+ Konuyu Yanıtla
20 / 21 Sayfa İlkİlk ... 101112131415161718192021 SonSon
191 den 200´e kadar toplam 207 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbulun kenarı.
    İletiler
    748
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık, ne yapmalı?

Selam..
    Sevgili arkadaşımız sitenin bu işe ortak olduğunu düşünmüş ve hakkını aramak için yola çıkmaya hazırlanmış.. Tamam, belki siz haklısınız paranız gitti ürün gelmedi. Aracı olarak site kullanıldı diyorsunuz, öyleyse girişimlere bir avukat yardımı ile başlayabilirsiniz. Sonuç olarak buradaki yorumda bulunanların söylediğinden daha farklı bir sonuç ile karşılaşacağınızı düşünüyorsanız ve inanıyorsanız devam edin..
    Bizler insanları kandırıp parasını almayı, emek harcayıp hakkıyla kazanmaktan daha kolay bulduğumuz için, AL AMA VERME mantığının bayrak taşıyanları olarak bugün ve yarin bu tip şeylerin olması her zaman muhtemeldir. Bunun sorumlusu olarak parayı alan kişiden ziyade, o kişiyi bu yolun zahmetsiz olduğuna inandıran başka sebeplerin peşine düşmek gerekir. Bu ise gelecek bilmem kaç yıl içinde hiç mümkün olmadığına göre, bu durumu kabul edip cebimize başkasının elinin girmesine müsaade etmeyeceğiz, kendi rızamızla bile olsa elli kere düşünüp bir kere hareket etmemiz en doğru seçenektir.

Hukuki NET Güncel Haber

Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık,  ne yapmalı? konulu yargıtay kararı ara
    Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık,  ne yapmalı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ANTALYA
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yıl 2014 Eylül.
    Kendime bir cep telefonu arıyorum.
    Girdim sahibinden.com 'a 2. el LG G3 Telefon bakıyorum neyse baktım bir tane düşeş gördüm. Piyasanın 200 TL aşağısında oldukça temiz görünüyor. Diğer ilanlarına bakayım dedim adamın birde laptop var oda uygun fiyata bir arayıp sorayım dedim. Usta ben icra'dan düşürdüm elimden çıkarmaya çalışıyorum dedi.
    İyi bende hukuk bürosunda çalışıyorum dedim ikisini kaça yaparsın bana . 1450 TL. Tamam ben döneceğim dedim kapattım telefonu.
    Baktım ilan sahibinin sahibinden.com hesabına 2011 yılında açılmış. Kendi kendime dedim dolandırıcı olsa şimdiye kapanırdı. Hem dolandırıcı olsa ne olacak elimde tapu gibi dekont ve açıklama olacak. Fiyatları uygunda görünce basiretim bağlandı.
    "Bizim hukuk sistemimiz anında bulur adamları". dedim demez olaydın.
    Neyse Cumartesi günü aradım tamam usta ben paranı göndereceğim dedim. Gittik ATM'ye hesabına yatırdım adamın parayı, aksilik ya ATM 'de kağıt yok. Neyse sorun olursa bankadan alırım dedim kendi kendime.
    Adama parayı attıktan sonra bir kaç kez aradım yoldayım kargocuya gidiyorum. Klasik dolandırıcı taktikleri.
    İçime kurt düştü.
    Hesap sahibinin ismini bi aradım arama motorunda. Dolandırıcı.
    Aradım adamı, Paramı geri gönder savcılığa gideceğim yoksa Pazartesi dedim. Savcıya "bana borcu vardı onu ödedi derim" dedi. İyi öyle mi öyle kapattık telefonu. Önce klasik yöntemler
    Emniyete gittim Cumartesi, Evraklarını al Pazartesi gel dedi.
    Pazartesi dekontu, ilan görüntülerini vs aldım gittim şikayetçi oldum.
    Bir kaç gün geçti,
    Bir blog açtım, bir kaç forum sitesine yazdım.
    Bu adama dolandırılan bana ulaşsın, mail ve facebook profilimi bıraktım.
    1 hafta sonra 30 kişilik bir facebook grubu olduk :D.
    Kimin nerelerde tanıdığı var, iz sürmeye başladık. Kimlik fotokopilerine kadar elde ettik.
    Ben fotoğraflarını buldum. Kayıtlı ev adreslerine kadar herşeyi bulduk.
    Tüm hesap numaralarını, resimlerini, adresini vs blog'a yerleştirdik. Aslında suç bunu yapmak fakat diğer insanlar gün geçtikçe mağdur oluyor. Bunun üzerine çok teşekkür aldım adamların ismini girince sayfa 1. sırada çıkıyordu. Bir çok kişiyi direkten dönderdik.
    Sonra Facebook grubundaki bir memur ve diğer bir arkadaş ile ne yapabiliriz biz bu adamlara ? diye düşünürken.
    İlanlarını takip edelim kapattıralım.
    günü 3 e böldük
    saatleri paylaştık ilan takibine başladık. Filtrelerde vs anında bulabiliyorduk ilanlarını çok detaya girmeyeceğim, bu yazımı okuyup ona göre önlem alabilirler kendilerince.
    Başlarda sahibinden.com ilanları 4-5 saat sonra kapatıyordu bazen daha uzun sürüyordu.
    Aramızda öğretmen olan arkadaşımız en sonunda sahibinden.com 'un biraz üst kademesinden bir kişiye ulaşarak durumu anlattı. Artık Öğretmen arkadaşımız aradığında ilanlar anında kapatılıyordu.
    Bulup kapattık bulup kapattık. Sonra bir gün aradık. İlanlarınız kapanıyor hemen dimi dedik.
    Küfür kıyamet tehditler, boşa kendinizi yormayın 30 kişilik bir grubuz mağduriyetimizi karşılayın son verelim bu duruma dedik. O kadar kişiyi karşılayamayız sayıyı düşürün dediler. Baktık gruptan da siz parayı aldınız bize haber vermiyorsunuz gibi sesler yükselince, ulan zaten ilanları takip eden 3 kişiyiz hiç emek harcamayan adamlarda böyle söyleyince, 3 kişiyiz mağduriyetimiz şu karşılayın bu duruma son verelim dedik. Kabul ettiler fakat sayfayıda kapatırsınız resimlerimizi yüklemişsiniz sokakta gezmeye korkar olduk dediler neyse 3500 TL 'den 1000 TL gönderdiler Öğretmen arkadaşımızın parasının bir miktarını kurtardık. Kalanları 2 haftaya böldüler. 2. hafta geldi 3-4 gün salladılar ama 1000 TL daha attılar öğretmen arkadaşımız ile diğer arkadaşımın parasının tamamını kurtardık. Kaldı benim para 3. hafta geldi bekliyoruz. Bu gün yarın 1 hafta daha geçirdiler derken gelen giden para yok biz yine başladık takibe. Telefon geldi sizi şöyle yapacağız sizi böyle yapacağı facebook tan nerede çalıştığımı görüp oraya geleceğiz vs. ses kayıt programı yüklü. (aslında gizliden ses kaydetmekte suç) Boş yere tehdit etme sen söyle yerini biz gelelim dedik, boş tehdit olduğu belliydi, yinede çoluklu çocuklu adamız dikkat etmemiz lazım.
    Neyse Polis'e ses kayıtları ile gittim tekrar şikayetçi oldum. Ölüm tehditi var diye belki süreç hızlanır teknik takip felan yapılır dedik. Polise ifade verirken boşuna çabalıyorsunuz aslında bulunamaz bunlar dedi. Olsun sorun yok ben vatandaşlık görevimi yapayım gerisi önemli değil dedim.
    1-2 ay daha uğraştık adamlarla yine göndereceğiz dediler göndermediler. Diğer arkadaşlara dedim çektiğimiz stres e değmez boş verelim ben uğraşmayacağım artık dedim.
    8 ay ara verdik. Öğretmen arkadaşım telefon etti, benim içime sinmedi alacağım bu adamlardan parayı dedi ilan takip etmeye başladı, onun gazıyla bende takip ettim tekrar irtibata geçtik yine günde 3-4 sefer adamlarla tehditleşe küfürleşe 2 ay sonra paramı kurtardık.
    Bu arada ne savcılıktan nede emniyette tık yok.
    Adamlar ortaya çıkıp arkadan bir bıçak taksa bok yoluna gitti niyazi olacağız. Ve bu adamların bazı günler hesabına 20.000 TL kadar para girdiğini öğrendik.
    Ve halen bana ulaşanlar var forumlardan vs facebook tan yazanlar var fakat artık cevap vermiyorum.
    Devletin polisi savcısı var diyorum .
    Bu arada unutmadan, geçen gün ifadeye gittim yakalanmış karşı taraftan birisi,
    şikayetçimisin dediler değilim dedim. mağduriyetini giderdiler mi dediler giderdiler dedim.
    Tamam sen şikayetçi olmasanda kamu davasına dönüştü dediler ve bir mahkeme günü daha verdiler.
    Yaktığım yakıtamı yanayım, harcadığım zamana mı yanayım bilemiyorum.

Uzun lafın kısası. Halen dolandırıcılar çok aktif. Örnek şekil 1A daki gibi ilan.jpg
    http://www.wardom.org/attachments/ilan-jpg.19851/

Siz siz olun nasıl olsa elimde tapu gibi dekontum var, adamın ismi belli cismi belli, ben hukuk sistemime güveniyorum diye önden para atmayın .
    Diyebilirsiniz ki adamların bir ton işi var senin dolandırıcılık olayınla mı ilgilenecekler. Bir ben değilim ki adamların hesabına giren günlük para 20.000 TL .
    Biz 3 kişi paramızı kurtardık. Bu kadar uğraşa değer miydi ? Değdi
    Konuda çokça anlatım bozukluğu ve dil bilgisi hatası vardır. Hoşgörün artık.

Bu arada facebook tan ekleyip yardım talep etmenize gerek yok arkadaşlar yapacağınız ilk iş savcılığa gitmek.
    kaynak : http://www.wardom.org/threads/sahibi...icilik.568113/

Sorunun çözümü sahibinden.com'unda önlem alması lazım.
    Konu tamaydogar tarafından (25-10-2016 Saat 12:51:13 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    balıkesir
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sahibinden com mail attım böyle bir önerim var diye cevap bile dönmediler..

önerim şu yurt dışı sitelerinde alişveriş sonrası yorum diye bir şey var.. Feedback .. Geri bildirim

yani sağlam kullanıcıları böyle ayırt edebiliriz.. herkes yorum yazarsa yaptığı alışverişlerden .. en azından bir sonraki kişi dolandırılmamış olur.. bu konuda sahibinden görüş ve öneri gönderirsek belki düzeltirler..

bu işlemi get ile yapılan şatışlardan alıyor.. tam aktif olmasada normal ilanlarada koyarsa daha güzel olur diye düşünüyorum...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    845
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı byhicetin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sahibinden com mail attım böyle bir önerim var diye cevap bile dönmediler..

önerim şu yurt dışı sitelerinde alişveriş sonrası yorum diye bir şey var.. Feedback .. Geri bildirim

yani sağlam kullanıcıları böyle ayırt edebiliriz.. herkes yorum yazarsa yaptığı alışverişlerden .. en azından bir sonraki kişi dolandırılmamış olur.. bu konuda sahibinden görüş ve öneri gönderirsek belki düzeltirler..

bu işlemi get ile yapılan şatışlardan alıyor.. tam aktif olmasada normal ilanlarada koyarsa daha güzel olur diye düşünüyorum...
    Önerdiğiniz fikir çok ahım şahım bir fikir olmadığı için dönmemişlerdir belki?

En nihayetinde önerdiğiniz şey de gayet süistimale açık. Hatta daha riskli. Çete şeklinde çalışan kişiler kendilerini çok güvenilir gösterip insanları daha kötü aldatabilirler.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Dolandırıldım - Sahibinden.com vasıtası ile !!

Dolandırıcı yakalanmış. Şuanda tutuklu yargılanıyor. Pazartesi günü de beni mahkemeye çağırdılar ifade için. Umarım en yüksek cezayı alır.
    Arkadaşların kurmuş olduğu facebook grubuna ben de katıldım. Özellikle öğretmen diye bahsedilen şahıs enteresandı. Günahını almayayım ama içimizdeki irlandalı olma ihtimalini bile düşündüm. Tavırları ve paramızı alalım takipten vazgeçelim artık ilan takibini bırakalım diye sürekli diretmesi tuhaftı.
    Parasını alıp şikayetçi olmaktan vazgeçen arkadaş da yanlış yapmış bence. Senin zararını karşıladı ama yaşattığı şeyleri ve belki başka insanlara yaşatacağı acıları görmezden gelip bencillik yaptığını düşünüyorum.
    Üzerinden kaç yıl geçti ben artık parasında değilim gidip insanlık namına duruşmaya katılıp, şikayetçi olmaya devam edeceğim. Doğrusu da budur.

Nerede
    zonguldak
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar bende dolandırıldım maalesef iphone 7 plus alacaktım ''ferhat biter'' kullanıcısı ile yazıştık sonrasında telefonun faturasını resimlerini atayım dedi telefon numaramı verdim neyse daha sonra kendisini bayan olarak tanıttı faturayı attı hülya karabulutoğlu yazıyordu parayıda abisinin dediği iban numarasına erkan k. attım yaklaşık olarak 1.500 tokatlandık...

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben 3850 TL vererek aldım.Siz 1500 TL ye almak istemişsiniz.Bu durumda bir tuhaflık var bence.Ya ben salağım 1500 TL ye alınabilen telefona 3850 verdim ya da başka bir şey var bu işte.Belki de yarısını önce yarısını sonra gibi komik bir işe giriştiniz.Burdan tekrardan uyarıyorum siz bir telefonu ederinden çok daha aza almaya kalkıyorsanız satanı bir yerde dolandırmaya kalkıyorsunuz demektir, o sizi dolandırıp size telefon yerine salatalık gönderince hukuk hukuk demeyeceksiniz.Derseniz de genelde duyan olmayacak.Kendinize bu kötülüğü yapmayın, malınızı hele hele ikinci el için görmeden denemeden almayın.En iyi ihtimal çin malı ipone benzeri bir oyuncak gönderirler size.Bunlara defalarca üzülerek şahit olduk.İyi forumlar..

Nerede
    Ankara
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu şekilde birkaç dolandırıldım hiçbir sonuç elde edemedim malasef.

- - - Updated - - -

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben 3850 TL vererek aldım.Siz 1500 TL ye almak istemişsiniz.Bu durumda bir tuhaflık var bence.Ya ben salağım 1500 TL ye alınabilen telefona 3850 verdim ya da başka bir şey var bu işte.Belki de yarısını önce yarısını sonra gibi komik bir işe giriştiniz.Burdan tekrardan uyarıyorum siz bir telefonu ederinden çok daha aza almaya kalkıyorsanız satanı bir yerde dolandırmaya kalkıyorsunuz demektir, o sizi dolandırıp size telefon yerine salatalık gönderince hukuk hukuk demeyeceksiniz.Derseniz de genelde duyan olmayacak.Kendinize bu kötülüğü yapmayın, malınızı hele hele ikinci el için görmeden denemeden almayın.En iyi ihtimal çin malı ipone benzeri bir oyuncak gönderirler size.Bunlara defalarca üzülerek şahit olduk.İyi forumlar..

Size katılıyorum bir nevi sülün osman misali bu durum....

Nerede
    zonguldak
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yok hocam o para kapora gibi bişeydi )

Nerede
    istanbul
    İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim de basima bi olay geldi. Bana gonderdigi cihaz bozuk cikinca elden iade ettim. Parami geri gondermedi. Parayi geri gonderecegine dair whatsapp yazismalari mevcut. Adamin ismi soyadi, telefon numarasi mevcut. Sizce bu kanitlar yeterli midir. Gidip sikayetci olsam mi?

+ Konuyu Yanıtla
20 / 21 Sayfa İlkİlk ... 101112131415161718192021 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aytek önemli

https:www.hukuki.netshowthread.php65195-Sahibinden-com-uzerinden-dolandiricilik-ne-yapmalipage21

sahibinden dolandiricilik

sahibinden.com dolandırıcılığı

sahibinden dolandirici

sahibindensahibinden.com dolandiricilarisahibinden.com sahtekarlıksahibinden.com dolandırıcılarsahibinden dolandırıcılığıaytek magdurlarisahibinden.com dolandiricilikengin suna dolandiricisahibinden kesim motoru dolandiricilarisahibinden.Com dolandırıcılık aytek onemli dolandırmasahibinden sahtekarlıksahibinden dolandırıcılarısahibinden dolandırıcılıksahibinden.com beni dolandirdi sahibinden.com dolandiriciligiengin sunasahibinden.com sahtekaraytek önemli sahibindenaytek önemli dolandırıcı
Forum