Ben 2003 de liseden mezun olarak bu diplomamla 06/09/2006 tarihinde askeri okulu bitirerek 30/08/2007 tarihinde mezun oldum ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Muazzaf uzman jandarma olarak 11/09/2007 de göreve başladım.2009 yılında önlisansdan mezun oldum.30/12/2010 tarihinde Tsk dan ilişiğim kesildi ve bunun üzerine dava açtım askeri yüksek idare mahkamesine.Daha sonradan kpss puanım ile İnfaz koruma memurluğunu kazandım ve 30/07/2013 tarihinde göreve başladım ve halen burada görevime devam etmekteyim.2012 yılındada lisans mezunu oldum.Bu süreç içerisinde 2015 aralık ayında askeri mahkame özlük haklarımın tarafıma verilmesi noktasında karar çıkardı ilişiğimi kesen birlik özlük haklarımı infaz korumu memurluğuna başladığım 30/07/2013 tarihine kadar verdi .Sonuç olarak 11/09/2007 yılında memurluğu başlamış oldum ve boşluk vermeden halen devam etmekteyim infaz korumu memurluğuma. Toplam hizmet sürem 8 yıl 11 ay..Askeri okul süresi de askerlikten de sayıldığı için 1 yılda ordan gelince toplamda 9 yıl 11 ay hizmet sürem görünmekte olduğu halde.. 6/1 dey iken boşta kaldığım sürelerin terfime eklenmesi noktasında dilekçeyazınca Şu an görev yapmış olduğu kurumun komisyonu 6/1 de iken birlikte infaz memurluğuna başladığım 3 yıl hizmeti bulunan devre arkadaşımla aynı derece kademeye yani 7/2 sine geri çektiler ...SORMAK İSTEDİKLERİM

1)Terfi hesaplanırken askerliğe ilk giriş tarihindeki memurluğumdan mı yoksa infaz memurluğumdaki tarihten mi yapılması gerekiyor ?

2)Benim ön lisans olarak ikm olarak başvuru yaptığımdan 2009 mezunu olduğum için üzerine 2 yıl sayıp lisans üzerinden terfimi hesapladıklarını söylüyorlar buradaki komisyon böylede olunca ciddi boyutta yıllarım terfiye sayılmamış oluyor fakat benim ilk memuriyete giriş tarihim (askeriye)lise düzeyinde buna göre emsallerim alınması gerekmiyor mu?

Askeriyede ki devre arkadaşım 5/1 olmasına rağmen memurluktaki devrem 7/2 neden infaz memurluktaki baz alınıyor.hak kaybına uğramam için araştırma yapıyorum mümkünse buna benzer bir durumla karşılaşan ve elinde karar olar var ise yardımcı olursanız çok sevinirim..