Aşağıdaki bilgiler bir yakınıma ait olup, yardımlarınızı bekliyorum.

Özet: Ben 1962 doğumlu, hiç evlenmemiş bir bayanım. Yaşım 49 olup, adım M. B.’dır.
Kısacası geçmişime ait aile bilgilerini vermek istiyorum. Öz babam olan T. B., 1938 yılında doğmuş, 1962 yılında vefat etmiş, dolaysıyla vefat ettiğinde 24 yaşındaydı. Babam vefat ettiğinde annem bana 2 aylık hamileymiş. O zamanlar babam Bakkaliye işleriyle uğraşması, tek gelir kaynağıydı. Babamdan olan miras konusunda hukuki bir problem yoktur.
Annem M. B. 1936 yılında doğmuş,30.07.2008 yılında Kolon Kanseri’nden vefat etti. Annem vefat ettiğinde 72 yaşındaydı. Annem ikinci kez evlendi ve soyadı değişti. Nedendir bilmiyorum, o zamanın cahilliğimidir, nedir? Üvey babam beni nüfusuna kayıt ettirmedi. Hal böyle olunca, hem soyadını kullanamıyor, mirasına ortak olamıyor (burada mirası benim için önemli değildir.),hem de emekli maaşı, anneme bağlanıyor ve bana bağlanmıyordu. Buda beni üzmüştü ve üzmeye devam etmektedir. İkinci eşinden 1969 yılında üvey kız kardeşim dünyaya geldi. Şuan kız kardeşim öğretmen olup, evlidir. Yine üvey kardeşimle babalarımızdan doğan mirasla ilgili hukuki bir sorun yoktur.
M.A. üvey babam olup 1908 yılında doğmuş, annemle 1967 yılında evlenmiş ve 1987 yılında vefat etmiştir. Üvey babam vefat etmeden önce emekliydi.(Emekli Sandığı)
Sonuç olarak ben çalışmıyorum, bekârım ve herhangi bir gelir kaynağım da yok. Sosyal güvencem de yok. Üvey babamdan olan emekli maaşı da, annem vefat edince kesildi. Annem vefat etmeden önce bu maaşla geçiniyorduk. Şuan, üvey kız kardeşim bana destek olmaktadır. Tabi bu nereye kadar sürecek, bilmiyorum. Hukukta çözüm üretemiyorum. Yâda ben bilmiyorum. Üvey babamın emekli maaşı bana nasıl bağlanır? Ne gibi bir yol izleyebilirim. Bu konuda ilgili personelden bilgi almak istiyorum. Bu konuda bir emsal var mıdır? Avrupa’daki bu olaylar Türkiye’de emsal gösterilebilir mi? Türkiye’deki iç hukuku bitirdikten sonra, AİHM’e başvurmam ve kazanma ihtimalim nedir? Vs… Kafam çok karışık, daha önceden şifaende olsa bu konuyu, Emekli Sandığına sorduk. Soyadım tutmadığı gibi, üçüncü şahıslara emekli maaşı bağlanmamaktadır, şeklinde cevap aldık. Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla…