Slm,19.04.2012 tarihinde gece saat 00:40 sıralarında maddihasarlı bir kazası geçirdim.tutanak tutuldu olay, benim gidiş istikametimde bölünmüş ana yolda sarı fasılalı ışık yanıyordu,diğer aracın geldiği istikamette ise kırmızı fasılalı ışık yanmakta idi.ben gidiş istikametime göreve sağımda kalan bölünmüş yolun ilk kısmını geçmiş ikinci kısmınıda terk etmek üzere iken(burası dönel kavşak olmayan dörtyol kavşağı) sağımdan gelen araç hiç durmaksızın benim aracımın sağ ön kapı kısımlarına çarptı.neticede olay sigora şirketlerine intikal etti ve beni %100 kusurlu çıkardılar.elbette konuya itiraz ettim,olay yeri krokisinin iyi incelenmesini ve yazılanlara dikkat edilmesini talep ettik.şimdi yeniden değerlendiriyorlar.karşı aracın trafik siortası ve kaskosu var,benim ise sadece trafik sigortam var(araç 98 mod.olduğu için kasko yapmıyorlar),ayrıca sigorta şirketlerimizde aynı.benim sorum şu tekrar beni kusurlu bulurlarsa!!! takip etmem gereken yol ve yöntem nedir,anlattığım olaya göre kusur kimdedir.