merhabalar,

Uzun yillar once babam vefat etti, ve onun sahip oldugu arazilerin tum tapulari hala onun adina kayitliydi. Gecen hafta tapu dairesindekilerin "intikal" isimli islemiyle bu tapulu araziler kardeslerimin ve benim uzerime gecti. Biz 13 kardesiz ve suanda oturdugum kendi uzerime kayitli olan evde bu musterek tapulu arazilerden birinin ustunde. Tum kardeslerim bu arazinin satisini bana verdi fakat bir kardesim vermedi. Bu konu hakkinda yapabilecegim bir durum soz konusumudur? Ayrica bana satis vermeyen kardesimin oturdugu ev ve arazide babamin ustuneydi intikal islemiyle oralarda musterek oldu tum kardeslerimle. Hukuki olarak yapabilecegim bir sey varmi?

Yine bu konuyla alakali olarak sormak istedigim musterek tapulu bize ait olan bir arazi uzerindeki tapusu baska birine ait olan evlerin durumu ne olabilir acaba? Yıkım karari cikabilir mi?

Bu konuda bana yardimci olabilirseniz cok memnun olurum. Gercekten fikirlerinize ihtiyacim var. Simdiden yardimleriniz ve onerileriniz icin tesekkur ederim.