herkese merhaba.

bundan üç yıl önce başkasının ticari bir firmaya olan borcu yüzünden evimize haciz geldi. belirtilen şahıs daha önce bulunduğumuz evde kiracı konumunda kalan bir şahıs. şahıs taşınınca eve biz yerleştik. ayrıca tuttuğumuz ev özel bir şirket tarafından lojman statüsünde bir ev. olay şöyle gerçekleşiyor...

şahıs 2007'de bir firmadan borçlanıyor. ve şahıs 2008'de oturduğu evden taşınıyor. 2008'de biz eve yerleşiyoruz... aradan 2 yıl geçtikten sonra (-2009'da) evimize haciz geliyor ve evde bulunan iki laptop alınıp götürülüyor. eve haciz gerçekleştirien avukatlarla görüştüm. "yanlış haciz yaptıklarını, muhtarlık mernis v.s sitemlerinde o belirtilen şahsın bu evde ikamet etmediğini, yasal olarak bizim bu evde ikamet ettiğimizi, muhtarlık ve diğer kayıtlarla bunların sabit olduğunu, aldıkları laptoplarında belgeriyle birlikte sahiplerinin biz olduğunu" anlattım fakat boş... 2009'da dava açtık... avukatımız uğraşmadı sanırım 6-7 ay önce vefat etti. kontrol ettik sadece dava açılmış ve dava kazanılmış. karşı firmaya ihtarname felan gönderilmemiş dediler. şimdi yeniden dava açtık, kazandık ama bu kez 1500 tl para yatırın bilmem ne!... 1 laptopu aldık (bugun itibariyle), fakat diğer laptop hala duruyor... yani vermediler...

yaklaşık üç yıldır süren bir dava... evimde 3000tl değerinde iki laptop alınıyor. yüzde yüz haklı olduğum halde dava 3 yıl sürüyor... ve hala bir laptopuda almış değilim... ne yapmam gerekiyor...?

cumhuriyet savcılığına gidip tüm avukatlar icrayı yapan, avukatım v.s hakkında suç duyurusunda mı bulunmalıyım?... yapmam gereken şey nedir?...