Öğretim görevlisi kadrosunu kazanarak 1,5 ay kadar önce göreve başladım. Geçtiğimiz hafta yüksek okul müdürü çağırarak yapı işleri daire başkanlığında mühendis olarak rektörün isteğiyle görevlendirildiğimi söyledi. Geçen 5 günlük süreçte rektörlükten yazının geldiği söylendi ve meslek yüksek okulundan ilişiğimin kesildiğine dair yazı verilip yeni görevime başlamam istendi ve bugün göreve başladım. Görevlendirmeyle ilgili soru sorduğumda sadece 13/b-4 le olduğu söylendi ve süre konusunda herhangi bir belirlilik yok. Sadece maddi olarak mağdur olmamam için rektörün ikinci öğretim ek derslerine akşamları devam etmemi istediği söylenmiş. Mühendis ihtiyacından dolayı böyle bir karara varılmış. Değerli forum üyesi hukukçular sormak istediğim bilgilendirme yapılmadan yapılan bu görevlendirmenin süresinin belirtilmemesi normal mi? Yeni yapılanan bir üniversitede görev aldığımı düşündüğümde burada yapı işlerinin 4-5 sene de ancak tamamlanacağı aşikar. Bu durumda beni görevlendirmeyle burada ne kadar süre tutabilirler ya da ne kadar süre burada çalıştıktan sonra itiraz hakkım doğar? Son olarak öğretim görevlisi kadrosunda olmamdan dolayı maaşımı alabilmem için haftada 12 saatlik zorunlu ders yüküm olmak durumunda. Hafta da bir gün bile daire başkanlığından ayrılmamam istendiği için 12 saatlik gündüz dersi benim üzerime görünecek ve başka öğretim görevlileri durumu telafi edecek. Bu hukuksuz bir durum değil midir? Teşekkürler...