+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım?

Merhaba Öncelikle güvenimi sarsan sebeplerden bahsedeyim sizlere, Bir hatam bir kusurum olursa HUKUKİ.NET yöneticilerinden ve siz HUKUKİ.NET üyelerinden özür dileyerek konuya girmek isityorum.
    01/02/2011 Tarihinde Bakırköy 2.NCİ Aile Mahkemesine Eşimden boşanmak istediğime ve şiddetli geçimsizlik olduğuna dair dilekçe verdim.
    İlk mahkemede eşimde boşanmayı kabul etti Eşya talebim yoktur şahsıma nafaka istemiyorum sadece çocuğuma nafaka istiyorum diye imza attı fakat istenilen nafakayı ödeyemeyeceğim için nafakada uzlaşamadığımız için mahkeme benden maaş bodromu istedi ve 2. mahkemede maaş bodromu ibraz ettim ve benim verebileceğim nafakada uzlaştık fakat eşim boşanmaktan bazgeçiyorum diye dilekçe yazıp 2. aile mahkeme kalemine vermiş ve mahkeme uzadı ve bir süre sonra Hakim eşimi ve beni Psikolog'a gönderdi ve ilk tanıştığımızdan boşanmaya karar verdiğim ana kadar başımızdan geçenleri anlattık evliliğimiz boyunca annemin eşim tarafından darp edildiğini ve benimde eşimin babası ve abisi tarafından darp edildiğimi ve elimde darp raporları olmadığını söyledim ve eşimde bunlar doğrudur dedi kaynanamı darp ettim babam ve abimde eşimi darp etti dedi evlendiğimizde gerçek yaşım 19 olmasına rağmen kimlik yaşım 17 idi dedi ve uzmanların raporunu noktasına dahi dokunmadan sizlere aktarıyorum.

Uzman Raporu
    Taraflarla yapılan görüşmeler ve dosya üzerinde yapılan incelemeler değerlendirildiğinde;

Şenol Türkmen'in kendini rahat ve anlaşılır bir şekilde ifade ettiği, evlilik birliğinin sürmesi konusunda uzlaşmacı bir tavır sergilemediği, müşterek çocuğu eşi ile evliliklerinin devam etmesini zorunlu kılan öncelikli bir etken olarak görmediği, eşine karşı duygusal bağını yitirdiği,evlilik birliğinin devamı husunda çalışmak istemediği, boşanma konusunda kararlı olduğu;

Esma Türkmen'in de kendini rahat ifade ettiği , evlilikte yaşadığı bütün sorunlara rağmen çocuğu için boşanmak istemediği, eşi ile evliliklerini yeniden yapılandırma konusunda çalışmak istemekle birlikte görüşmelerde eşi ile yaşadığı sorunlar üzerine yoğunlaştığı, eşi ile olan sevgi ve güven bağını müşterek çocuk üzerinden oluşturmaya çalıştığı evlilik birliğini sürdürmek istediği;

Yapılan değerlendirmeler sonucunda; tarafların evlilikte iletişim, aile içi sorumlulukların eşit şekilde paylaşılmaması, karşılıklı saygı ve güven konularında sorunlar yaşadıkları; Davacı Şenol Türkmen'in boşanma konusundaki kararlı tutumu, Davalı Esma Türkmen'in her ne kadar boşanmayı istememesine karşın, evlilikte yaşanan sorunların çözümü konusunda yapıcı davranışlar sergilemekte zorlanması nedeniyle tarafların şu anda bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmek için uzlaşmalarının mümkün olmadığı kanaatine varılmıştır .

Psikolog'ların bu raporuna rağmen mahkeme Hakimi 15 gün içinde adliye veznesine 173 tl yatırıp makbuzunu 2.NCİ aile mahkeme kalemine vermemi söyledi ve bende aynı gün içinde parayı yatırıp makbuzu 2.NCİ aile mahkeme kalemine verdim ve bana makbuzu verdiğim şahıs son 1 mahkemeye daha geleceksiniz dedi bende nezaman diye sordum ve oda tarihini biz size bildireceğiz dedi ve mahkeme tarihi geldi çattı fakat önceki hakim yoktu önceki hakim Nurcan GÜRSES'di vefat ettiği söylendi yeni gelen hakim ise HUKUKİ.NET üyelerinden Hakim Emin ARICI ve duruşma salonuna girmemle şu soruyla karşılaşmam bir oldu

Hakim Emin ARICI:Kızı neden boşuyorsun?

Davacı Şenol TÜRKMEN: Hakim bey şiddetli geçimsizlik eşim annemi darp etti ve bununla kalmayım bir kaç ay sonrada eşimin babası ve abisi beni darp etti,

Hakim Emin ARICI:Olabilir yeri gelecek onlar seni dövecek yeri gelecek sen onları döveceksin bunun için karı boşanılırmı?...

Diyerek mahkemeyi erteledi ve Hakim Emin ARICI'nın davacının ve davalının müşterek bir çocukları olduğunu daha 3.NCÜ mahkemede öğrendi biz söylemesek öğreneceğide yoktu dosyamızı hiç okumamışki müşterek bir çocuktan haberi yok ve benden 2 tane şahit istedi ne için istediğini bile söylemedi en azından diyebilirdi aile içi şiddetli geçimsizlik olduğuna dair yada annemin eşim tarafından benimde eşimin abisi ve babaı tarafından darp edildiğime dair şahit getir diyebilirdi ve sonraki mahkemede 2 şahit getirdim birisi amcamın oğlu diğeri ise alt komşum ve şahitler şahitlerin mahkemeye geldiği gün eşim gelmedi avkatı geldi mazeretleride 3.60 krş yol parası bulamamayışı ve mahkemede şahitler dinlendi ve yine ertelendi ve şahitlerimden birisi bayandı ramazan ayında teravi namazı çıkışında CAMİİ'de eşim şahidimi darp etmeye kalkar ve mahkemeye gelmek için 3.60 krş yol parası bulamayan eşim 3 gün sonra ailesiyle birlikte bursa'ya düğüne gitti ve bunları dünkü 06/09/2012 tarihindeki mahkememde hakime arz edecektim ve eşim 2 şahit getirdi biri amcası diğeride amcasının hanımı idi beni 15 yaşındaki kızın bekaretini alıp hamile bırakıp kaçırmakla şuçluyorlardı şahitlerde buna şahitlik ettiler ve buna en büyük delil olarakta çocuğumuzun doğumuna 2 ay kala resmi nikah yapmam gösterildi eşimin doğum yılı 1990 dı evlilik yılımız ise 2007 idi 1990 doğumlu birisi 2007 yılında 17/18 yaş arasımı oluyor yoksa 15 yaşındamı oluyor mahkeme Hakimi Emin ARICI bunun bile hesabının yapamamış olmalıki şahitlere inanarak mahkemeyi benim alehime sonlandırdı ve Hakim Emin ARICI'dan söz hakkı istedim fakat çık dışarıya diyerek azarladı beni bende Hakim bey savunmamı yapmadım nasıl suçlarsınız beni dedim çık dışarıya dedim sana çık diye bağırdı ve bende Hakim bey burası bir adalet sarayı hakkımı ve adaletimi burda aramayacağımda nerede arayacağım ozaman burası neden var dedim tekrar sesini yükselterek bağırdı 15 yaşındaki kızın bekaretini al hamile bırak kaçır gel burda adalet ara diye bağırdı sonra bende yumruğumu masaya vurarak hakim bey ben bu vatan için gençliğimin baharında 15 ayımı verdim tüfek elimde gece gündüz nöbet tuttum bu kadın bu vatan için ne yaptıki haksızken haklı çıkarıyorsunuz dedim ve duruşma salonunda sesini aşırı derecede yükselterek çık dışarı dedim sana çık dışarı diye kovdu beni.
    Şimdi sizlere soruyorum bebek katili vatan hayini abdullah öcalanın bile savunması alınırken neden ben eşimden boşanmak isterken savunmamı yapamıyorum bumu adalet bumu hukuk???

Hukuki NET Güncel Haber

Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım? konulu yargıtay kararı ara
    Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım?

Olaya hak adalet açısından değilde, ben bu işten en az zararla nasıl çıkarım diye bakın.

Çünkü ülkemizde oldukça çarpık bir adalet anlayışı var. İşine içine hak adalet diye girerseniz çıkmak bir yana daha fazla batağa saplanırsınız. Boşanma davalarında hakimler kanunu uygulamak yerine maalasef tamamen kendi önyargılarına göre karar veriyorlar. Mesela siz, hakimin dosyayı okumadığına kızıyorsunuz. Ben anlayışla karşılıyorum. Çünkü zaten kararını vermiş. Okuyunca ne değişecek?

Geçen bir hakim 12 yıllık hakimlik hayatında nafaka ödeyen tek bir kadına rastlamadığını söylüyordu. Şimdi düşünün Türkiye de yılda 125 bin çift boşanıyor. Diyelim bunların sadece yüzde 20 sinde nafakaya hükmediliyor ve nafaka hukmedilen davaların sadece yüzde 10 nunda kadın daha varlıklı. Bu varsayımla bile yer yıl en az 2 veya 3 bin kadının boşandığı kocasına nafaka ödemesi gerekir.

Yani şimdi aklınıza bariz ayrımıcılığın olduğu bir sistemi getirin. Mesela 70 - 80 sene önce Amerikada beyazların zencilere yaptığı ayrımı düşünün. O sistemde bile kariyer sahibi zenciler vardı, milletvekili olanlar vardı, tek tük de olsa zengin zenciler vardı. Orada belki 100 karşı 3-4 vardı. Bizde yüze karşı sıfır. Yani sizin hiç bir şansınız yok. Mücadele etmek yerine kendinizi psikolojik olarak hazırlayın. Daha doğrusu mücadelenizi doğru alan yönlendirin. Mesela sizin durumda karşı taraf tek iştirak nafakasıyla boşanmayı önerdiğinde sizin miktara bakmadan teklifi kabul etmeniz gerekiyordu.

Tabii tüm bu olanlar insanın adalet anlyayışını sarsıyor, ama öte taraftanda hayat devam ediyor. Ben mesela şu anda gündemde olan bu PKK olaylarına farklı bir gözle bakıyorum. Benim açımdan ortada şiddetin kullanıldığı bir siyasi mücadele var, ve ahlaken kimin üstün olduğunu tartışmak biraz abes. Yani senin hakimin ve savcın hukuk kurallarına uymuyorsa dağdaki silahlı adamdan nasıl hukuka saygılı olmasını beklersin.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve Adaletine olan güvenim ve inancım sarsıldı ne yapmalıyım?

Söylediklerinize aynen katılıyorum fakat iş iştirak nafakasıylada kalmadı şimdi 50,000 maddi 100,000 bin manevi tazminat istiyor karşı taraf ve müşterek çocuğumuzun vekaletini tarafıma vererek boşanmayı kabul etti lakin 50,000 maddi 100,000 bin manevi tazminat konusunda kararlı olduklarını ifade ettiler.
    Dağdaki PKK'ya yavaş yavaş hak vermeye başlıyorum ve bundan sonrada o örgütün ülkemizdeki siyasi uzantılarınada destek vereceğim.
    Yargıtay'da hakim Emin ARICI'nın kararını onaylarda bende karara itiraz dilekçesi göndereceğim yargıtay'a karar yine değişmezse Avrupa İnsan Hakları mahkemesine Bakırköy 2.NCİ Aile mahkemesini ve hakimini dava edeceğim yinemi olmadı başbakan Sayın: Recep Tayyip ERDOĞAN'a kadar elimdeki belgelerle haklılığımı kanıtlıyacağım adalet yerini bulana kadar mücadelemi sürdüreceğim....

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Yazdıklarınızı okudum. Hakim bilirkişi reyi ile bağlı değildir. Karınızın karınız olarak kalmak istemesi ve isteğinin nedeni hakimin hür vicdanı ve kanaati için bin tane uzman bilirkişinin sözünden çok daha önemlidir. Kanaatimce haklı olduğunuza dair kesin inancınızı sorgulamalısınız. Şu okuduğum satırlarda sizi haklı çıkaracak bir beyan gözlemleyemedim. Kümbet tepesine ceviz fırlatmanın bir anlamı yoktur. Hukuk nosyonu sahibi insanlar yazdıklarınızdan lehinize bir çıkarım yapmayacaktır diye düşünüyorum.

- - - Updated - - -

Sonraki yorumunuz ile ilgili olarak ise bal şerbeti içmenizi öneririm. Sakinleşin. Terör örgütüne katılan cahil cuhelanın yaş ortalaması belli ve dağda kaç ay yaşadıkları da... Bu muhakeme ile lider kadrosunda yer alamayacağınız kanaati ile yazdıklarınızı yeniden değerlendirmenizi umarım.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tek taraflı yaklaşımlar, empati yapmama, sadece kendini haklı ve mağdur görme, maalesef Ülkemiz insanları içinde yaygın davranışlar.Boşanma davasında ki hakime kızıp terör örğütünü desteklemek de, heralde örgütteki teröristler duysa onların bile anlamakta zorlanacağı bir davranış şekli.Bazen bizde kızıyoruz devlete, kanunlara, ,işleyişlere ama bu neyi amaçladığı belli olmayan sadece dış desteklerle Ülkede kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamış, çoluk çocuk yaşlı genç demeden bombalayan bir örgüte destek vermemize sepep değil.Genede sorun değil tabii.Tavşan dağa küser, dağın haberi olmaz demiş atalar.Herkez fikirlerinde özgürdür.İyi forumlar.

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tek taraflı yaklaşımlar, empati yapmama, sadece kendini haklı ve mağdur görme, maalesef Ülkemiz insanları içinde yaygın davranışlar.Boşanma davasında ki hakime kızıp terör örğütünü desteklemek de, heralde örgütteki teröristler duysa onların bile anlamakta zorlanacağı bir davranış şekli.Bazen bizde kızıyoruz devlete, kanunlara, ,işleyişlere ama bu neyi amaçladığı belli olmayan sadece dış desteklerle Ülkede kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamış, çoluk çocuk yaşlı genç demeden bombalayan bir örgüte destek vermemize sepep değil.Genede sorun değil tabii.Tavşan dağa küser, dağın haberi olmaz demiş atalar.Herkez fikirlerinde özgürdür.İyi forumlar.
    Sayın BIll87,

Olay papaza kızıp oruç bozma meselesi değil. Kimse terrör örgütünü desteklemiyor. Fakat, ben mesela bir PKKlının mevcut hukuk sistemi içinde adil yargılanabileceğine inanmıyorum. Zaten dikkat edersen adamlar pek teslim olmuyor, genelde çatışmalarda ölü olarak ele geçiriliyorlar.

PKKlıyı bırakalım bugün bir Kürt mevcut sistem içinde adil olarak yargılanabilir mi emin değilim. Bu gün aile mahkemesinde sadece kişilerin cinsiyetine göre karar veren bir hakim, yarın ağır cezaya gidince niçin sadece kişilerin etnik kökenine göre karar vermesin. Bu tarafta erkek=suçlu diye karar veren hakim öbür taraftada kürt=suçlu diye karar verebilir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben zaten adalet sistemini savunur posizyonda değilim.Bende herkez gibi hukukun işleyişinde bir takım yanlışlar olduğunu düşünüyorum.Kadınlar yaratılışları ve toplumun yapısı gereği erkek kadar güçlü varlıklar değil.Hukuk sistemide belkide ülkemizde abartarak ve bazı kadınların kötü niyetli kullanımına sebebiyet verecek şekilde boşanma hukukunu kadının lehine şekillendirmiş.Hakimlerde kendi insiyatiflerini kadınları koruma yönünde kullanıyorlar ağırlıklı olarak.Bunun doğru olup olmadığı veya dozu gerçekten tartışılır ona bir sözüm yok.Ama mevzunun Türklük kürklükle bir alakasını göremedim ben.Ayrıca toplumda bir erkek birey olarak şunuda görüyorum.Belki bu kadar kadının lehine çıkan yasalar ve tutumlar geçtiğimiz beş yıl okadar bilinmiyordu veya haberleşme ve internet herkesin cebine girecek kadar yaygınlaşmamıştı.Şu saaten sonra evlenmeyi düşünen erkeklerde uyanmalıdır.Önüne gelenle, sırf evlenmek için arada hiç bir güven bağı olmadan kafada eşi ve ailesiyle alakalı onlarca soru işareti varken gaza gelip evlenmelidir.Boşanan erkeği tabiri caizse öttürüyolar işte.Ona göre evlilik kurumunun ciddiyetini anlasınlar.Bu iş arkadaş olmaya, çıkmaya, sevgililiğe benzemez.Nasıl ki ev alıp kiraya vermekten kaçıyoruz(yasalarda ağırlıklı olarak kiracıların lehinedir)yada çok ince eleyip sık dokumaya gerekirse evimizi değerinin altında kiraya vererek karşımızdaki kişinin önce güvenilir olmasını istiyoruz, evlendiğimizde de işler sarpa sarınca ihalenin erkeğe kaldığını bilerek çok dikkatlı her tarşın yerine oturduğundan emin olduktan sonra bu önemli kararı vermeliyiz.Şimdi bu acı gerçek bazılarının işine gelmeyebilir ama biz ne dersek diyelim bu böyle(hatta artarak) devam edecek gibi görünüyor.Ek olarak tekraradan belirtmek isterim ki kadın ve erkeğin boşanmadaki özel durumunun sözde Türk-Kürt ayrımcılığıyla alakasının olmadığını düşünüyorum.İyi forumlar herkese.

Nerede
    ankara
    İletiler
    258
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

......

Boşanan erkeği tabiri caizse öttürüyolar işte.

..........

Ek olarak tekraradan belirtmek isterim ki kadın ve erkeğin boşanmadaki özel durumunun sözde Türk-Kürt ayrımcılığıyla alakasının olmadığını düşünüyorum.İyi forumlar herkese.

Kürtlerde, boşanan erkekler gibi mahkemelerde "öttürülen" başka bir grup.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    39
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cemil1 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Olaya hak adalet açısından değilde, ben bu işten en az zararla nasıl çıkarım diye bakın.

Çünkü ülkemizde oldukça çarpık bir adalet anlayışı var. İşine içine hak adalet diye girerseniz çıkmak bir yana daha fazla batağa saplanırsınız. Boşanma davalarında hakimler kanunu uygulamak yerine maalasef tamamen kendi önyargılarına göre karar veriyorlar. Mesela siz, hakimin dosyayı okumadığına kızıyorsunuz. Ben anlayışla karşılıyorum. Çünkü zaten kararını vermiş. Okuyunca ne değişecek?

Geçen bir hakim 12 yıllık hakimlik hayatında nafaka ödeyen tek bir kadına rastlamadığını söylüyordu. Şimdi düşünün Türkiye de yılda 125 bin çift boşanıyor. Diyelim bunların sadece yüzde 20 sinde nafakaya hükmediliyor ve nafaka hukmedilen davaların sadece yüzde 10 nunda kadın daha varlıklı. Bu varsayımla bile yer yıl en az 2 veya 3 bin kadının boşandığı kocasına nafaka ödemesi gerekir.

Yani şimdi aklınıza bariz ayrımıcılığın olduğu bir sistemi getirin. Mesela 70 - 80 sene önce Amerikada beyazların zencilere yaptığı ayrımı düşünün. O sistemde bile kariyer sahibi zenciler vardı, milletvekili olanlar vardı, tek tük de olsa zengin zenciler vardı. Orada belki 100 karşı 3-4 vardı. Bizde yüze karşı sıfır. Yani sizin hiç bir şansınız yok. Mücadele etmek yerine kendinizi psikolojik olarak hazırlayın. Daha doğrusu mücadelenizi doğru alan yönlendirin. Mesela sizin durumda karşı taraf tek iştirak nafakasıyla boşanmayı önerdiğinde sizin miktara bakmadan teklifi kabul etmeniz gerekiyordu.

Tabii tüm bu olanlar insanın adalet anlyayışını sarsıyor, ama öte taraftanda hayat devam ediyor. Ben mesela şu anda gündemde olan bu PKK olaylarına farklı bir gözle bakıyorum. Benim açımdan ortada şiddetin kullanıldığı bir siyasi mücadele var, ve ahlaken kimin üstün olduğunu tartışmak biraz abes. Yani senin hakimin ve savcın hukuk kurallarına uymuyorsa dağdaki silahlı adamdan nasıl hukuka saygılı olmasını beklersin.
    yazınızda çok ama çok değerli bazı satırlar var. Tebrik ederim. Bu ülkede herkes sonucu tartşıyor nedenleri kimse irdelemiyor.Hukuka kimse güvenmiyor ki zaten. Yargıtayın verdiği vicdanları sızlatıcı haktan hukuktan yoksun kararlardan sonra hukuka adalete kim inanır ki?! fanus hakimliği yapıp ayda garanti 4-5 bin lira indirip herkesinde aynı koşullarda sırça köşklerde yaşadığını sanan, sadece üniversiteden sonra yazılı sınavla (istisnalar hariç) gelip koltuğa oturmuş , sosyal sorunları hayatında pek yaşamamış yada özümseyemiş hukuk! adamlarından ne beklenir ki?! Allah size sabır versin. Yaşadığınız şeyler canınızı acıtmış olabilir ama illegal yapılanmalara girmek yerine bu ülkeyi terk ederek başka ülkelerde hayat kurmaya çalışmanızı öneririm.Avrupa insan hakları mahkemesine gidebilirseniz gidin derim.. Geçmiş olsun
    Konu carrot tarafından (10-09-2012 Saat 22:30:05 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben boşanan erkek mahkemede öttürülüyor demedim.Boşanan erkek öttürülüyor dedim.Üfleyense başta yanlış seçilmiş ve eski eşini baş düşmanı gören eş, karşı tarafın avukatı, boşanma durumunda erkeğin alehine olan çıkmış yasalar vs.Siz kendi derdinize o kadar odaklanmışsınız ki yazılanı cımbızlıyor bir şeyler çıkarıyorsunuz.Eminim bende beni düşman gören eski bir eşe, kabolmuş maddi ve manevi kayıplara(düğünü derneği boşanması nafakası vs.) sahip olsaydım sizden biri olurdum.Sizde kendinize ve içinizdeki bulunduğunuz duruma göre haklısınız.Ancak ben Türk mahkemelerinin sırf birine kürt diye fazla ceza vereceğini düşünmüyorum.Eğer siz böyle düşünüyorsanızda bu size ait bir düşüncedir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hakim emin arici

emin arıcı hakim

nurcan gurses hakim

boşanma davası psikolog raporu www.hukuki.net

boşanma davasında psikolog raporu www.hukuki.net

istanbul hakim emin arici

bosanma davasi psikolog raporunun icerigi www.hukuki.net

emin arici hakim

emin arici