Merhaba! İlk olarak 2009 daki yeniden yapılandırma ile katkı ve öğrenim kredisinde yapılandırma ile katkı ve öğrenim kredisini yapılandırdım...bi şansızlık nedeniyle (yarım günlük bir resmi tatilin kurbanı olarak) bi taksidim aksadı ve daha sonrada 2011 de tekrar yapılandırdım...neyse, bu hikayesi...sonuc olarak da iki ay önce tüm borcumu ödedim ve kapadım... ancak içime sinmedi ve vergi dairesinden borcum yoktur yazısı talep ettim... ancak çıkan sonuc nedeniyle soka girdim...500 küsür TL daha borcum vardı...Kredi ve Yurtları aradım...ben borcumu bitirdim ama hala borc cıkıyor neden diye...bana su söylendi: katkı kredim 2009 yılındaki taksitlerim ödenmiş, ödenemeyen ve ödenecek olarak 3 kısımmış...yeniden yapılandırmada sadece ödeyemediklerim yapılandırılmış...ödeyeceklerim değil... bana bu söylendi...2011 de ise hem katkı hemde öğrenim için yapılandırma talebim vardı diye aklımda kaldı ama dilekçemi bulup bunu kanıtlayamıyorum...durumu ögrenince zaman kazanmak ve iyi niyet göstergesi olarak 50 tl yatırmıstım ancak daha sonra ise evime tebligat geldi.... Bundan sonraki süreçte ne yapabilirim? yanlış çıkan bi kanunun sorumsuzluğunun acısını çekiyorum...benim bildiğim yapılandırma kredinin bütün taksitlerini kapsar sadece ödemesi gecikeni değil... bu şartlar altında ben ne yapabilirim? haksız yere faizlendirilmiş borcum var ve sucsuz yere suclu konuma düşüyorum yardımlarınız için tşk ederim...