Sn Forum üyeleri...

Öneri talebimi, en azından okuduğunuz için teşekkür ederim...

2010 Şubat başlangıcından bu yana, Güvenlik ve Koruma Hizmetleri sağlayan bir firmada Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya başladığımdan günden bu yana, İşveren ve Müdürlerin çalışanlarına olan ilgisizliğini bir yana bırakın, Ödeme gününden başlayarak, telefon ederek yada ofise giderek ödemelerimi istemez isem, ödemelerimin yapılmadığı, şu anda bulunduğum Proje başladığında "Sen şimdilik burada takıl" (Günlük 12 Saat - 19:00-07:00) diyerek projesine başlayan ve Genelde Projeleri Taksim/Beyoğlu "Eğlence Merkezi" ağırlıklı olan, Taşeron nitelikli projeye göre kağıt üzerinde beni Güvenlik personeli, Güvenlik Supervizör'ü, Güvenlik Şefi, Güvenlik Müdürü olarak gösteren bir firmada çalışmaktayım. Ayrıca Subat 2011 itibari ile şirket hisselerinin (100.000/250) birazını üzerime almamı istediler, kriz dönemi olduğundan işimi kaybetmemek için kabul ettim... Bu süre zarfında şirket kayıtlarına bir defasında benim adıma haberim olmadan imza attıklarını öğrendim (Daha fazlası var mı? Bilmiyorum...)

Son olarak çalıştığım projem, başladıktan 9 ay sonra iş yoğunluğu olmadığından farklı bir kişiye devir edildi ('ği beyan edildi). Bununla birlikte toplam 1250 TL olan maaşımın asgarisini bankaya yatıran geri kalanını elden aldığım işverenim, son 3 ayında 701+701+740 olarak maaşımın asgarisini bankaya gecikmeli olarak ta olsa yatırdı, geriye kalan 1610 TL'nin ne zaman yatırılacağını bir yana koyun, Proje başlangıcında, proje bitmeden 1 ay öncesinden haberdar edileceğini sözlü olarak beyan etmelerine rağmen, Son haftasında kulübün kapanacağını farklı kaynaklardan haberdar olmam bir yana ayrıca Güvenlik firmasının anlaşmalı olduğu Kulübün antlaşma şartlarını tek taraflı olarak değiştirdiğini ve beni maaşlı çalışandan, Günlükçü çalışana çevirdiğini öğrendim. (Bana son haftaya kadar Sözlü yada yazılı hiç bir telkinde bulunulmadı)

Bu konuda işverenim ise ne yazılı ne de sözlü olarak hiç bir beyan da bulunmamasını bir yana koyun ayrıca beni elinde proje olmadığını söyleyerek 1 ay ücretsiz izine çıkartmıştır (Senelik ücretli iznim ise arada kaynadı)...

1 aylık izin esnasında sigortamın kesildiğini ve geçen 2 sene 7 ay içerisinde de birkaç defa haberim olmadan kesildiğini öğrendim ve farklı firmalar ile görüşmeme rağmen çalışabileceğim yeni bir yer bulamadım, İlköğretim mezunu olmamın etkisi de oldu...

Şu anda aynı firmanın yeni bir projesinde (kabulüm haricinde) eski maaşıma göre 50 TL eksik, yani 1200 TL (Yol, Yemek dahil değildir) ye 19:00-07:00 arasında çalışmaktayım, Çalışma esnasında Takım elbise isteyen firma ya "kendi takımını giy" yada "Yenisini al" beyanında da bulundular.... 2 seneyi geçkin 3 seneye yakın olan tazminatımı almadan, koşulları zorlaştırarak istifa etmemi planladıklarını düşünüyorum.

Noter aracılığı ile bu bilgileri ve arttırılabilir örnekleri içeren bir ihtarname üzerinde çalışmaktayım...

Sn Forum üyeleri....

Yukarıda verdiğim örnekler buz dağının sadece görünen yüzü ve bu gibi örnekleri reel olarak çoğaltabilirim... Ayrıca şu an sizinde değerli zamanınızı ve sitede bana ayrılan alanı bu detaylarla gereksiz yer kaplayarak, boşa harcamak istemem...

Dolayısı ile yukarıda belirtilen örnekleri baz alarak, Bana, günden güne değişen yasal haklarım hakkında tavsiyede bulunabilecek, gerekir ise tazminat davası açmama yardımcı olacak hukuk ehli olan kişilerden tavsiye ve öneriler beklemekteyim...

İlgi ve Alakanıza Teşekkür ederim
Tavsiye, Soru ve Önerilerinizi beklemekteyim,

Saygılarımla