Merhaba Üstadlar,

01.07.2011 tarihinde emlakçı aracılığıyla evimizi tuttuk, güzel güzel 1 yılımızı geçirdik tüm faturalar hatlar adıma kayıtlı. Şirketim yeni görevlendirmemi Moskova olarak yaptı ve bu ayın 30-31 i gibi gidiyorum. Ev sahibine temmuz ortasında bu talebimizi ilettik kendisi bunu kabul etmediğini ve sözleşmenin geçerli olduğunu en azından sözleşme geçse bile 2 ay önceden bilgi vermemizi yada 2 ay daha oturmamız gerektiğini söyledi. Sonraki konuşmalarımızda 1500 TL depozitomuzu yakarak ( Ağustos ayı kirasına 950 TL yi saydı kalanınıda yaktı ) Eylül itibari ile evden çıkabileceğimizi emlakçı vasıtası ile bize bildirdi ve kabul ettik.

Şimdi evi temizlettik, tüm faturaları kapattık ve telefon açtım, 30unda gelip ya ben yada göndereceğim biri teslim alır dedi. Sormak istediğim;
1- Orjinal elindeki sözleşmeyi almam tüm sorunları ortadan kaldırır mı?
2- Kendisi olmasa bile gönderdiği kişi fesih sözleşmesini adınadır diye imzalayabilir mi? ( Bu kişinin adı ve cebi sözleşmenin orjinallerinde sadece iletişim amaçlı geçmektedir. Sanırım evin gerçek sahibi ama biz sözleşmesini eşiyle yaptık )
3- Kimse gelmezse, mahalle muhtarı, karşı bakkal ve emlakçı gibi şahitler eşliğinde anahtarı emlakçıya teslim etsem ( 30 gece yola çıkıyorum, birdaha gelemeyeceğim ) bir sorun teşkil eder mi?

Yol gösterirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla.