduk,ve ben onunla anlaşarak ve bana yemin edip söz verdiği için evlendim ama herşey düğüne kadarmış zatende evlendik bir hafta geçmeden aynı sorunlar başladı hemde dahada kötü.Onun için asla birleşmeyi düşünmüyorum.zatende biz çok ayrı kültürlerin insanlarıyız,bu saatten sonrada işler dahada içinden çıkılmaz hale gelir.En iyisi boşanmak.Kesinliklede boşanmaktan vazgeçmem.İnşallah antlaşmaya gelirde boşanırız zaten birazda gururu varsa medeni bir şekilde boşanırız.
    Kanunlara gelince ben zaten kanunlarımızı anlamıyorum hem kadın erkek eşit derler hemde iş boşanmaya gelince yok kadın hep haklı derler kimse boşanmak için evlenmez.Eğer aile birliği oluşmuyorsa ki bizde hiç oluşmadı bunu uzatmaya gerek yok.Nasılki boşanmada kadın etkilenir erkekde etkilenir.Mademki eşitlik ise boşanmadada insan eşit olmali.Eğer boşanmak için evlensem hiç evlenmez nikahsız yaşardım demekki evlilik yürümedi.Boşanırkende insan eşit olmalı.Benim davamın hakimide bayandı.Ama ben yinede kanunların doğruluğuna inanırım ben haklıyım inşallah adalet yerini bulur.Benim davamda karşı taraf yalancı şahit şahit getirdi çünkü tazminat almak için evi terkeden kafasına göre evden giden bir insan öyle bir şahitler getirdiki gözgöre göre yalancı şahitlik yaptılar ama yapsınlar ilahi adalette var elbette herkes ettiğini bulacak.
    Tek istediğim bir yılı doldurunca antlaşarak boşanabilmek.
    Tekrar teşekkürler....

Mance kardeşim senin için en iyi dileklerde bulunuyorum. Umarım en kısa zamanda kurtulursun. Ama şunu unutma. Çok kötü günler yaşamışsın. Daha kötüsünü de yaşama ihtimalin var. İşte bu durum gerçekleşirse sen güçlü olmalısın. Süreç insanı normal hayat görünümünden uzaklaştırabiliyor. Kişi kendini yalnız ve çaresiz hissedebiliyor. İşte o zaman sen bugünlerin geçtiğini görmek için yaşamalısın. Çünkü sonsuza kadar sürmeyecek kesinlikle. Böyle zamanlarda kinine sığın. Unutma keser döner sap döner gün gelir hesap döner.
    Sana çok kötülük yapabilir. Bu da hayatın doğallıklarından biridir aslında ve aslında herşey insana mahsustur. Şaşırma. Soğuk kanlılığını yitirme. Sevinçte de kederde de ölçülü olmaya çalış. Ölçülü olmak erdemdir. Senin yıkıntının üzerinde zil takıp oynayacak biri var karşında. Kimseye bu zevki tattırma. Dik dur. Kan kussan da kızılcık şerbeti içtim de...Esas olan boşanmaktır. Bu yolda da herşey mübahtır. Kanunların buradaki yeri, hakeme rağmen kazanılan maçlardaki gibidir. Hakemin forması burada karşı takımla aynıdır. Çok fazla şey umma. Ama nizami bir gole hakem bile bişey diyemez. Anlaşmak ta boşanma davasındaki nizami goldür. Sen bunu başarabilirsen ne mutlu sana. Hakim kalemini kırdığı zaman olay şudur. Şut ve Gollllll. Top santrada...Hadi eyvallah.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkürler cevap yadığınız için...
    Peki ben temize gitsem bir sonuç alabilirmiyim; çünkü benim durumumda hakimin verdiği karar çok düşündürücü illede bir boşanma davasında karakolluk olmakmı gerekir ben o seviyeye inmedim ama 2 aylık evlilik süremde hep sorun yaşadık eşim eşyaları alarak evi boşalttı biz tamamen ayrıldık karşı tarafta boşanmaktan yana net, sadece tazminat istiyor ve ayrıca altınlarda kendisinde ben bunları kanıtladım ama hakim yinede boşamadı şimdik ben temmize gitsem sonuç ne olur saygılarımla....

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkürler cevap yadığınız için...
    Peki ben temize gitsem bir sonuç alabilirmiyim; çünkü benim durumumda hakimin verdiği karar çok düşündürücü illede bir boşanma davasında karakolluk olmakmı gerekir ben o seviyeye inmedim ama 2 aylık evlilik süremde hep sorun yaşadık eşim eşyaları alarak evi boşalttı biz tamamen ayrıldık karşı tarafta boşanmaktan yana net, sadece tazminat istiyor ve ayrıca altınlarda kendisinde ben bunları kanıtladım ama hakim yinede boşamadı şimdik ben temmize gitsem sonuç ne olur saygılarımla....
    Temyizden sonuç alabilme ihtimaliniz çok yüksek değildir. 3 yıllık bekleme süresi temyizden döndükten sonra başlar, 3 yıl yerine 5 yıl beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Tek çözüm, o da boşanmayı istiyorsa; anlaşmalı boşanma.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bosanma talebinin reddine

bosanma davalarinda red suresi inmeli

zina davasi acabilmek icin bosanmis olmakmi gerekir

boşanma davasının reddi www.hukuki.net

siddetli gecimsizligin reddinden sonra tekra gecimsizlik

boşanma davası reddi www.hukuki.net

boşanmanın reddinden sonra

boşanma davam reddedildi www.hukuki.net

esim bosanma davasinin reddini istiyor

karsilikli bosanma davasinin reddi www.hukuki.net