sitenize her türlü yardımlarınız için teşekkür ederim.
aynı apartmanda oturduğumuz komşumun problemi hakkında sizlerden yardım ve bilgi alacaktım.
komşumuz 60 yaşında emekli bir insan,evi kira ve emekli maaşından başka geliri yok.2 yıl önce tanıştığı bir kişiyle samimi oluyor.bu kişi tanıştığı dönemde küçük bir fatura ödeme merkezi açıyor.dükkanı açar iken bu komşumuzdan belli aralıklarla toplam 6500 lira alıyor.bu kişinin dükkan dışında işleri olduğu zaman komşumuzu çağırıp dükkana bakmasını istiyor.komşumuzda arada bir dükkana bakıyor.
komşumuz geçen zamanlarda çok sıkışık olduğunu ve verdiği 6500 lirayı istiyor.bu kişide amca buraya baktığın günlerde market ekmek masrafını alabilirsin aldıklarınıda bana bildirirsin , böylelikle sana olan borcumu yavaş yavaş öderim diyor.fakat bu şahıs 1 ay sonra dükkanında hırsızlık yaptığını söylüyor kamera kayıtlarını gösteriyor.bizim komşuda bu görüntülerin normal olduğunu kendisinin dükkana bakar iken belli miktarlarda para alabileceğini söylediğini hatırlatıyor.Tabii bu kişi bu görüntüleri polise verirsem seni hırsızlıktan içeri atarlar,bu yaşda hiç kimsenin yüzüne bakamazsın,çocuklarına söyleriz,memur olan oğlunun memuriyeti biter diyerek şantaj yapıyorlar.Tabi komşumuz bu durumdan çok korkuyor ve hiç kimseye bahsetmiyor.
bir akşam bu komşumuzu dükkana çağırıyorlar 4 kişi 1,5 saat zorla dükkanda tutup tehditlerinin ve şantajlarının baskısını arttırıp,kendisine 35.000 liralık senet imzalatıyorlar.10 gün sonrada komşumuz korkudan bankadan 19.000 lira çekip veriyor.seneti ve görüntüleri istediğinde vermiyorlar.35.000 senetin tamamını istiyorlar.19.000 lirayı yok sayıyorlar.tabii komşumuz üzüntüden hastalanıyor durumu oğluna anlatmak zorunda kalıyor.sonra bana söylediler.bizde karakola gidip suç duyurusunda bulunduk.polisler suç duyurusunda bulunduğumuz kişileri ve kamera kayıtlarını da alıp karakola getirdiler.onlarda bizim komşudan şikayetçi oldular.kamera kayıtları şikayetçi olduğumuz günden 7 ay öncesine ait.polis savcılığa sevk etti savcı komşumuzu dinledikten sonra kendisini serbest bıraktı fakat diğerlerinide serbest bıraktı.Şu anda savcılık aşamasında.hepimiz bu durumdan dolayı çok üzgünüz.şuan yapmamız gerekenler nelerdir.sonuç ne olabilir.