+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 16´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Jigolo sitesine suç duyurusunda bulunabilir miyim?

Jigolo sitesine suç duyurusunda bulunabilir miyim? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Jigolo sitesine suç duyurusunda bulunabilir miyim ?

Dediklerinize katılıyorum sn.şenoleker,
    fuhuş suç mu değil mi bilmiyorum, ama aracılık suç sizin de belirttiğiniz gibi.
    O nedenle de bir önceki mesajımda suç kelimesini kullanmamaya dikkat ettim. Para karşılığı cinsel ilişkiye giren kadın da bir suça göre belirlenmiş bir ceza almıyor zaten, kabahatler kanuna göre bir para cezası uygulanıyor bildiğim kadarıyla.
    Gene bildiğim kadarıyla ilgili düzenlemelerde fuhuş yapan kadın denmiyor, fuhuş yapan deniyor.
    Açıklık getirilmesini istediğim konu, sn.sedat35 in bahsettiği, '' henüz fuhuş yapan erkeğe ceza sözkonusu değil'' sözlerinin gerçekte öyle olup olmadığı idi.Ben sn.ömerizmirli fuhuş yapmıştır demedim, fuhuş yapıyor da denemez hiç kimse için, gerçekten fuhuş yaparken olay anında yakalayıp, para karşılığında fuhuş yaptığını kabul etmediği sürece.

Diğer yandan evet, sn.ömerizmirlim in durumu tam olarak kandırılmadır.

Hukuki NET Güncel Haber

Jigolo sitesine suç duyurusunda bulunabilir miyim? konulu yargıtay kararı ara
    Jigolo sitesine suç duyurusunda bulunabilir miyim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sn.senoleker teoride çok haklı.parayı alan kişi parayla fuhuş yapıyor veya yaptırıyor olmasından ötürü suçlu durumdadır.

Fakat , sn.ömerizmirlim şu an için parayı ödeyen (aracıya) durumda olduğundan birinci dereceden aracının aracılık ettiği ortada.Tekrar bir fakat , aracılık burada fuhuşa aracılık olarak görünmüyor .. Buna rağmen partnerlik organizasyonu da yasak olduğuna göre yani "biz size müşteriyi bulacağız sizi göndereceğiz" cinsinden bir aracılık ta yasal değil. Çünkü böyle sitelerin , müşteri vaad etmeleri yasak.. Böyle bir vaadde bulunamazlar çünkü yasal değil.

Polis karakolundan , ilgili kişiyi arayıp "ne oldu benim bugün kü müşterim ?" diyip emniyetin kayıtlarına göre suçu sabitleme yoluna giderse bu durumda hem hakkını alabilme imkanı doğar hemde bu sahtekarlar başka insanları dolandırmadan hakettikleri cezaya çarptırılırlar.Ben sn.ömerizmirlim in bu işin peşini bırakmamasından yanayım.Polis ses kaydı yapması delil sayılır mı bilmiyorum ama polislerin tespiti önemli bir ölçü sayılabilir.

Belki polisler bağımsız olarak müşteri kılığında kayıt altına alarak bir operasyon yaparlar.Bu zamana kadar yapmamış olmaları şikayet olmamış olmasından olabilir sonuçta insanlar utanabilir.Ama sn.ömerizmirlim i gerçekten kutlarım böyle birşeyin üzerine gitmesini de yürekten destekliyorum.

Ve unutmadan siz "sadece partnerlik" niyetindesiniz.Sex partnerliği vs.. gibi bir düşünceniz yok.Kimse de sizi böyle birşey ile suçlayamaz.Para alsanız bile bunu "sadece partnerliğiniz" karşılığı alıyorsunuz.O yüzden sn.senoleker hocamın söylediği gibi parayı alan kişinin suçlu olması durumu sizi etkilemeyecektir.

sn.erdoğan kırcalı hocama aynen katılıyorum.

Geçmiş olsun.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sedat35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sn.senoleker teoride çok haklı.parayı alan kişi parayla fuhuş yapıyor veya yaptırıyor olmasından ötürü suçlu durumdadır.

Fakat , sn.ömerizmirlim şu an için parayı ödeyen (aracıya) durumda olduğundan birinci dereceden aracının aracılık ettiği ortada.Tekrar bir fakat , aracılık burada fuhuşa aracılık olarak görünmüyor .. Buna rağmen partnerlik organizasyonu da yasak olduğuna göre yani "biz size müşteriyi bulacağız sizi göndereceğiz" cinsinden bir aracılık ta yasal değil. Çünkü böyle sitelerin , müşteri vaad etmeleri yasak.. Böyle bir vaadde bulunamazlar çünkü yasal değil.

Polis karakolundan , ilgili kişiyi arayıp "ne oldu benim bugün kü müşterim ?" diyip emniyetin kayıtlarına göre suçu sabitleme yoluna giderse bu durumda hem hakkını alabilme imkanı doğar hemde bu sahtekarlar başka insanları dolandırmadan hakettikleri cezaya çarptırılırlar.Ben sn.ömerizmirlim in bu işin peşini bırakmamasından yanayım.Polis ses kaydı yapması delil sayılır mı bilmiyorum ama polislerin tespiti önemli bir ölçü sayılabilir.

Belki polisler bağımsız olarak müşteri kılığında kayıt altına alarak bir operasyon yaparlar.Bu zamana kadar yapmamış olmaları şikayet olmamış olmasından olabilir sonuçta insanlar utanabilir.Ama sn.ömerizmirlim i gerçekten kutlarım böyle birşeyin üzerine gitmesini de yürekten destekliyorum.

Ve unutmadan siz "sadece partnerlik" niyetindesiniz.Sex partnerliği vs.. gibi bir düşünceniz yok.Kimse de sizi böyle birşey ile suçlayamaz.Para alsanız bile bunu "sadece partnerliğiniz" karşılığı alıyorsunuz.O yüzden sn.senoleker hocamın söylediği gibi parayı alan kişinin suçlu olması durumu sizi etkilemeyecektir.

sn.erdoğan kırcalı hocama aynen katılıyorum.

Geçmiş olsun.

Arkadaşlar yorum ve destekleriniz için bir kez daha teşekkür ederim.

Böyle bir mağduriyet yaşadıktan sonra daha çok araştırma yaptım, sizler de dile getirmişsiniz; "Site sahibi diyebilir ki aldığımız ücret sadece sitemizde ilan karşılığı alınan ücrettir, bunun dışında biz herhangi bir müşteri bulma girişiminde bulunmadık". Bunu söylemeleri de mümkün değil, çünkü hesap numaralarına parayı yatırdım, makbuzu hala bende, bunun karşılığı olarak siteye üye bile olamadım. Çünkü siteye konulmuş olan üye formunu doldurup kayıt butonuna bastığımda boş bir sayafaya yönleniyor. İnternette geçici bir hata olduğu düşüncesi ile 4-5 defa kayıt yapmaya çalıştım ama her seferinde aynı boş sayfaya yönlendi. Site sahibini arayıp durumu izah ederek yardımcı olmasını istedim. Bakıp hemen size dönelim dedi. 10-15 dk bekledim arayan olmayınca tekrar ben aradım. "Sitenin adını doğru girdiniz mi? Şu an bulunduğunuz sitenin ana sayfasında neler var? Doğru sitede misiniz?" vb... boş laflarla olayalamaktan başka birşey yapmadı. Bu sorunu kendisine bildirdiğim halde "bakıp size hemen dönüş yapıyorum" dediğinde, hiç birinde ben aramadan bana dönüş falan yapan da olmadı. Üye olma aşamasında durmadan beni arayan site görevlisi olduğunu söyleyen diğer kişi (bayan) de telefonlarıma cevap bile vermedi. Yani şu an verdiğim paranın karşılı sitede ilan yayınlamak bile olsa bu sitede böyle bir ilan falan yok. Olmadı. Ben vazgeçtim, paramı iade edin dedim. Ömer bey biz müşteri ile görüşüp sizinle buluşmasını sağlayacağız" gibi boş ve anladığım kadarıyla da yasal olmayan telkinlerine devam etmeye çalıştı. Artık çok kızdım ses tonumu yükselterek paramı iade etmemeleri sonucu suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. "Telefonda artistlik yapma, buraya gel burda görüşelim.." gibi tehditler savurup telefonu yüzüme kapadı.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Jigolo sitesine suç duyurusunda bulunabilir miyim?

Merhaba yaklaşık 1 saat önce aynı olayın benzerini yaşadım. Akşam için iş bulduklarını ve onay için 300 lira yatirmam gerektiğini yatirdiktan hemen sonra parayi geri çekip makbuzla otele gideceğimi söylediler. Parayı yatirdiktan sonra telefon kapandı ve bir daha ulaşamadım. Denizbank'ı arayip numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için başvurdum. Parami geri almam mümkün mü?

Nerede
    adana
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba hayırlı geceler ben 19 yasındayım gençlik hevesi ile bır jıgolo sitesine üye oldum ertesi gün jıgolo sitesinden bir bayan aradı sızınle gorusmek ısteyen bırısı var dedı. tamam dedım bunun ıcın bır banka adı verdı buraya 300 tl yatırıcaksınız sonra gorustukten sonra cekıceksınız tc numaranız ıle yatıracaksınız dedı olur dedım ama sonra vazgectım tabıkı yapmadım böle bırsey 1 saat sonra telefonuma bır mesaj geldı musterıyı beklettıgınız ıcın IP numaranızdan yerınız bulunarak 980 tl ceza gelıcek evragın ıcınde mustehcen bırsey oldugu ıcın kısının almasını tavsıye ederız dedı bırdaha aradı düşünün falan dedı dolandırıcydı bu degılmı evrak falan gelmez.
    Konu 12345mcu tarafından (29-01-2017 Saat 01:10:12 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Jigolo sitesine suç duyurusunda bulunabilir miyim?

Arkadaşlar merhaba bu olay tam olarak , 1 saat önce benimde başıma geldi.
    Dün kayıt oldum bugün beni aradılar ve denemek için 500 lira yatırmanız yeterli dedi hanımefendi ve ardından oturdugum yeri sordu söyledim oldugunuz yerde biriyle eşleştiricez gibisinden konuştu ve parayı yatırıcakmısınız diye sordu bende avans alırım en azından hemen yatırırım diye düsündüm yatırıcam dedim 5 dakika sonra eşleştirmiş beni elif hanım diye biriyle konusmaya basladık tanıt kendini dedi boy yaş söyledim mimar oldugunu ve yaşadıgım yere saç ekmeye geldigini söyledi ek iş gibisinden tanıstık parayı yatırdıktan sonra aktif hale gelir üyelik ben seni evden almaya gelirim anlaşmamız böyle siteyle dedi bende tamamdır hanfendi dedim sonra tekrar arasım eşleştiğim kadını ve ben gelemiyorum avans alamadım dedim üzgünüm oda hiç önemli değil sitesahini arayın beni baskasıyla eşleştirsin dedi bende mutlaka ararım dedim iyi akşamlar dedim geçtim sonra site sahibini arıcaktım o beni aradı dediki hanfendiye böyle söylemissiniz beni hanfendiye karşı mahçup düşürdünüz bende kendimi ifade edebilirmiyim diye sordum cevap vermedi parayı yatıracağını söyleyip yatırmadın diye tehtidler savurdu site sahibi ben avans alamadım üzgünüm diyecek tim dedirtmedi yarın avukatla görüsürsünüz benim mesai saatim doldu diyip kapattı tekrar aradım konusmama izin vericekmisiniz dedim
    Hayır avukatlıklar ile konusmak bana düsmez dedi anlamadıgım parayı yatıramağım için beni avukata vericek ve bana 720 lira ceza ödersiniz sokakta polisler çevirdiginde üstünüze jigola damgası vurulmus olucak dedi ben tepki veremedim şok oldum olay bundan ibaret cevaplarınızı bekliyorum 🤕

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php95539-Jigolo-sitesine-suc-duyurusunda-bulunabilir-miyim

Jigolo siteleri

http:www.hukuki.netshowthread.php95539-Jigolo-sitesine-suc-duyurusunda-bulunabilir-miyim

jigolo siteleri gerçek mijigolo olmak istiyorum forumyasal jigolo sitelerijigolo turkiye net musteri goruslerijigolo siteleri dolandırıcımıücretsiz jigologüvenilir jigolo sitelerijigolo sitesigerçek jigolo sitesiyasal jigolo sitesijigololuk yasal mıjigolo sitesi dolandırıcılığımavi ajans jigolo yorumlarjigololuktan para kazanan varmıjigolo siteleri forumgüvenilir jigolo sitesijigolobest şikayetjigolo forumjigologlar cinsel icerikli madde kullanirlarmigerçek jigolo sitesi bilen varmıjigolo siteleri güvenilir miyasal jigolo sitesi var mı
Forum