Sayın editörler öncelikle içinde bulunduğum durumu anlatarak sizlerin bilgi ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum;2008 yılından bu yana sürmekte olan bir evliliğim var,eşimde bende devlet memuruyuz,2012 Mart başında eşimle tartıştık ve kendisi polis merkezine giderek benden şikayetçi oldu ve evi terketti,kendisi evi terkettiği gece kadın sığınma evinde kaldı ve sonrada tayinini başka bir ilçeye aldırarak yaklaşık 25 gündür orada ikamet etmekte bense evimizdeyim,eşim 14 Mart günü Aile Mahkemesine Boşanma Davası açmış ve iddialrında kavga ettiğimiz gün aşırı derecede alkollü olduğumu ve kendisini bıçak kullanmak sureti ile yaraladığımı iddia ederek 10.000 tl maddi 20.000 tl manevi olmak üzere 30.000 tl lik tazminat davası açmış.oysaki olay günü karakola şikayetçi olduğu için polisler tarafından karakolda ifade vermem için evden alındım ve darp-cebir ile alkol raporum devlet hastanesince düzenlendi herhangi bir darp cebir izimin olmadığına ve alkollü olmadığıma dair hekim raporum bulunmakta,eşimin ise yine devlet hastanesince düzenlenen raporunda boynunda ve boğazında basit kızarıklıklar dışında herhangi bir iz olmadığı raporlarla sabittir.bugün itibarı ile anılan suçların isnat edildiği dava dilekçesi tarafıma ulaştı bundan sonraki süreç nasıl olmalı bu davaya itiraz etmelimiyim itiraz etmezsem mahkemede üzerime atılı suçu kabul etmişmi olurum konu ile ilgili olarak beni aydınlatırsanız inanın çok sevineceğim şimdiden teşekkürler...