Merhaba Arkadaşlar , Ben Ağustos 2011 - Mart 2012 tarihleri arasında yurtdışındaydım , yurt dışından gelince beraberimde bir telefon getirdim ve bir Turkcell bayisine gidip kaydetmek istedim . fakat pasaportuma kayıtlı bir telefonun bulundugunu söylediler bende o ana kadar hiç kayıt yaptırmamıştım . BTK yı aradım ve bana 14 Kasım 2011 de kayıt yaptırdığım söyledin . Nasıl olur dedim ben o tarihte yurtdışındaydım imkansız dedim , fakat o tarihte br kaydın bulundugunu yineledi , bende adıma kaydedilen telefonun ya da kaydı yapan turkcell bayisinin ismini istedim fakat imei numarasını veremeyeceğini ve bayininde isminin görünmediğini söyledi . peki önünüzde evrak kayıtlarıyla ilgili bilgiler yok mu diye sordum yani ben ülkede olmadığım halde giriş yapmadığım halde nasıl olurda pasaportuma telefon kaydettirilir dedim , dökümanların genel merkezde tutulduğunu ve daha incelenmediğini söyledi daha fazla yardımcı olamayacağınıda söyledi . peki incelenmediği halde nasıl kaydettirilir diye sordum . bu turkcelle bağlı dedi onlar istiyorlar biz kaydediyoruz dedi . Bu durumda ne yapacağımı şaşırdım . Turkcell bayisine gittim onlarda bizzat BTK yı arayıp şok oldular . Savcılığa gitmek istedim fakat Turkcell bayisi genel merkeze bir dilekçe yazarak pasaportuma kayıtlı olan telefonun seri numarasını aldılar . pazarteside beni bekliyorlar ki o seri numarasını iptal edecekler banada yeni kayıt yapacaklar . Bu kaydı yapmadan önce sormak istediğim şu ; savcılığıa gitmeli miyim ? gidersem neticelenme süresi nedir ? burda herhangi bir tazminat davası açabilir miyim ? bana bu konuda yardımcı olursanızı sevinirim . Saygılar ...