Merhaba, bu konuya benzer konular az da olsa kullanılmış ancak hem tarihleri eski, mevzuat değişmiş olabilir diye düşünüyorum, hem de tam benim konuma değinmiyor. 08.03.2012 tarihinde bir daire satın aldım. Emlakçı ve satan kişi kanuni hakkı olduklarını belirterek 45 gün evde kalma izni istediler. Ben de noterden tasdikli taahhütname alarak kabul ettim. Daire yaşlı anneleri ve 3 çocuklarının üstüne idi. Satış günü yaşlı anne oğluna vekalet vermiş olduğu için gelmedi. Dolayısı ile hiç istememe rağmen taahhüdü sadece 3 kardeşten alabildim. Evde anne ve 2 çocuğu oturuyorlar. Verdikleri taahhüde göre 23 Nisan 2012 tarihinde daireyi tahliye etmeleri gerekiyordu. O gün geldiğinde bu gerçekleşmedi ve beni 2-3 günlük aralarla çıktık çıkacağız diye oyalıyorlar. Dava açmak için son tarihin 23 Mayıs olduğunu biliyorum. Aramızda hiç bir şekilde bir kira anlaşması olmadı. Kira ödemesi de olmadı. Edindiğim bilgiye göre bunu yaparsam çıkartmamın çok daha zor olacağı söylendi. Danıştığım avukatlar farklı farklı çözümler sundu. Elimdeki taahhütnameyi icra takibine sokabileceğimi söyleyen oldu, kaymakamlığa başvurabileceğimi söyleyen de oldu. Ne yaparsam en masrafsız ve kısa sürede bu dertten kurtulabilirim?
İlgilenen herkese şimdiden çok teşekkürler...