+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Üst Yönetim Şikayeti Hk.

Üst Yönetim Şikayeti Hk. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Erzurum
    İletiler
    470
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Üst Yönetim Şikayeti Hk.

Merhaba,

Ağustos ayında bir üst yöneticim ile atılan mailde performans skalası hakkında konuşuyorduk. Kendi bağlı bulunduğum yöneticim “bu maili ben atmadım. Maili atan yönetici ile görüşebilirsin” dedi. Bende maili atan yöneticiyle konuşuyordum. O Esnada yakınımızda bulunan birim yöneticimiz masasından kalkarak üzerime yürüdü ve yaklaşık 100 kişilik bir operasyonda bana herkesin içerisinde bağırdı. “Artık bu konuyla ilgili olarak konuşmayacağını , farklı bir birime gidebileceğimi , iş çözmek zorunda olduğumu ve kendisinin işi göndereceğini ve benimde işi çözeceğimi” bağırarak ilettiler. Ben “ Lütfen bağırmamanızı rica ederim , bir sorun varsa koçluk odasında konuşalım” dememe rağmen bağırmasına devam etti.

Bende aynı gün şirketimizin prosedüründe olan Etik Bildirim mail adresine olayı anlatan mail attım.

Atmış olduğum bu maili şirketin direktörü ve hep CEO’ya bağlı bulunan yetkililer inceleyecek ama sorun şu ki bulunduğum ilin lokasyonun müdürü ve IK müdürü şikayet ettiğim kişinin arkadaşları. İstanbula cevap gönderirken Şikayet ettiğim birim yöneticisinden yana olacaklarını düşünüyorum.

Müdür , İK müdürü ve Ben Hafta içerisinde bir görüşme yapacağız. Bu görüşmede benim işten çıkışım dahi olabilir. Şuan hiç bir şey bilmiyorum. Haklı konumdayken beni haksız çıkaracaklar ve işime son verebilirler. Ayağına basmaz misali ama ben Allaha Dua ediyorum haksızın hakkını vermesi için...

İş yerinde bütün kurallara uymaktayım. Performansım iyi. Yani kılıfına uydurulacak bir nedenleri de yok. yinede bilemiyorum.

Bu durumda haklarım nelerdir ve ne yapabilirim ?
    Bana bağıran kişiyi Savcılığa suç duyrusunda bulunabilirmiyim ?

Hukuki NET Güncel Haber

Üst Yönetim Şikayeti Hk. konulu yargıtay kararı ara
    Üst Yönetim Şikayeti Hk. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    470
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Üst Yönetim Şikayeti Hk.

Merhaba Fenasi Bey,

İnsanlar burda destek alıyor. Bilmediklerini öğreniyor. Benim yazdığım konuya neden yazıyorsunuz ? Orda adminler var. Onlarla iletişime geçebilir misiniz ? Kısaca az ötede oyna...

Alıntı AV.FENASI KERIM rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    O kadar baktim foruma, ne konuyu silme hakki ne de uyelik silme hakki var.

Hukuki nette hukuk yok. Sacmalik!
    Bir kullaniciya kayit hakki veriyorsan (onun vatandaslik numarasini ve diger ozel bilgileri alarak yapiyorsun) uyelikten cikis hakkini da ayni sekilde vermek zorundasin.

Konuyu ve benim uyeligimi sil

- - - Updated - - -

O KADAR BAKTIM FORUMA, NE KONUYU SILME HAKKI NE DE UYELIK SILME HAKKI VAR.

HUKUKI NETTE HUKUK YOK. SACMALIK!
    BIR KULLANICIYA KAYIT HAKKI VERIYORSAN (ONUN VATANDASLIK NUMARASINI VE DIGER OZEL BILGILERI ALARAK YAPIYORSUN) UYELIKTEN CIKIS HAKKINI DA AYNI SEKILDE VERMEK ZORUNDASIN.

KONUYU VE BENIM UYELIGIMI SIL
    - - - Updated - - -

Alıntı musate rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ben olsam direk avukat para

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ne demekistiyorsunuz ? Biraz açıklayabilir misiniz ?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    218
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türk Ceza Kanunu'nun " Hakaret " başlıklı 125. maddesi 1. fıkrası;
    Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat
    eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya
    adlî para cezası ile cezalandırılır.[/I][/I][/I]

Aynı maddenin 4. fıkrası; Hakaretin alenen işlenmesi halinde ceza altıda biri oranında artırılır.

Sayın Keremli,

Siz üst yöneticinizin neler söylediği hususunda detay vermemekle beraber bağırdığından bahsetmişsiniz. Burada üst yöneticinizin kullandığı kelimeler önemli. Hakarete varan sözler sarf etmişse TCK 125. madde kapsamında Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. O esnada orada bulunanları tanık olarak da belirtebilirsiniz.

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    470
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı idare_hukukçusu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Türk Ceza Kanunu'nun " Hakaret " başlıklı 125. maddesi 1. fıkrası;
    Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat
    eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya
    adlî para cezası ile cezalandırılır.[/I][/I][/I]

Aynı maddenin 4. fıkrası; Hakaretin alenen işlenmesi halinde ceza altıda biri oranında artırılır.

Sayın Keremli,

Siz üst yöneticinizin neler söylediği hususunda detay vermemekle beraber bağırdığından bahsetmişsiniz. Burada üst yöneticinizin kullandığı kelimeler önemli. Hakarete varan sözler sarf etmişse TCK 125. madde kapsamında Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. O esnada orada bulunanları tanık olarak da belirtebilirsiniz.

Merhaba,

Yazmış olduğunuz maddede "Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat
    eden..." geçmektedir.

Bu bağlamda bana "sana söylüyoruz söylüyoruz anlamıyormusun" kelimesi ve yaptığımız açık hat toplantısında “çocuklarımız hasta olduğunda performansımızdan düşmemesi için burayamı getirelim” dediğimde bana karşılığında “orda senin babalığını sorgulaman lazım” diyor. Benim babalığımı kimsenin yargılamaması gerektiğini düşünüyorum.

Bana söylediğide anlaşılması için örnek veriyorum Ben 2x2 =4 diyorum o ise 2x2=5 diyor. Bende ısrarla 4 diyorum.

Dolayısıylada benim anlamam mümkün değil.

Ayrıca her molaya çıktığımda arkadaşlarımın"birim yöneticisi üzerine yürüyerek sana neden bağırdı?" demesi beni çok üzüyor.

Ben 10 yıldır iş yerinde alışmaktayım benim orda bir saygınlığım var. İnsanların içerisinde beni küçük düşermesi onurumu çok incitti.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neticede üstünüzle anlaşamadığınız, sürekli gündeme getirdiğiniz bir durum var diye anlıyorum.
    Hal böyle iken, konu her açıldığında aynı şeyler söylenip duruyorsa, söylüyoruz söylüyoruz anlaşılmıyor lafı aslı astarı olmayan bir laf vey a hakaret olmayacaktır.

Çocukların hastalığı konusunda da;
    o görüşmede ilk sizin gündeme getirdiğiniz bir örnek üzerinden konuşmanın devam etmesine de alınmamanız gerekir diye düşünüyorum.

Saygınlık konusunda da, bence fazlaca alınganlık göstermiş olursunuz,
    10 yıl çalışanın da saygınlığı vardır, 10 gün çalışanın da saygınlığı aynı olmalıdır,
    elbette bir üstün de saygınlığı vardır ve alt çalışanıyla sürekli bu tür tartışmalar yaşıyor olması da o yönetici için saygınlığa zarar veren bir durum olarak görülür .

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    470
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Neticede üstünüzle anlaşamadığınız, sürekli gündeme getirdiğiniz bir durum var diye anlıyorum.
    Hal böyle iken, konu her açıldığında aynı şeyler söylenip duruyorsa, söylüyoruz söylüyoruz anlaşılmıyor lafı aslı astarı olmayan bir laf vey a hakaret olmayacaktır.

Çocukların hastalığı konusunda da;
    o görüşmede ilk sizin gündeme getirdiğiniz bir örnek üzerinden konuşmanın devam etmesine de alınmamanız gerekir diye düşünüyorum.

Saygınlık konusunda da, bence fazlaca alınganlık göstermiş olursunuz,
    10 yıl çalışanın da saygınlığı vardır, 10 gün çalışanın da saygınlığı aynı olmalıdır,
    elbette bir üstün de saygınlığı vardır ve alt çalışanıyla sürekli bu tür tartışmalar yaşıyor olması da o yönetici için saygınlığa zarar veren bir durum olarak görülür .
    Ufak bir sorun var ben onunla konuşmadım. O arkadan laf dinlediği için konuya müdahil oldu.
    Ayrica bu yönetici hoşuna gitmeyen bir durum oldugunda hemen bağıran bir yönetici. Lokasyonda resmen terör estiriyor. Çalışmış olduğum firma türkiyede önde gelen büyük bir kurumsal şirket.
    her insan istediği gibi hakaret etmeden istedigi kisiye bagirabilir mi?

Ayrıca varsayalimki beni işten hafta içerisinde attılar. Hangi madde altında işten atabilirler?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Keremli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ufak bir sorun var ben onunla konuşmadım. O arkadan laf dinlediği için konuya müdahil oldu.
    Ayrica bu yönetici hoşuna gitmeyen bir durum oldugunda hemen bağıran bir yönetici. Lokasyonda resmen terör estiriyor. Çalışmış olduğum firma türkiyede önde gelen büyük bir kurumsal şirket.
    her insan istediği gibi hakaret etmeden istedigi kisiye bagirabilir mi?

Ayrıca varsayalimki beni işten hafta içerisinde attılar. Hangi madde altında işten atabilirler?
    Yanlış anlaşılmak istemem elbette ,
    ama işyerinizle ilgili ilk sorun mesajlarından itibaren neredeyse tamamını hatırlıyorum .
    Bana göre şirket hattına yüklenen ama kullanmadığınız ve o hatta biriken tutarın iadesi konusundan şu güne en az 10 tane ben bulailirim.
    Ha , elbette işlem yapacakları sebep haklı sebep olmayacaktır ama işyerinde üst yöneticilerinizle sürekli muhalif olmanız ve tartışmalar yaşamanız dahi , işyerinde düzenin sağlanmasına olumsuz etki eden harekettir.
    Haklı olmasa da geçerli pek çok sebep bulabileceklerini düşünüyorum.

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    470
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanlış anlaşılmak istemem elbette ,
    ama işyerinizle ilgili ilk sorun mesajlarından itibaren neredeyse tamamını hatırlıyorum .
    Bana göre şirket hattına yüklenen ama kullanmadığınız ve o hatta biriken tutarın iadesi konusundan şu güne en az 10 tane ben bulailirim.
    Ha , elbette işlem yapacakları sebep haklı sebep olmayacaktır ama işyerinde üst yöneticilerinizle sürekli muhalif olmanız ve tartışmalar yaşamanız dahi , işyerinde düzenin sağlanmasına olumsuz etki eden harekettir.
    Haklı olmasa da geçerli pek çok sebep bulabileceklerini düşünüyorum.
    Yok yok şimdi daha iyi anladım beni yanlış anladiginizi. O nedenle yazilariniz on yargıyla yaklasmaktasiniz. Ben form da her sorduğumu icraata dokmuyorum. Sadece öyle olursa ben ne yapabilirim'in derdindeyim. Yoksa gerekten sorun cikaran bir calisan olmadığıma ben ve diğer yoneticilerim de emin. Bu site bana çok şey kazandırdı. Yardimlariniz olmasaydı çoğu kez hakkım yenecekti. Ben arıza peşinde olan birisi değilim. olsam o kadar elimde farklı nedenler varki buna hiç gerek dahi kalmaz. Örneğin : yoneticim beni gece ise çağırdı ben çalıştım sonrasında çalıştığım güne uyarmama ragmen tatil gibi yazdı.
    Ben işten çıkmanın dersinde değilim. Sömürü altında olan memleketimin insanları , batıda çalıştırılan farklı doğuda calistirilanin farklı performans kriterlerine karşı çıkıyorum. Ne yani susalim zalimliklerine devammi etsinler. Batida 3000TL ila 3500TL alan aynı işi yapan arkadaşlarımızla doğuda 2000TL ile calisan insan arasında ne fark var. Eğer benim kalbimde kötülük varsa allah beni doğru yoluna cevirsin. Eğer tam tersiyse senin kalbini cevirsin. Umarım doğru bilgileri paylasmissindir.
    Herşey için yinede teşekkür ederim.

SM-J100H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bana göre de benim önyargı ile yaklaştığımı düşünmeniz sizin önyargınız .
    Her sorduğunuzu icraata döktüğünüzü hiç düşünmedim, bu yönde de bir ifade kullanmadım.
    Şirket el değiştirme tarihinden itibaren başlayan bazı sorunlar diziniz var ve çözüme ihtiyaç duyduğunuzda burada paylaştınız , hep birlikte bir şeyler öğrendik, bildiklerimizi paylaştık.

Son 3 yılda burada paylaştığınız, paylaşmadığınız , yaşadığınız sorunlar, sadece sizin amirlerinizle yaşadığınız sorunlar değil, aynı zamanda amirlerinizin de sizinle yaşadığı sorunlar sonuçta.
    Bugüne kadar gelen o 3 yılda yaşanılan sorunlar nedeniyle amirlerinizin , İK bölümünün tavsiyeleri ile işten çıkartılma durumunuzun gündeme gelebileceğini siz de düşünür olduğunuza göre, eninde sonunda o noktaya gelmeniz kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.
    Bir amir olsam sürekli sorun yaşamama sebep olan biri ile daha fazla çalışmayı ben de istemem Bu mantıkla bakınca da,
    sürekli amirlerle tartışmak bir işveren için tek başına yeterli bir sebep olur sözleşme feshi için. Kıdem -ihbar tazminatınız yanında en fazla 8 aylık işe başlatmama tazminatı da kesin çözüm olur.
    Etik bildirim birimi, koçluk sistemi, alt çalışanların üst yöneticisini şakkadanak koçluk odasına çağırıp toplanalım deme hakkı veren bir işyerinde de , bir kişinin açacağı işe iade davası için bu sonuçlar çok ta katlanılmayacak bir durum değildir.

Nerede
    Erzurum
    İletiler
    470
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bana göre de benim önyargı ile yaklaştığımı düşünmeniz sizin önyargınız .
    Her sorduğunuzu icraata döktüğünüzü hiç düşünmedim, bu yönde de bir ifade kullanmadım.
    Şirket el değiştirme tarihinden itibaren başlayan bazı sorunlar diziniz var ve çözüme ihtiyaç duyduğunuzda burada paylaştınız , hep birlikte bir şeyler öğrendik, bildiklerimizi paylaştık.

Son 3 yılda burada paylaştığınız, paylaşmadığınız , yaşadığınız sorunlar, sadece sizin amirlerinizle yaşadığınız sorunlar değil, aynı zamanda amirlerinizin de sizinle yaşadığı sorunlar sonuçta.
    Bugüne kadar gelen o 3 yılda yaşanılan sorunlar nedeniyle amirlerinizin , İK bölümünün tavsiyeleri ile işten çıkartılma durumunuzun gündeme gelebileceğini siz de düşünür olduğunuza göre, eninde sonunda o noktaya gelmeniz kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.
    Bir amir olsam sürekli sorun yaşamama sebep olan biri ile daha fazla çalışmayı ben de istemem Bu mantıkla bakınca da,
    sürekli amirlerle tartışmak bir işveren için tek başına yeterli bir sebep olur sözleşme feshi için. Kıdem -ihbar tazminatınız yanında en fazla 8 aylık işe başlatmama tazminatı da kesin çözüm olur.
    Etik bildirim birimi, koçluk sistemi, alt çalışanların üst yöneticisini şakkadanak koçluk odasına çağırıp toplanalım deme hakkı veren bir işyerinde de , bir kişinin açacağı işe iade davası için bu sonuçlar çok ta katlanılmayacak bir durum değildir.
    Şirket el değiştirme konusu: Bana yeni bir sözleşme imzalatıyorlar. Ben bu durumda ne yapmam lazım ? Tazminatım yanarmı yanmazmı ?
    Öğrendiğim: Yanmaz.rahatlıkla imza atılabilir. Yeni sözleşme imzalatsalarda ilk başta imzaladığın sözleşmenin yararına olan kısımlar devam eder. Yeni sözleşmede lehime bir madde olursa o madde kabul görmez. ( Bu konuda tarafımdan hiç bir yöneticime ben sözleşmeyi imzalamıyorum demedim. Sadece ben öğrendim ve bilinçli hareket ettim )

GSM hatlarına TL yükleme konusu : Şirket GSM hatlarına para yüklüyor. Ben hiç bir paket almasam ve sadece biriktirsem bordroda da gider olarak gösterildiği için olası bir işten çıkma durumunda hak iddia edebilirmiyim ?
    Öğrendiğim: Hayır. İddia edemezsin. (Sonradan faturalı hatta geçirdiler. Bütün biriktirdiğim parayı hayır kurumlarına bağışladım Bu durumdan da yöneticilerimin haberi olmadı.)

Benim amirlerim ile yaşadığım tek bir sorun var: PERFORMANS

Performans kurallarında aynen şu ibare geçmektedir: Ücret , Performans ve Prim Yönetimi prosedüründeki amaç Şirket Grup Vizyon ve stratejilerini destekleyerek , çalışanların yetkinliklerini , aldıkları sorumlulukları eğitim ve iş tecrübesini esas alarak "yüksek performansı" ödüllendirmek , sürekli performansı destekleyerek ; "adil" ,yenlikçi ve rekabetçi sistemler tasarlamak ve uygulamaktır.

Burda adil ibaresini özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü adil değil.
    Bizim performans skalalarımızda MSL diye bir etken var. Bu etken talebin çözüm süresidir. Eğer 2 gün boyunca o talebi çözümlemediysek performansımızdan 6 puan düşüyor. Buraya kadar sorun yok. Ben bu 2 gün kuralına takılmıyorum fakat Talep süresi kaçan talepler bizden kaynaklanan nedenlerle kaçmıyor.
    Bizim yetkimizde olmayan nedenleri biz 2. Seviyeye gönderiyoruz. Onlar çözüme ulaştırana kadar 2 gün geçiyor ve sonrasında bizim performansımızdan kesiliyor.
    Sistem probleminden dolayı bizim havuzumuza gelmesi gereken iş bizim havuzumuza gelmiyor sonrasında bizim havuzumuza süresi kaçmış olarak geliyor. Buda bizim hatamız değil.
    Şirkette diyor ki ben anlamam senin performansından kesiliyor. Bende diyorum ki: Sen performans değerlerinde "adil" ibaresini kullanmışsın. Ya adil kelimesini kaldır yada bu durumu düzelt.

Bu durum yaklaşık olarak 3 yıldır devam ediyor ve ben 3 yıldır bunu defaaten dile getiriyorum. (Eğer bu durum düzelirse varya yaklaşık 100 kişi bu problemden kurtaracak. )

Şimdi benim yerimde olsanız ne yapardınız ? Susup hakkınızın yenmesine gözmü yumardınız yoksa hakkınızımı isterdiniz ?

Rızkı veren cenab-ı Allah. Kimse kimsenin rızkını vermez. Belki bu sebep olur daha farklı bir yerde daha farklı ve güzel bir iş bulurum. Belkide bu durum benim imtihanım olur. Bunu bilemem ama ne olursa olsun Allah bize korkak olmamayı emretmiyor mu ?

Benim memleketimde kraldan daha çok kralcı var. Eskiden o kadar güzeldiki. Sonrasında herşey değişti. Performans skalaları vs... Tabiri caiz ise gözün üstünde kaş var diyip paramızı kesiyorlar.

Bende bu duruma karşı çıkıyorum.

Performansımıza etki eden bir neden daha söyleyeyimmi ? Diyorki bana 1 hafta öncesinden hastalanacağını söyleyeceksin ve ben vardiya planına yazacağım. Eğer demezsen ve hastalanırsan 1,5 puan , 3 puan ve 6 Puan performasından düşerim. Olduki rahatsızlandın ve ameliyat oldun rapor aldın. Tamamdır yine performanstan keserim.

Peki bu performans kriterlerine devlet bir şey diyemiyor mu ? Sözleşmemizde performans + pirim üzerinden imzalamışız. Nasıl olurda devlet buna el atamaz ?

Koçluk odasına davet etmem konusunda;

100 kişinin içerisinde bana bağıran bir hanım efendi. Kurumsal bir şirkette çalıştığımı yukarıda yazmıştım. Bize verilen eğitimlerde İso 10002 kapsamında aşağıdaki bilgiler geçmektedir.

“Açık İletişime inanırız:Her düzeyde samimi ve dürüst ilişkiler kurarız. Bilgimiz paylaşır,farklı görüşleri destekleriz. Hatalarımızdan öğrenir,daha iyiye ulaşmak için kendimizi sorgularız. “

Sırf farklı düşündüğüm için yöneticim tarafından 100 kişinin içinde bağırıp beni aşağılaması ve rencide etmesi gücüme gitti. Ben 2 çocuklu bir babayım. Kurumsal bir şirketteyiz ve kimsenin kimseye bağırmayacağını ve etik olmadığını düşünüyorum. Kendisine koçluk odasında konuşma talebinde bulunduğum halde “Artık bu konuyla ilgili olarak konuşmayacağını” ilettiler. Bundan önceki toplantılarımızda da yine aynı şekilde bağırarak bastırılmaya çalışıyor fakat olaylar sadece uzuyor ve yine aynı gündemler olmasına neden olunuyor.

“Yine aynı sayfada İnsana değer veririz: Başarımızın temelinde çalışanlarımızın olduğuna inanırız. Sosyal sorumluluk bilinci ile topluma değer katarız.

Ayrıca Kalite politikamızda: Bilgi ve sorumluluğu paylaştığımız çalışanlarımızın memnuniyetinin,müşteri memnuniyetinin temelini oluşturduğunun bilincindeyiz. Çalışanlarımızın gönül ve zihinsel katkılarını kazanarak mükemmel hizmeti sunabileceğimizin farkındayız.” yazmaktadır.

Şimdi bana tanınan bu maddeleri neden kullanmayayım ?

Benim kimseden bir dayanağım yok ve ayağımı sağlam temeller üzerine basmalıyım ve hakkım olan tazminatımı da düşünmek zorundayım.

Yanlış yapmamak adına siteye tüm detayları yazdım.

Bu konu hakkında ne yapabilriz ?
    Konu Keremli tarafından (09-09-2018 Saat 22:15:45 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: