+ Konuyu Yanıtla
3 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 51 ileti bulundu.

Konu: Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?...

Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?...

İstifa dilekçesinin tamamını kendi el yazınızla mı yazmıştınız?

Hukuki NET Güncel Haber

Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... konulu yargıtay kararı ara
    Biz çıkarmış olmayalım, sen istifa et?... konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İstifa dilekçesinin tamamını kendi el yazınızla mı yazmıştınız?
    Evet , ama düzeltmemiz gerekiyor diye çağırmışalrdı normalde tekrar yazacaktık vazgeçmeseydim.

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı KB002 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Gelişme :1
    Şimdi bir şey anlatacağım ama gülmeyin; Bugün insan kaynakları müdürümü ne gelmiş benle konuşmak için, çağırdılar gittim. İşte orda istifamdan vazgeçtiğim fax kağıdı da vardı. Ne oldu nasıl gitti süreç... ben de kişisel kararlar daha çok dfedim.. felan filandan sonbra istifa ettikten sonra neden böyle bişey yaptın bundaki amaç ne hem de seni bi tanıylaım diye geldik dediler.
    İşin kızdıgım tarafı ise: Mal gibi bilinçli biriymiş gibi davranmadım bilerek, daha dogrusu pek bilgi vermedim. İşte önce karar verdim sonra vazgeçtim. Madem süreç bömyle ilerliyor böyle olsun istedim dedim.

İşte konuştuk konuştuk, onlar ise biz bunu yazmandaki amaç neydi onu öğrenmek istiyoruza benzer bişey dedi, anladık ki çok da farketmiyormuş senini için deyip. Yine kendi kafalarına istifam ile çıkacağımı belirlediler. Arada bir cümlede işte biz istifanı işleme koyduk bu dilekçeyi de işleme koyabilirz yada koyamayabilirz gibi benzer bişey dediler. Bir de yine tıpkı müdürümün de dediği gibi işte başka bi yere gittiğinde çıakrılmış olarak gözükme, diğer yerlerin insan kaynakları ile bağlantımız var onlar da bize soruyorlar hep bilgi laışverişinde bulnuyoruz.. o anlamda referans olabilmek için tanıyalım dedik hem de böyle çıkarılmış olma gibi bişeyler dediler ( Herzmanki gibi iyiliğpime yapıldığını gösterme oyunu ) ben buna inanmıyorum hep aynı bahaneyle herkese istifa ettiriyorlar ama amaç kendilerini kurtarmak. Benim düşünccem bu, sizce onların söyledikelrinde doğruluk payı var mı?

Kendime kzıdığım nokta ise şu; hazır admalar bana gelmişlerken niye amacım doğrultusunda konuşmadım ki; yani onlara '' haksız yere çıakrtılıyorum ve bu haksızlığı legal hale getirmek istemiyorum madem bu şekilde oluyor süreç, buyrun yapın '' '' Bana haksızlık yapılıyor ve istifa ederek de mavcut olabilecek hakalrımdan vazgeçmek sitemiyorum '' gibi şeyler diyemedim.

Kendimi avuttuğum şey ise böyle desem de; yine istifa dilekçesini işleme korlar öyle gösterirlerdi. Dimi ? Nolur evet diyin, pispisine bişeyler kaybetmeyi hiç hiç hiç sevmem !

şimdi ben burda bu haksızlığı yapıyorsunuz ben de haklarımı korumak için istifa etmiyoru mdeseydim, bunlar en azından bana vermelri gereken şeyi eksiksiz verirlerdi, ( bilinçli oldugumu düşünerek) ama bi yandan da bakarım yine eksik bişey varsa istifa etsem de vermek zorundalar gerekirse hakkımı ararım.

Burada tek ayrım şu sanırım istifa etmek - çıakrılmak .. Burada ben bu konuşmaları yapmayarak sadece ''kötü niyet tazminatı '' '' ihbar tazminatı '' nı kaybetmiş oluyoru mdeğil mi başka kaybetiğim bişey yok. İhbar oalyını ayarlardı bence neden çalışturmak yerine bana ceza ödesinler ki. Kötü niyet tazminatı da kesin bişey değil zaten , kendilerini haklı çıkarırlar ( sa ) alamıyordum değil mi ? bu konuda sorularım cevapsız kalmıştı üstte ?
    Bunların dışında diğer alackalarım istifa etsem de çıakrılsam da kazanılmış hakalrım zaten vermek zorundalar diye düşnüüğyorum yani arada çok da kabymetmiş bişey yok gibi gözüküyor.

Yani ben ciddi bi şekilde bunların verdiğim dilekçeden endişe duydukalrını hissettim ( ne kadar doğru bilmiyorum ) herkesle görüşrüüz böyle dedielr ama bilmiyorum. Belki de endişeleri ben işte çalışmaya devam etmek istediğimi zannetmişlerdi.e ben o iş için ugrasmıyorum zaten. Ama düşündüğüm tazminatlardan korkarlar genelde :S Yani sanki o verdiğim dilekçe böyle haklı bir nedene dayanıyormuş da birt dava açsam kullansam hem istifa reddimi geciktirdiler, beni meşgu lederek sitifamı işemee koydular hem de isteğim olmadan istifa ettirmiş oldular deyip; kendi mi haklı çıakıp dahasında da kötü niyet tazminatı gibi durumlarda haklı çıkacakmışım gibi hissettim.

Bi arada '' bu yazdığım şey sizi endişelendiriyor mu? '' dedim yoo sadece öğrenmek sitiyoruz , çok fazla olmuyor böyle bieşy ilginç geldi felan dediler ...

Ya üff ben niye orda herşeyi açık açık demedim ki şimdi onlar ebnbi farketmez isitfa da olur kafasıyla bakacakalr bari orda desem yo şunu yapamazsın buun yaparsın felan filan derlerdi... Sonuc değişmez ama psikolojik olarka sonucun neler olaabileceğini öğrenirdim. Şimdi adamalr oh tamam bu iş derken ben yine bieşyşleri deşersem iyice ilginç olacak ...
    Nolur çok da bişey değişemzdi felan deyin...

Herneyse durumu yorumlar msıınz ? :S
    Durum parlak değil. istifanızı işleme koyabilirlerde koymayabilirlerde. İşverenin insiyatifinde. Bundan sonrasına fazla kafaya takmayın. Çalışmanıza devam edin. Zaten sizin içinde çok önemli değildi. Olsada olur olmasada modunda idiniz. memlekete gitmek istiyordunuz. Biran önce gidip orada düzeninizi kurarsınız. Arabanızıda alabilirsiniz. İk sadece sizinle tanışmaya gelmiş. başka bir nedeni olmasa gerek. Nedense çok eskiden Personel işlerinde çalışmış biri olarak bende de sizi tanıma isteği var. Bu ik cıların genel özelliği herhalde.

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ceceli341 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Durum parlak değil. istifanızı işleme koyabilirlerde koymayabilirlerde. İşverenin insiyatifinde. Bundan sonrasına fazla kafaya takmayın. Çalışmanıza devam edin. Zaten sizin içinde çok önemli değildi. Olsada olur olmasada modunda idiniz. memlekete gitmek istiyordunuz. Biran önce gidip orada düzeninizi kurarsınız. Arabanızıda alabilirsiniz. İk sadece sizinle tanışmaya gelmiş. başka bir nedeni olmasa gerek. Nedense çok eskiden Personel işlerinde çalışmış biri olarak bende de sizi tanıma isteği var. Bu ik cıların genel özelliği herhalde.
    Yöneticilerin kişilerin hep sitifa etmesini böyle cetazminatlardan kurtulmayı amaçalr beni haksız yere çıakrttıklarında hukuki bi sorumluluk alacaklardı...

Evet 5 aylık bi çalışanım çok fazla alacagım da olmayacaktır ama böyle düşünüyorum. Yani neden beni tanımak için gelsinler ki sadece :S Sizin bu konuda böyle iyi niyetli düşünmeniz beni şaşırttı doğrusu.

tamam olmasa da olur da. Ben yine de ne kaybettim ne kazanabilirdim bunları düşünüyorum. Neden bişeyler gerçekten HAK kım ise alamyayım değil mi ? ...

Bir de yaaa ebn böyle baskıyla siitfa imzladım sonra vazgeçtim buyrun sız fesh edin.. Bu dilkeçeme rağmen nasıl olurda beni istifa etmiş gösteririsiniz desem ne olurdu +
    Sadece yetersizdi şeklinde sebep gösterip çıkarmalrı durumunda tazminat durmum ( kötü niyet tazminatı ) nasıl olurdu, alma ihtimalim ( istifa etmmiş gibi düşünüyoruz )

+ Olur tanışalım

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi seçeneklerimizi sıralayalım ve daraltalım. Ne istediğimizi bilelim artık.
    1-İstifanınızı geri çekmenizi kabül ederlerse çalışmaya devam edeceğim.
    2-İstifanızı geri çekmeyi kabül etmezler ve sizi çıkarırlarsa eyvallah deyip gideceğim. yada evet ben istşfamı verdim ama ihbar süremi kullanmak ve bu süre içersinde iş arama iznimide kullanmak istiyorum şeklinde talepte bulunacağım.
    3-İsitfamı her halükarda geri çektim çıakrırlarsa kanuni haklarımı mahkemede arayacağım.

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi seçeneklerimizi sıralayalım ve daraltalım. Ne istediğimizi bilelim artık.
    1-İstifanınızı geri çekmenizi kabül ederlerse çalışmaya devam edeceğim.
    2-İstifanızı geri çekmeyi kabül etmezler ve sizi çıkarırlarsa eyvallah deyip gideceğim. yada evet ben istşfamı verdim ama ihbar süremi kullanmak ve bu süre içersinde iş arama iznimide kullanmak istiyorum şeklinde talepte bulunacağım.
    3-İsitfamı her halükarda geri çektim çıakrırlarsa kanuni haklarımı mahkemede arayacağım.
    İşte ben de oalsı 4. madde ihtimaline karşı hep yazdım ya bunları. Normalde onlar çıakracaktı ama istifa olayı oldu ve karıştı. Belki de istifa etemsem çıakrmayıp başka yollar mı yaparlardı yada ugrasmazlar mıydı bilmiyorum çok da bı kayıp kazanc da yok alsında.

şimdi adamalr istifa vermişsin- bi de geldik bi z de konustuk bieşy demedin şimdi de istifamı çekmiştin diyosun gibi bir sorun da çıkabilir.

Yani memlekete gideceğim ama aynı zamanda da 4. maddeyi uygulama ihtimaline karşı ugrastım ya hep. Bu şekilde bir planım var; hukuki oalrak mahkemede haklı çıkma durumum kesin yada çok yuksek ise ugrasırım ...

Nerede
    ........
    İletiler
    4.959
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı KB002 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İşte ben de oalsı 4. madde ihtimaline karşı hep yazdım ya bunları. Normalde onlar çıakracaktı ama istifa olayı oldu ve karıştı. Belki de istifa etemsem çıakrmayıp başka yollar mı yaparlardı yada ugrasmazlar mıydı bilmiyorum çok da bı kayıp kazanc da yok alsında.

şimdi adamalr istifa vermişsin- bi de geldik bi z de konustuk bieşy demedin şimdi de istifamı çekmiştin diyosun gibi bir sorun da çıkabilir.

Yani memlekete gideceğim ama aynı zamanda da 4. maddeyi uygulama ihtimaline karşı ugrastım ya hep. Bu şekilde bir planım var; hukuki oalrak mahkemede haklı çıkma durumum kesin yada çok yuksek ise ugrasırım ...
    4. madde dediğiniz zaten benim yazdığım 3. madde değilmi?
    Siz onların çıkarmasını istiyorsanız. İk ile tekrar görüşün ben isteksiz gibiydim ama şimdi eminim istifamı geri çekmekte kararlıyım deyin. (Yada niye geldiniz diye sorarlarsa siz tanışmak için gelmiştiniz bende iadeyi ziyarete geldim, e bir kahve söylersiniz artık deyin )

Nerede
    -
    İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

4. madde dediğiniz zaten benim yazdığım 3. madde değilmi?
    Siz onların çıkarmasını istiyorsanız. İk ile tekrar görüşün ben isteksiz gibiydim ama şimdi eminim istifamı geri çekmekte kararlıyım deyin. (Yada niye geldiniz diye sorarlarsa siz tanışmak için gelmiştiniz bende iadeyi ziyarete geldim, e bir kahve söylersiniz artık deyin )
    Ya evet ebn 4. diye algılamışım son madde işte. İyi güzel hoş diyorsunuz da ben insan kaynakalrı ile nasıl görüşeyim; ofisleri başka yerde ben molaya bile çıakmıyorum yerimnden inanın sosyal işleriimi kurumalrdaki işlrerimi yapamıyorum bile bazen. Yani şimdi ben kesinkez istifamdan vazgeçtim deyince beni kendileri çıarır mı ? İstifa yı verdiniz istifanzı elimizde demezler mi?

Benim takıldıgım nokta o gorusmede ben haskız yere cıakrılyıorum ve haklarıım savunmak içöin istifa etmıyorum deseydım ıyı olackatı gıbı dusundum . Aam demedim işte.

Yani şu an durum kazanacakalrım varsa dava açığ böyle böyele oldu istifa verdim ama vazgectım benı oyaladıalr ve istifamı işleme koydular dilekçeme rağmen istifa etti gösterdiler ve beni mağdur ettielr derim. Biz görüştüğümzde niye demedin derseler size niye söyleelyim yeterince hukuksuzluk yaptyıınz zaten şeklinde cevap veririm mesela...

Ama işte dava ile felan pek ugrasmam heralde uzun iş, öyle desem en aızndan biraz tedirgin olurlar herseyimi veririlerdi bu bilinçli diye öyle düşündüm bi yandan da . Memelekete gidicem bi de her dava için geri buraya mı geleceğim.

Bide bişey soracagı msımdı ben ıstıfa etmıs gozukuyorum ve crts son iş güünm, neredeyse bitti ama ben şimdi kendim istifa etsem adam akıllı. Şöyle desem; güvenli çalışma koşulları oluştuturulmadığı, iş güvenliği ilkelri ihlal edildiği için sözleşmeyi tek traraflı fesh ediyorum dersem haklı fesh e girer mi. Bu ne kadar geçerli bişey olur zaten sitifa etmişsin bu ne, herhangi bi gçeerliliği yok öylesine birşey derler mi , o konuma düşer mi. Dieğr endişlemde haklı fesih yada dava açarsam haklı cıkarırılarmı kendılerını evet benım fazla abarrttgım noktalar avr ama dıkkat etmedikleri haklı oldugum yerler de var. Savunam oalrak bunca yıl kısmeye bısey oakmdı sen abartıyosun bak sunalrımz sunalrımız var derslerse tıpkı dneetımelrdek ıgosterıs de oldugu gibi.

2. gerçek istifama ve/veya davamda hem bu çalışma şartlarından hem de güvenli çalışayım diye ugrasırken dşikakt etmm konusunda bana psikolojik baskı yapıldıgınından bahsetsem bunednele tek tartaflı fesh edıyorum ve/veya sikayetciyim ( davada ) desem nasıl olur ki .

Zaman bitmek uzere ve hıcbısey yapmadım . Çok dava felan ile ugrasmak sitemıyırum ama boyle tembellık ypaıp erteleyıp yada bosver deyıopp yapabilecklerimid de yapmamk istemıyorum

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz zaten ilk yazılı istifa bildiriminizle '' adamakıllı'' istifa etmiş durumdasınız ve o istifanız GERÇEK.
    İstifamı geri alıyorum , artık hükmü yok deme hakkınız yok, istifanızın işleme konulmamasını '' talep etme'' hakkınız var, işverenin de bu talebi talebi kabul etmek veya kabul etmemek şeklinde seçimlik hakkı var.
    Aaaa istifa etmiş ama , sonra da istifa etmekten vazgeçmiş bu arkadaş, hadi bakkiiim sen o ilk istifayı geri al şeklinde zorlayacak bir yasal düzenleme yok.
    En fazla yapabileceğiniz, iş mahkemesinde dava açabilirsiniz, ben istifa etmek istemedim, ama kandırılarak, baskı altında, korkutularak, zorla istifa dilekçesi yazdırıldı diyerek davanızı açabilirsiniz. O davayı da kazanabileceğinizi sanmıyorum.

( Not: lütfen yazdığınız mesajı göndermeden önce bir kez okuyup kontrol edin, artık yazdıklarınız anlaşılabilir olmaktan çıkıp, okumaya çalışana eziyet halini almaya başladı)

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz zaten ilk yazılı istifa bildiriminizle '' adamakıllı'' istifa etmiş durumdasınız ve o istifanız GERÇEK.
    İstifamı geri alıyorum , artık hükmü yok deme hakkınız yok, istifanızın işleme konulmamasını '' talep etme'' hakkınız var, işverenin de bu talebi talebi kabul etmek veya kabul etmemek şeklinde seçimlik hakkı var.
    Aaaa istifa etmiş ama , sonra da istifa etmekten vazgeçmiş bu arkadaş, hadi bakkiiim sen o ilk istifayı geri al şeklinde zorlayacak bir yasal düzenleme yok.
    En fazla yapabileceğiniz, iş mahkemesinde dava açabilirsiniz, ben istifa etmek istemedim, ama kandırılarak, baskı altında, korkutularak, zorla istifa dilekçesi yazdırıldı diyerek davanızı açabilirsiniz. O davayı da kazanabileceğinizi sanmıyorum.

( Not: lütfen yazdığınız mesajı göndermeden önce bir kez okuyup kontrol edin, artık yazdıklarınız anlaşılabilir olmaktan çıkıp, okumaya çalışana eziyet halini almaya başladı)

+ Konuyu Yanıtla
3 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: