+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.
    İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ağır Ceza'da sanık olarak yargılanacağım, birkaç sorum olacak

Zimmet ve resmi belgede sahtecilikten adıma, 3 yıl önce istifa ederek ayrıldığım kamu kurumu tarafından yapılan ihbar üzerine dava açılmış. Rastgele
    dolaşırken e-devletten öğrendim..
    Şu an ise başka bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum. Birkaç ay sonra ilk duruşma olacak. Birkaç sorum var cevaplayabilirseniz sevinirim.

1)Bu duruşma için ücretsiz avukat talebinde bulunursam ve şartlarım uygunsa bana ücretsiz avukat tahsis ederler mi? Ben ve ikame adresim(il olarak) davanın görüleceği mahkemeden çok uzakta.Bulunduğum ildeki baroya mı başvurmalıyım bunun için yoksa davanın görüleceği ilin barosuna mı?
    2)Avukat tahsis ettiklerinde davaya katılmazsam ne olur?
    3)Avukat tahsis etmedikleri halde davaya katılmazsam ne olur? (Davaya katılmak istemememdeki sebep, suçsuz olduğum halde tutuklanma olasılığım.Bilindiği gibi bu olaylar olabiliyor, uzun süre tutuklu kaldıktan sonra beraat edenlerin sayısı az değil)
    4)Davaya katılmazsam şu anki maaş hesabıma bloke gelebilir mi ve şu an çalıştığım kamu kurumu ile iletişime geçip bana görevden el çektirilir mi?

Biliyorum '' bir avukata danışmanızda fayda var '' dediğinizi duyar gibiyim ama durumum yok..Hele ki ağır ceza avukatlığı 10.000 tl'den başlıyor buna hiç mi hiç yok..Yardımcı olursanız sevinirim.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

Hukuki NET Güncel Haber

Ağır Ceza'da sanık olarak yargılanacağım, birkaç sorum olacak konulu yargıtay kararı ara
    Ağır Ceza'da sanık olarak yargılanacağım, birkaç sorum olacak konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    131
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ağır Ceza'da sanık olarak yargılanacağım, birkaç sorum olacak.

Çok mu zor sorular sordum?

Nerede
    istanbulun kenarı.
    İletiler
    742
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımadığınız bir avukata gidip bürosunda danışma ücreti tarifede 170 TL. tanıdık aracılığı ile gittiğiniz avukatın ücreti ne kadar bilmiyorum.. Durumum olsa bende gidecem, ama durumlar kötü..
    i m z a m ı .... k a y b e t t i m .... h ü k ü m s ü z d ü r . . .

İletiler
    1.184
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı barent rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Zimmet ve resmi belgede sahtecilikten adıma, 3 yıl önce istifa ederek ayrıldığım kamu kurumu tarafından yapılan ihbar üzerine dava açılmış. Rastgele
    dolaşırken e-devletten öğrendim..
    Şu an ise başka bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum. Birkaç ay sonra ilk duruşma olacak. Birkaç sorum var cevaplayabilirseniz sevinirim.

1)Bu duruşma için ücretsiz avukat talebinde bulunursam ve şartlarım uygunsa bana ücretsiz avukat tahsis ederler mi? Ben ve ikame adresim(il olarak) davanın görüleceği mahkemeden çok uzakta.Bulunduğum ildeki baroya mı başvurmalıyım bunun için yoksa davanın görüleceği ilin barosuna mı?
    2)Avukat tahsis ettiklerinde davaya katılmazsam ne olur?
    3)Avukat tahsis etmedikleri halde davaya katılmazsam ne olur? (Davaya katılmak istemememdeki sebep, suçsuz olduğum halde tutuklanma olasılığım.Bilindiği gibi bu olaylar olabiliyor, uzun süre tutuklu kaldıktan sonra beraat edenlerin sayısı az değil)
    4)Davaya katılmazsam şu anki maaş hesabıma bloke gelebilir mi ve şu an çalıştığım kamu kurumu ile iletişime geçip bana görevden el çektirilir mi?

Biliyorum '' bir avukata danışmanızda fayda var '' dediğinizi duyar gibiyim ama durumum yok..Hele ki ağır ceza avukatlığı 10.000 tl'den başlıyor buna hiç mi hiç yok..Yardımcı olursanız sevinirim.

Okuduğunuz için teşekkürler.
    Bu konuyu daha çok Ceza Avukatlarının takip ettiği Ceza Hukuku bölümüne yazarsanız sorularınıza belki daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz diye düşünüyorum.

+ Konuyu Yanıtla