+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 25 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Nişanlımın Eski Sevgilisi Tarafından İftira Bilişim Hukuku İnternet Hukuku Facebook Davası

Ben Yaklaşık İki Senedir nişanlıyım,nişanlımın eski sevgilisi bizimle ıkı yıldır ınternet uzerınden ugrasıyordu.surekli huzurumuzu bozuyordu.Kendisini görmüşlüğüm ve konuşmuşluğum yok.Kendisinın hakkında bıldıgım tek şey nişanlımın eskı sevgılısı olması.bundan bır sene once bana fake facebook hesabından tehdıt kufur ıcerıklı mesaj gonderdı.o mesaj hotmaıl adresımde kayıtlı fakat facebookdan silmişim.Ama elimde kanıt olarak duruyor.şikayt etmedim ozamanlar,Üzerime cok gelince bende buna gıcıklık olsun dıye normal çirkin bır fotografını msn yoluyla gonderıp burada çok çirkin çıkmışsın demıstım msn den göndermiştim,onun o tehdit mesajından sonra.o kişide o msn yoluyla gonderdıgım onun normal fotografını alıp karakola +18 sıtelere fotografımı koymuslar yayınlamışlar deyip sıkayette bulunmuş.ama benim öyle sitelerle alakam yok ve ben yapmadım bununda kesin kanaatındayım.çünkü bir gazeteci adayı olarak,o kızın bize karşı tuttuğu sakladığı nefret kin yüzünden bir insanın gururuyla oynamam oynayamam.bende bir bayanım çünkü.sadece mağdurum şuanda.fotografı ben gonderdıgım ııçin msn yoluyla ıp adresımden evımın adresnı bulup eve gelmişler ifade vermem ıcın cagrıldım.bır ay sonra ıfade vermem lazım.fakat o fotografı ben gonderdıgım ıcın suc bana kalırmı? suçsuz oldugum ortaya çıkınca benımde sıkayt etme gıbı bır durumum varmı? yanlış anlaşılmasın o gönderdiğim foto +18 sıtelere konulacak gıbı bır foto degıl,uygunsuz bır bıcımde degıl yanı.ayrıca gerekırse nışanlımda şahit olarak bızı rahatsz ettiğini söyleyecek.durum ne olur acıl bılgı verırmısınız.ne yapmalıyım,ıfademde fotografı benım gonderdıgımı solemelımıyım? solersem suc bana kalabılırmı kendimi nasıl ıspat edebılırım.lutfen yardım endişeleniyorum.bilgilendirilmek istiyorum bu konuda lütfen...

Hukuki NET Güncel Haber

Nişanlımın Eski Sevgilisi Tarafından İftira Bilişim Hukuku İnternet Hukuku Facebook Davası konulu yargıtay kararı ara
    Nişanlımın Eski Sevgilisi Tarafından İftira Bilişim Hukuku İnternet Hukuku Facebook Davası konulu hukuk haber
    Konu cilginkiz tarafından (30-04-2012 Saat 21:57:39 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Ne yapmam gerek yardım!!' bilgi almak istiyorum.

Ben Yaklaşık İki Senedir nişanlıyım,nişanlımın eski sevgilisi bizimle ıkı yıldır ınternet uzerınden ugrasıyordu.surekli huzurumuzu bozuyordu.Kendisini görmüşlüğüm ve konuşmuşluğum yok.Kendisinın hakkında bıldıgım tek şey nişanlımın eskı sevgılısı olması.bundan bır sene once bana fake facebook hesabından tehdıt kufur ıcerıklı mesaj gonderdı.o mesaj hotmaıl adresımde kayıtlı fakat facebookdan silmişim.Ama elimde kanıt olarak duruyor.şikayt etmedim ozamanlar,Üzerime cok gelince bende buna gıcıklık olsun dıye normal çirkin bır fotografını msn yoluyla gonderıp burada çok çirkin çıkmışsın demıstım msn den göndermiştim,onun o tehdit mesajından sonra.o kişide o msn yoluyla gonderdıgım onun normal fotografını alıp karakola +18 sıtelere fotografımı koymuslar yayınlamışlar deyip sıkayette bulunmuş.ama benim öyle sitelerle alakam yok ve ben yapmadım bununda kesin kanaatındayım.çünkü bir gazeteci adayı olarak,o kızın bize karşı tuttuğu sakladığı nefret kin yüzünden bir insanın gururuyla oynamam oynayamam.bende bir bayanım çünkü.sadece mağdurum şuanda.fotografı ben gonderdıgım ııçin msn yoluyla ıp adresımden evımın adresnı bulup eve gelmişler ifade vermem ıcın cagrıldım.bır ay sonra ıfade vermem lazım.fakat o fotografı ben gonderdıgım ıcın suc bana kalırmı? suçsuz oldugum ortaya çıkınca benımde sıkayt etme gıbı bır durumum varmı? yanlış anlaşılmasın o gönderdiğim foto +18 sıtelere konulacak gıbı bır foto degıl,uygunsuz bır bıcımde degıl yanı.ayrıca gerekırse nışanlımda şahit olarak bızı rahatsz ettiğini söyleyecek.durum ne olur acıl bılgı verırmısınız.ne yapmalıyım,ıfademde fotografı benım gonderdıgımı solemelımıyım? solersem suc bana kalabılırmı kendimi nasıl ıspat edebılırım.lutfen yardım endişeleniyorum.bilgilendirilmek istiyorum bu konuda lütfen...
    Konu cilginkiz tarafından (30-04-2012 Saat 21:31:52 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    erzurum
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ne yapmam gerek yardım!!' bilgi almak istiyorum.

Ama bu yaptığın olmamış , kızın resimi nasıl olursa olsun neden kızın fotosunu +18 sitelere koyuyorsun ki ,bak bu suç teşkil eder. Seni ve nişanlını rahatsız ediyorsa senin yapman gereken gidip suç duyurusunda bulunmaktı o da bir daha rahatsız etmezdi. Kanunlarımız bunlar için var.

Herkes herkesin fotosunu alıp +18 sitelere koyarsa olurmu. Senin fotonu birisi alıp + 18 siteye koysa senin hoşuna gidermi , ilk önce bunu bir sor kendine ? Sana birisi öyle bir şey yapsa sen ne yapardın ?

Herhalde sanırım karşı taraftan bize yaptığı yanlışın acısını çıkarıcaz diye yanlış şeyler yapıyoruz. Kanunlar niye var ?

Belki tck ya göre hakaret kapsamında değerlendirebilir. Sen yapmadım desende ip numarandan hangi siteye o fotoyu koymuş isen çıkar.Belki bir uyarı ikaz alırsın veya ufak bir adli para cezası alırsın onuda bir daha suç işlemeyeceğine kanaat getirilirse o cezayıda vermezler belki. Tam detayını bir avukat bürosuna gidip danışman daha iyi olur. Danışma ücretleri saati 150 TL

Bence bu konuda karşı taraftan özür dilemen lazım ve onun sizi rahatsız etmesi diğer konuda devam ediyorsa kişisel çatışmanızı hukuki yönden devam ettirmeniz daha uygun olur.

Şimdi kendimi düşünüyorum. Ben bir erkeğim , hadi benim fotoyu +18 sitelere koysalar umurumda olmaz. Ama kalkıpta resimimi bir şekilde elde edip gider onuda homoların sitesine resimlerimi koysalar bende dava açardım.Kim koydu ise cezasını çeksin isterdim. Herkesin bir gururu var onuru var.

Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayalım. lütfen. Karşı tarafla sorunumuz var bunu kanun yolu ile çözelim. Zaten kanun koyucularda bize onu diyorlar. Her sorunu kendi başınıza çözmeye kalkmayın sonra çözücem derken siz suçlu duruma düşersiniz. Sizi birisi mi rahatsız ediyor bize gelin biz cezası varsa veririz diyorlar. Biz ne güne duruyoruz sizler için varız diyorlar.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ErtanBasbilen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ama bu yaptığın olmamış , kızın resimi nasıl olursa olsun neden kızın fotosunu +18 sitelere koyuyorsun ki ,bak bu suç teşkil eder. Seni ve nişanlını rahatsız ediyorsa senin yapman gereken gidip suç duyurusunda bulunmaktı o da bir daha rahatsız etmezdi. Kanunlarımız bunlar için var.

Herkes herkesin fotosunu alıp +18 sitelere koyarsa olurmu. Senin fotonu birisi alıp + 18 siteye koysa senin hoşuna gidermi , ilk önce bunu bir sor kendine ? Sana birisi öyle bir şey yapsa sen ne yapardın ?

Herhalde sanırım karşı taraftan bize yaptığı yanlışın acısını çıkarıcaz diye yanlış şeyler yapıyoruz. Kanunlar niye var ?

Belki tck ya göre hakaret kapsamında değerlendirebilir. Sen yapmadım desende ip numarandan hangi siteye o fotoyu koymuş isen çıkar.Belki bir uyarı ikaz alırsın veya ufak bir adli para cezası alırsın onuda bir daha suç işlemeyeceğine kanaat getirilirse o cezayıda vermezler belki. Tam detayını bir avukat bürosuna gidip danışman daha iyi olur. Danışma ücretleri saati 150 TL

Bence bu konuda karşı taraftan özür dilemen lazım ve onun sizi rahatsız etmesi diğer konuda devam ediyorsa kişisel çatışmanızı hukuki yönden devam ettirmeniz daha uygun olur.

Şimdi kendimi düşünüyorum. Ben bir erkeğim , hadi benim fotoyu +18 sitelere koysalar umurumda olmaz. Ama kalkıpta resimimi bir şekilde elde edip gider onuda homoların sitesine resimlerimi koysalar bende dava açardım.Kim koydu ise cezasını çeksin isterdim. Herkesin bir gururu var onuru var.

Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayalım. lütfen. Karşı tarafla sorunumuz var bunu kanun yolu ile çözelim. Zaten kanun koyucularda bize onu diyorlar. Her sorunu kendi başınıza çözmeye kalkmayın sonra çözücem derken siz suçlu duruma düşersiniz. Sizi birisi mi rahatsız ediyor bize gelin biz cezası varsa veririz diyorlar. Biz ne güne duruyoruz sizler için varız diyorlar.

Konuyu açan üyenin;

Rahatsızlık veren kişinin fotoğrafını msn den gönderdiği,adı geçen sitelere kendi göndermediğini anladım. Yanlış anlama veya tam anlatamama var galiba.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Beni yanlış anladınız umarım.ben orda mağdur olan kişiyim.sadece msn yoluyla gönderdiğim fotoğrafı sırf beni mağdur olduğum için karakola gidip şikayet etmiş +18 sitelere koymuş diye.ama benim hiç bir suçum yok.çünkü öyle birşey yapmadım.onun bize tuttğu kin nefret yüzünden kimsenin onuruyla gururuyla oynayamam oynamamda.ben de bir bayanım çünkü.

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İfade için çağırılırsanız burada yazdıklarınızı savcıya anlatırsınız.Sorun çıkacağa benzemiyor.Bilişimciler ne nereden gönderildiğini tespit ettiğine göre o sitelere hangi bilgisayardan atılmış tespit edilir.Eğer tabi dava olur ise dava sonucu aklanırsanız,karşı dava açıp bir miktar tazminat alına bilir gibi geliyor.

Nerede
    erzurum
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi anladım çılgın kız ; peki senin msn den onun msn sine yolladığın fotoğraf + 18 sitelere konulmuş mu ?
    sende gördün mü senin ona sadece msn den gönderdiğin fotoğrafı + 18 sitelerde ?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hayır benim gönderdiğim fotoğraf öyle siteler ekonulabilecek türden değil,gerçekten anlam veremedim.ben şuanda tokatta üniversitede okuyorum,istanbulda yaşıyorum.eve gelmişler polisler ifade için çağırmışlar.ellerinde benim gönderdiğim fotoğraf var.anlamadığım ben öyle sitelere koymadığım halde elinde kanıt olmadığı halde nasıl beni suçlayabiliyor,polisler ona sormamışlarmı hangi sitelere konulmuş diye? yada ne bileyim hangi siteye konulmuşsa o sitenin yöneticini bulmak zor değildir polisler için gidip onlara sormak varken bana neden geldiler yapmadığım birşey için,gercekten endişeleniyorum,çünkü geleceğim hayatım sözkonusu olabilir.ben karakol nedir bilmezdim,bir kızın saçma sapan ıftırasyla karşı karşıyayım.suç bana kalırmı sırf o fotografı ben gonderdıgım için? ne ypmam gerekk:/

Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı carsambalıfaruk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İfade için çağırılırsanız burada yazdıklarınızı savcıya anlatırsınız.Sorun çıkacağa benzemiyor.Bilişimciler ne nereden gönderildiğini tespit ettiğine göre o sitelere hangi bilgisayardan atılmış tespit edilir.Eğer tabi dava olur ise dava sonucu aklanırsanız,karşı dava açıp bir miktar tazminat alına bilir gibi geliyor.
    yinede o fotoğrafı sırf ben gönderdiğim için ceza almam değilmi? ya çünkü gercekten bir sucum yok,elimde onların attığı fake hesabından atılan rahatsz edıcı mesajlarıda var ifademde bunlarıda sunucam ama yınede fotograf benım tarafımdan gönderıldı,bana patlama ıhtımalı varmı,aynen anlatırsam eger:/

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı cilginkiz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    yinede o fotoğrafı sırf ben gönderdiğim için ceza almam değilmi? ya çünkü gercekten bir sucum yok,elimde onların attığı fake hesabından atılan rahatsz edıcı mesajlarıda var ifademde bunlarıda sunucam ama yınede fotograf benım tarafımdan gönderıldı,bana patlama ıhtımalı varmı,aynen anlatırsam eger:/

Ben açtığınız konu ile alakalı bilgi sahibi değilim.Üye olduğumdan beri her konuyu okumaya çalışırım.

Sizin yapacağınız ve yapmanız gereken,karakola ifadeye gidersiniz,tutanak olarak yazılı olarak,Savcıya ifade verirseniz olayı anlatırsınız.Buraya anlattığınızdan bir şey çıkacağa benzemiyor.İddia eden ispat ile yükümlüdür.O sitelere sizin gönderdiğinizi ispatlamak zorunda.Siz rahatsız edildiğinizi beyan edersiniz.Kafanız rahat olsun. Rahatsız edilme karşısında bir anlık öfke ile o sitelere gerçekten gönderseydiniz o zaman sıkıntı olurdu.

Yazabileceğim bu kadar. Merak ettim sizde bu kişinin kaç fotoğrafı var.Seçip gönderme deyince.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

nişanlım eski sevgilisiyle

nişanlım eski sevgilisiyle görüşüyor

nişanlımın eski sevgilisi

nisanlimin erkek arkadasi

eski erkek arkadaşı iftira

nisanlim eski sevgilisiyle arkadas

nisanlimin eski sevgilisi

nisanlimi eski sevgilisi ariyor dava

nisanlima eski sevgilim

sevgilimin eski sevgilisi bana mesaj gonderdi

eski sevgilim resimlerimle beni tehdit ediyor

nisanlim eski erkek ilk

sevgilim beni resimlerimle tehdit ediyor

nişanlımın eski nişanlısı

eski sevgili tarafından tehdit edilmek www.hukuki.net

eskı sevgılı magduru olanlar

faceden mesaj atan fake bulma site:www.hukuki.net

sevgili tarafindan iftira

nısanlımın eskı sevgılısı

nişanlımın eski erkek arkadaşı

eski erkek arkadasi tehditi

https:www.hukuki.netshowthread.php96624-Nisanlimin-Eski-Sevgilisi-Tarafindan-iftira-Bilisim-Hukuku-internet-Hukuku-Facebook-Davasi

Forum