İyi akşamlar,
Ben Diyarbakırda öğretmenim eşim ise istanbulda özel bir bankada 3.5 yıldır görev yapıyor. Her yıl öğretmenlerin özür grubuna bağlı yer değiştirmelerinde 506 sayılı kanunla kurulmuş özel emekli sandığına tabi olanların başvuruları kabul ediliyorken bu yıl 14/12/2011 tarihinde yayımlanan yer değiştirme kılavuzunda BANKACILAR,
TOBB PERSONELLERİ,BAROYA KAYITLI AVUKATLAR VE NOTER EŞLERİ BAŞVURU YAPSA DA BAŞVURULAR BAKANLIK TARAFINDAN REDDEDİLİYOR. Benim de başvurum bugün il milli eğitim müdürlüğü tarafından reddedildi. sskya 360 gün prim ödendiğine dair belge olmadığından gerekçesi ile. Benim sormak istediğim eşlerimizin sigortaları özel sandığa yattığı için bize tayin hakkı verilmemesi sonucunda -ki özel sandıkların yakın bir zamanda sgkya devri yapılacak- idare mahkemesine açılan yürütmeyi durdurma talepli davadan yürütmeyi durdurma kararının çıkması yüksek bir ihtimal mi? İl dışı atama istiyorum... Böyle bir durumda yürütmeyi durdurma talepli açılan bir dava ne kadar zamanda sonuçlanır?Yürütmeyi durdurma kararı çıkarsa atamalar kişiye özel olarak hemen yapılır mı? Bu davadan bizim yüzümüzü güldürecek bir sonuç alabilir miyiz?
Teşekkürler