Arkadaşlar Merhaba,

02/05/2012 tarihinde 10.000 TL vererek adapazarından bir firmadan ürün siparişi verdim. Firma ürünlerin 20 Mayıs 2012'de geleceğine ve bana teslim edeceğine dair, firma yetkilisi imzalı, kaşeli antetli kağıtlarını gönderdiler. Kağıtta firmaya yatırdığım ücret ve ürünlerin açıklaması var. Açıklamaya görede 20 Mayıs'ta ürünleri teslim etmeleri gerektiği yazıyor. Ancak firma aradan 10 gün geçmesine rağmen ürünleri hala göndermedi. İşin kötü yanı telefonlarımı açmıyorlar ve mesajlarıma cevap vermiyorlar. Para iadesi istedim onada cevap vermediler. Firmayı sorguladığımda adapazarında vergi mükellefiyeti var. Ancak ofislerine hiç uğramadıklarını öğrendim. Kısacası dolandırılmak üzereyim. Firma çalışanıyla yaptığım sms konuşmasını nasıl delil olarak gösterebilirim? Firma çalışanı ürünleri göndermediklerini sms ile kabul etmişti. Ancak mahkeme açarken bu smslerin ekran görüntülerinimi yazdırıp vermeliyim ?

Bu durumda tüketici heyetine başvurmayı düşündüm fakat miktar 10.000 TL olunca direk adliyeden dava açmam gerekiyormuş sanırım. Daha önce hiç adliyeye gitmedim, ne yapmam gerekiyor yol gösterebilir misiniz? Bu davayı bir avukat aracılığıylamı açmalıyım yoksa bireyselmi açmalıyım ?

Ücretin yarısını peşin, yarısını kredi kartı mail order yapmıştım. Bankaya ödeme itirazında bulundum fakat onlarda tam kesin sonuç vermezmiş sanırım.

Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür edeirm.