merhaba

bankada vadesiz hesabım ve yatırım hesabım vardı.banka ,vadesiz hesabımdan para kesince ikisinide kapatmak için başvurmuştum.vadesiz hesabım kapatılmış fakat yatırım hesabım kapatılmamış ve buna işletim ücreti kesilmiş.Bu ücreti ödedim.Diğer ücret de otomatik kesilmişti.Konunun şöyle bir yönüde var:Sgk bildirimi için bankalara ayrı ayrı imzalattığımız bankada hesabı olup olmadığını belirten çizelgede ilgili banka kısmı "bankamızda hesabına rastlanmamıştır".şeklinde yazılı ve imzalı.başka bir banka da da yatırım hesabı vardı.onlarda t.c kimlik numarası ile hesabım olduğu anlaşılıp yazıldı.bu banka ise "bizde tc numarası girince sadece vadesiz hesaplar çıkar" savunmasını yaptı.

Ben zamanın da orada hesabımın kapanmamış olduğunu görseydim, anında kapatırdım.bu konuda kesilen parayı almak için tüketici hakem heyetine mi başvurmalıyım?başvururken sgk çizelgesini de koymalımıyım?tüketici hakem heyetine başvururken şikayetçi kısmına banka ismini koymalıyım?dilekçemi doldururken hesabımı kapatmaları için başvurdum,kapatmamışlar şeklinde bir not düşmelimiyim?yoksa sadece kesilen ücretleri almak istiyorum şeklinde mi doldurmalıyım?şikayetim sonucunda paramı geri alabilirmiyim?