Konu: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Türk Vatandaşlığı başvurusu Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    antalya
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türk Vatandaşlığı başvurusu

Alıntı svetlo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar ;
    Gözünüzü korkutmak istemem ama bana da nüfustan 6-7 ay sürer gibi bişi demişti biri fakat 4 aralıktan beri sorguladığımda Araştırma aşamasında yani sadece araştırma aşaması 6 ayı geçti daha da ne kadar sürer bilmiyorum. Bundan sonra da daha birkaç aşama var.
    inşallah en kısa sürede sonuçlanır. anladığım kadarıyla herkesin araştırma süreci farklılık gösteriyor..

Hukuki NET Güncel Haber

Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu yargıtay kararı ara
    Türk Vatandaşlığı başvurusu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    138
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı batitrakya rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar Merhaba. Az önce cep telefonuma ALO 199’dan şu mesaj gönderildi:
    ’’ ''İlgili kanunda aranan şartları taşıdığınız anlaşıldığından, Türk vatandaşlığına kabulünüze karar verilmiş olup Tarafınıza gerekli tebligatın yapılabilmesi vs. kimlik kartı başvurunuzun alınabilmesi için başvuru makamına müracaat etmeniz gerekmektedir'' yani TC VATANDAŞI OLDUN GİT TEBLİGATINI al diyorlar.
    İki gün önce yazımı okuyanlar hatırlayacaktır: ‘İstisnai başvurudan 22 Mart 2018 tarihinden beri karar aşamasındayım. Bugün itibari ile tam 50 gün olmuş.12 mayısta seçmen kütükleri askıdan inecek .Benim anladığım sırf oy kullanmasınlar diye bekletiyorlar.50 gün karar aşaması mı olur ya?’’ diye yazmıştım. Tam da dediğim gibi oldu. Bugün Cumartesi kimlik başvurusu yapamam. Yine Bugün oy kullanacaklar için listelere itiraz veya kayıt için son gündü. Yani oy da kullanamam.
    Pazartesi gidip tebligatımı alacam ve geçici kimlik belgemi çıkartacağım. Ondan sonra SGK ‘ya gidip bilgilerimi kontrol ediceğim gerekirse isim denklik belgesi alıp bilgilerimi güncelleyeceğim. Tüm bunları Peyderpey yazıp sizinle paylaşacağım. Pasaport çıkarmayı düşünmüyorum. AB pasaportumu kullanacağım. Tüm bekleyenlere sabır ve biran önce vatandaş olmaları dileklerimle saygı ve selamlarımı iletiyorum.
    İSTİSNAİ VATANDAŞLIK SÜRECİM:
    -19 Haziran 2017 Pazartesi İstanbul İl Nüfus Müdürlüğü ilk başvuru
    -21 Haziran 2017 Çarşamba SMS yoluyla başvuru ve dosya numaram gönderildi
    -19 Eylül Salı SMS ile 21 Eylül tarihine komisyon için davet bilgisi geldi.
    -21 Eylül 2017 Perşembe – Komisyonda heyet huzuruna çıkıldı.
    -03 Ekim 2017 Salı Evraklar Ankara’ya Ulaştı.(İstanbul İl nüfusa gidip öğrendim)
    -25 Ekim 2017 Çarşamba İnceleme, araştırma başladı. .(İstanbul İl nüfusa gidip öğrendim)
    -28 Şubat 2018 Çarşamba-Sistemden Karar makamına sunulacak listeye eklendiniz yazısı çıktı.
    -22 Mart 2018 Perşembe-Sistemden Karar aşaması yazısı çıktı.
    -12 Mayıs 2018 Cumartesi- T.C. VATANDAŞI OLDUK SONUNDA.
    a) Cep telefonuma ALO 199 ‘dan SMS ile :
    ''İlgili kanunda aranan şartları taşıdığınız anlaşıldığından, Türk vatandaşlığına kabulünüze karar verilmiş olup Tarafınıza gerekli tebligatın yapılabilmesi vs kimlik kartı başvurunuzun alınabilmesi için başvuru makamına müracaat etmeniz gerekmektedir''
    b) Ayrıca mesaj gelince hemen https://vatan.nvi.gov.tr/moduller/ba...urumbilgi.aspx vatandaşlık sisteme girip baktım. Orada da;
    ’’İlgili kanunda aranan şartları taşıdığınız anlaşıldığından, Türk vatandaşlığına kabulünüze karar verilmiş olup Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı hak ve ödevlerinizin bilinci içerisinde insan hak ve hürriyetlerine saygılı bir vatandaş olmanız dileğiyle vatandaş olmanızdan dolayı sizi kutluyoruz. Başvuru makamınca gerekli tebligat tarafınıza yapılacaktır’’ yazıyor.
    Merhaba çok sevdim senin adına.darisi başıma.insallah yeni TC vatandaş olman hayatına güzellikleri getirir.hayrini görün inşallah.benim bildiğin gibi evraklar Ankara'da inceleme ve araştırma sürecinde acaba buserecde benden çalışma izni isterler mi? süresi bitdi çalışma iznimin nisan24 de.cvb verirseniz sevinirim.tesekkurler.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayfira rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben elimden gelen, bildiğim bütün yerlere mail,mektup, dilekçe yazdım . 199 nl bilgi edinme hattının normalde bu işemlerin 4 ay sürüdüğünü ama ohalden dolayı ne kadar sürede sonuçlanacağını bilemediklerini halbuki SN. Cumhurbaşkanı ve SN. Başbakanın ohalden vatandaşlar etkilenmeyecektir dediğini .bu sürecin benim ve ailem için maddi manevi yıpratıcılığını anlattım. Bir mektuptan biri belki işe yaramıştır diye düşünüyorum.
    Merhaba.hayırlı olsun vatandaşlığınız.
    Siz yazdınız ya bildiğniz yerlere yazdınız.nerelere yazdınız mail mektup dilekçe bizde yazalım.şubatdan beri araştırma aşamısınıda yazıyor

- - - Updated - - -

ayfira rumuzlu sizden bilgi dönüşünüzü rica ederim

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Buraya yazmak istemezdim fakat konu acamiyorum. Adminlerden yardim istiyorum cevap yok. Biri ardimci olabilirmi?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede
    istanbul
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba Arkadaşlar,Öncelikle herkesin vatandaşlık sürecinin biran önce sonuçlanması dileklerim. Vatandaşlığım onaylandıktan sonraki süreçle ilgili bilgi vereyim.12 mayıs 2018 Cumartesi günü hem 199 ve ayrıca sistemden vatandaşlığımın onaylandığını gördükten sonra İstanbul il vatandaşlık şubesine gitmiştim malumunuz. Oraya gittiğimde ise 199 mesajının dikkate alınmaması gerektiğini ve biz mesaj göndereceğim demişlerdi. Dün yani 17 Mayıs 2018 Perşembe günü İstanbul il Nüfustan SMS geldi:’ İlimiz Nüfus ve vatandaşlık başvurunuz hakkında duyuru belgenizi imzalamak üzere 18.05.2018 günü saat:09.00 da MÜRACATINIZ gerekmektedir.(pasaport yada ikamet tezkerenizin bir adet fotokopisi ile) Bilgilerinize rica olunur’’. Bu sabah gittim onay belgemi aldım. Onay belgesinde ‘Bakanlar kurulunun 26.03.2018 tarihli ve 2018/11… sayılı kararı ile vatandaşlığımı kazandığım’ belirtilmekte. Yani karar aşaması çıktığından 5 gün sonra onaylanmış ama nerdeyse 2 ay sonra haber geldi.Onun için sistemde uzun süren yazıları dikkate almayın derim.Çok yoğunluk var ondan mesaj gecikebilir.
    SON KEZ İSTİSNAİ VATANDAŞLIK SÜRECİMİ YAZIYORUM:

-03 Ekim 2017 Salı Evraklar Ankara’ya Ulaştı.(İstanbul İl nüfusa gidip öğrendim)
    -25 Ekim 2017 Çarşamba İnceleme, araştırma başladı. .(İstanbul İl nüfusa gidip öğrendim)
    -28 Şubat 2018 Çarşamba-Sistemden Karar makamına sunulacak listeye eklendiniz yazısı çıktı.
    ''İlgili kanunda aranan şartları taşıdığınız anlaşıldığından, Türk vatandaşlığına kabulünüze karar verilmiş olup Tarafınıza gerekli tebligatın yapılabilmesi vs kimlik kartı başvurunuzun alınabilmesi için başvuru makamına müracaat etmeniz gerekmektedir''
    b) Ayrıca mesaj gelince hemen https://vatan.nvi.gov.tr/moduller/ba...urumbilgi.aspx vatandaşlık sisteme girip baktım. Orada da;
    ’’İlgili kanunda aranan şartları taşıdığınız anlaşıldığından, Türk vatandaşlığına kabulünüze karar verilmiş olup Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı hak ve ödevlerinizin bilinci içerisinde insan hak ve hürriyetlerine saygılı bir vatandaş olmanız dileğiyle vatandaş olmanızdan dolayı sizi kutluyoruz. Başvuru makamınca gerekli tebligat tarafınıza yapılacaktır’’ yazıyor.
    -18.05.2018-yeni tc ve kütük yazan ONAY DUYURU BELGEMİ aldım.vergi dairesinden 18.50 tl kimlik harcımı yatırdım ve ikamet ettiğim nüfustan kimlik başvurusunu yaptım.haftaya aslı elimde olacak inşallah.Saygılar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    62
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı asdssv rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Buraya yazmak istemezdim fakat konu acamiyorum. Adminlerden yardim istiyorum cevap yok. Biri ardimci olabilirmi?

Derdin ne ki? Keşke bunu yazacağına problemini yazsaydın en azından okuyanlardan belki derdinden anlayan biri çıkardı.

- - - Updated - - -

Alıntı batitrakya rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Arkadaşlar,Öncelikle herkesin vatandaşlık sürecinin biran önce sonuçlanması dileklerim.
    Vatandaşlığım onaylandıktan sonraki süreçle ilgili bilgi vereyim.12 mayıs 2018 Cumartesi günü hem 199 ve ayrıca sistemden vatandaşlığımın onaylandığını gördükten sonra İstanbul il vatandaşlık şubesine gitmiştim malumunuz. Oraya gittiğimde ise 199 mesajının dikkate alınmaması gerektiğini ve biz mesaj göndereceğim demişlerdi. Dün yani 17 Mayıs 2018 Perşembe günü İstanbul il Nüfustan SMS geldi:’ İlimiz Nüfus ve vatandaşlık başvurunuz hakkında duyuru belgenizi imzalamak üzere 18.05.2018 günü saat:09.00 da MÜRACATINIZ gerekmektedir.(pasaport yada ikamet tezkerenizin bir adet fotokopisi ile) Bilgilerinize rica olunur’’. Bu sabah gittim onay belgemi aldım. Onay belgesinde ‘Bakanlar kurulunun 26.03.2018 tarihli ve 2018/11… sayılı kararı ile vatandaşlığımı kazandığım’ belirtilmekte. Yani karar aşaması çıktığından 5 gün sonra onaylanmış ama nerdeyse 2 ay sonra haber geldi.Onun için sistemde uzun süren yazıları dikkate almayın derim.Çok yoğunluk var ondan mesaj gecikebilir.
    SON KEZ İSTİSNAİ VATANDAŞLIK SÜRECİMİ YAZIYORUM:

-18.05.2018-yeni tc ve kütük yazan ONAY DUYURU BELGEMİ aldım.vergi dairesinden 18.50 tl kimlik harcımı yatırdım ve ikamet ettiğim nüfustan kimlik başvurusunu yaptım.haftaya aslı elimde olacak inşallah.Saygılar.

Hayırlısı olsun darısı bizim başımıza

Nerede
    istanbul
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba; Yaklasik üç gün önce telefonum özel numaradan arandi ve bir erkek ismimi söyleyerek cinsel icerikli sesler dinletti. Telefonumun kayit özelligini kullanarak bu sesi ve bana dinlettigi o sesleri kayit altina aldim ve dun savciliga sikayet dilekcesi verdim.Bu kisinin bulunmasini ve sikayetci olduğumu söyledim. Küçük bebeğim var ona bile adapte olamadığımı eşim tüm gün evimiz den bir saat mesafe de çalıştığını evde tek olduğumu ve aile huzurumun bozuldugunu psikolojik olarak beni cok etkiledigini korktuğumu anlattim.
    Savciya ifademi de verdim sizlere sorum şu;

e-devletten baktim hala davam görünmüyor ne zaman işleme alınır? Bu kisi bulunurmu? Dava ne zaman sonuclanir? Bu kisinin adini soy adini bize söylüyorlarmı? Bu sürec nasil işler? Bulundugunda ayrica kendisine dava acabililirmiyiz? Cevaplarinizi bekliyorum teşekkurler..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Selam arkadaslar bende evlilik uzerinden mart ayinda basvurumu yaptim mayis 16sinada parmak izi verdim ve mulakata aldilar esim ikimizi ayri ayri sorguladilar sonrada gidebilirsiniz dediler simdi bize komisyon icin mesajmi gelcek mesajmi beklemem gerekiyor hic bisey aciklamadilar yada bu parmak izi verdigimizde mulakat gecirildiginden dolayi komisyon olmazmi bu arada 3tane turk vatandasi çocugumda var işlemlerin hizlanmasinda etkili olurmu hangi surec beni bekliyo başindan gecenler yardimci olsun lutfen simdiden tesekkurler arkadaslar

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bende mayıs 2017 belgeleri verdim,
    temmuzda parmak izi verdim, şubatda polis aradı, telefonda sorğu sual etdi,
    nisan 2 sms geldi mülakat için,
    nisan 10 mülakat oldum.
    Şimdi yazıyorki " evlenme yoluyla Türk vatandaşllğın kazanılmasına ait evraklar inceleme ve karar alınmak üzere genel müdürlüğümüze ulaşmışdır. Şimdi bu kararmı ve ya daha karara çok var, inceleme araştırmamı?

- - - Updated - - -

Ben vatandaşlık aşamasındayım. Oturum zamanına az kalınca uzatım dedim. Kayıt oldum, randevuya yöneltmedi. Başvuru yapdım ama, formuda indirdim, diger kağızıda. 157 e telefon etdim. Mesaj bekle dedi, bende bekledim. Ama kendimin hazırlayım postayla göndermem gerekmiş belgeleri. 1 ay sonra yene başka biri 157 den postalamam gerekdiyini söyledi. 5 gün içinde göndermediyime göre kayıt iptal olmuş. Bende göç idaresinde dilekçe yazdım.

Beni ne gibi bir şey bekliyor
    Evliyim 6-cı yıldı, iki türk vatandaşı çocuğum var

Nerede
    Istanbul 34188
    İletiler
    70
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı FidanKoç rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bende mayıs 2017 belgeleri verdim,
    temmuzda parmak izi verdim, şubatda polis aradı, telefonda sorğu sual etdi,
    nisan 2 sms geldi mülakat için,
    nisan 10 mülakat oldum.
    Şimdi yazıyorki " evlenme yoluyla Türk vatandaşllğın kazanılmasına ait evraklar inceleme ve karar alınmak üzere genel müdürlüğümüze ulaşmışdır. Şimdi bu kararmı ve ya daha karara çok var, inceleme araştırmamı?

- - - Updated - - -

Ben vatandaşlık aşamasındayım. Oturum zamanına az kalınca uzatım dedim. Kayıt oldum, randevuya yöneltmedi. Başvuru yapdım ama, formuda indirdim, diger kağızıda. 157 e telefon etdim. Mesaj bekle dedi, bende bekledim. Ama kendimin hazırlayım postayla göndermem gerekmiş belgeleri. 1 ay sonra yene başka biri 157 den postalamam gerekdiyini söyledi. 5 gün içinde göndermediyime göre kayıt iptal olmuş. Bende göç idaresinde dilekçe yazdım.

Beni ne gibi bir şey bekliyor
    Evliyim 6-cı yıldı, iki türk vatandaşı çocuğum var
    merhaba bizede ayni durum oldu ikamet izinde ilk basvuru yaptığınız zaman randavu vermiyor uzatma yapınca randavu veriyor ikamet izni süresi bitmemişse aldığınız randevunu sisteme girip iptal etip tekrardan uzatma başvurusu yaptığıniz zaman randavu veriyor

VATANDAŞLIK
    sürenizi pek anlamadım
    hangi aylarda süresini yazarsanız seviniriz bizde nerdeyse 7 aydır sms gelmesini bekliyoruz

+ Konuyu Yanıtla
193 / 513 Sayfa İlkİlk ... 23435363738393103113123133143153163173183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203213223233243253263273283293303313323333343363393443 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage402

https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage384https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage284https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage318https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage321https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage365https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage433&p=650500#post650500https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage320https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage344https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage415https:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage340listeye dahilhttp:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusuRUYA01devam etmektedirapostillistede bekliyorumhttps:www.hukuki.netshowthread.php118693-Turk-Vatandasligi-basvurusupage370Vatandaslik whatsappvatandaslik basvurusu hukukivatandaslik komisyon sonucuvatandaslik basurusonucuturk vatandasligi hukuki.net
Forum