+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: Öğretmene cinsel istismar suçlaması

Öğretmene cinsel istismar suçlaması Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Öğretmene cinsel istismar suçlaması

hepinize iyi çalışmalar,

öncelikle su anda mevcut bulunan avukatların olduğu bilgisini vereyim, kısaca konuyu anlatıp soruma geçeyim.

Tanıdığım bir öğretmene geçen sene bir öğrencisi (olay esnasında kızın yaşı 13-14) tecavüz suçlamasında bulundu. Suçlamanın yapılıp davanın açıldığı yıl 2010, olayın meydana geldiği yıl 2006 yani 4 yıl öncesinin olayı ve suç duyurusu 4 yıl sonra yapılıyor.

Mahkeme 4 yıl öncesinin cep telefonu kayıtlarını istiyor öğretmen beyde kendine güvendiğinden kabul ediyor, fakat o dönemde kıza atılan ve kızın attığı mesajlar ortaya çıkıyor. mesajların içeriği belirlenemiyor ve öğretmen bey mesajları hatırlamadığını söylüyor.

Kızın istanbul adli tıbba gidip psikolojik rapor alması için hakim karar çıkardı, fakat adli ödeneksizlik yüzünden kız 1 yıldır rapor almayada gitmedi, kimsede kızı gönderemiyor.

avukatlar; delil, tanık vs birşey olmadığından davalara bile girmez oldu,davalarda devamlı 3 ay sonrasına atmaya basladı ve öğretmen bey hala tutuklu.

Şimdi benim sorularım şunlar ,

1 - bu dava ne zaman bitecek?
    2 - bu davadan beraat etmenin bir yolu var mıdır?

hakim ne karar verir? bu yapılan haksızlıktır gibi konulara hiç girmiyorum...

cevaplar için şimdiden teşekkur ederim...

Hukuki NET Güncel Haber

Öğretmene cinsel istismar suçlaması konulu yargıtay kararı ara
    Öğretmene cinsel istismar suçlaması konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: öğretmene cinsel istismar suçlaması

Bir öğretmen olarak, yetişkin bir erkek öğretmenin 13 yaşındaki kızla ne hakkında mesajlaşabileceğini tahmin bile edemiyorum.Hatırlamamasıda oldukça ilginç.Davanın ne kadar süreceğini kimse bilemez.Beraat etmenin yolu suç işlememiş olmaktır.Şu an tutuklu olduğuna göre mahkemede de olumsuz bir kanaat oluşmuş.Geçmiş olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir öğretmen olarak, yetişkin bir erkek öğretmenin 13 yaşındaki kızla ne hakkında mesajlaşabileceğini tahmin bile edemiyorum.Hatırlamamasıda oldukça ilginç.Davanın ne kadar süreceğini kimse bilemez.Beraat etmenin yolu suç işlememiş olmaktır.Şu an tutuklu olduğuna göre mahkemede de olumsuz bir kanaat oluşmuş.Geçmiş olsun.
    yetişkin olmayan bir öğretmen varmı bilemiyorum fakat "13 yaşındaki" kıza ve diğer bircok erkek ya da kız arkadasına ozel ders veren biri. "dusunmek bile istemiyorum" dediğiniz konu bu...

bu tur detayları yazmadım cunku bunlar malesef kanıtlanamıyor, mesaj ıcerıklerınıde goremıyoruz.

yanlız hukukcuların oldugu bır sıtede bu onyargı hosuma gıtmedi dogrusu... daha kalıtelı bır yaklasım beklerdım...

sadece eldeki somut verileri yazdım ve bu veriler ışığında yardım edebilecek varsa sevinirim...

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benimde özel ders verdiğim onlarca öğrenci var ve hiç biriyle mesajlaşmıyorum.Görüyorum ki yetişkin öğretmen yazmamdaki vurguyu da kaçırmışsınız.Ayrıca düşünmek istemiyorum gibi bir cümle yazımın hiç bir yerinde geçmiyor ki.Sadece bu işin içinde olan biri olarak tahmin edemiyorum konuyu dedim.Siz zaten tepki verilmesine kurulmuş olduğunuz için ne yazsak tepki gösterdik sanacaksınız.Burda her meslekten kişiler var.Kimse hukukçu olmak zorunda değil.Ayrıca mesaj beğenme yada mesajların kalitesini değerlendirme gibi bir lüksünüz yok burda.Danışmanlık ücretini ödediğiniz ve karşılığını beklediğiniz bir yer değil ki burası.Herkes doğru, yanlış, eksik, fazla düşüncelerini görüşlerini yazabilir.Bu sadece size verilmiş bir cevap değil benzer konuları araştıran herkese verilmiş bir cevaptır.Meslektaşımın durumuna gelince, suçsuzsa umarım bu kadar çirkin bir suçlamadan bir an önce aklanır.Tekrar geçmiş olsun.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Öğretmene cinsel istismar suçlaması

burada insanlar cok hassas ve ozel kalması gereken konuları paylaşıyor ve yardım bekliyorlar. konu hakkında yardım harici yorum içeren cevapların gelmesi insanı rahatsız ediyor tabiki...

ayrıca bu tür cevaplar konuların başka taraflara çekilmesinede olanak sağlıyor. şimdi ben size msj atmıyor öğrencilerinizi aramıyorsunuz diye cevap yazayımmı, sizde bana alakasız bir cevap atın, sonra forum kirlensin gitsin...

önceden kurulmussunuz lafınızda aynı şekilde, burada herkes belli seviyelerde kurulmuş vaziyette, bu yüzden insanlar mümkün olduğunca kelimelerini seçerek mesaj atıyorlar...

bu konuyu daha cok tartışmanın luzumatı yok...

konu hakkında uzman birileri bir link verebilir ya da kısaca cevap yazabilirlerse sevinirim...kimsenin UZMAN görüşünü sorgulayacak halim yok, sonuçta burada herkes suçsuz dese bile son kararı hakim veriyor...

benim merak ettiğim şu anda yapmamız gereken bir konu var mı? biz neyi bekliyoruz? bu içeride yatan vatandaş bir OGRETMEN. 2 yıla yaklastı içeride kaldığı sure ve eğer suçsuz kararı çıkarsa yine sizin ve benim çocuklarıma ders verecek...

bir insanı bu kadar delil ile hapiste tutmak, onu mahkum etmek bu kadar kolaymı?

eğer mahkumiyet çıkmazsa 2 yıl hapiste yatan bir insana nasıl cocuk emanet edeceğiz?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Aslında çok sınırlı delil açıklamaları ile mahkemenin ve avukatların 2 yılda çözemediği konunun çözümünü pat diye buraya yazmamızı beklemediğinizi umarım. Mesajlarda ne diyor? Mahkemede cinsel taciz intibaını uyandıran mesaj içeriği nedir? Şikayetin içeriği nedir? Bunları bilmeden yanıt vermek, hastayı görmeden tedavi etmek gibi bir şey. Yoksa "aa ne ayıp", " aaa tacizci öğretmen" denilemeyeceği gibi "hakim ne karar verirse doğrudur" demek de mümkün değil. Hakimler hep doğru karar verseydi Yargıtay hatta AİHM de olmazdı. Hakim de hata yapabilir, yanlış algılayabilir. FAKAT yazdığınızı yanlış anlamadıysam, mesajlar tespit ediliyor, ama içerikleri belirsiz diyorsanız bu sanığın biraz lehine. Ancak, taciz suçlarında aleniyet (birilerinin görüp, duyması gibi algılayabilirsiniz) aranmadığından hakim kanaati de son derece önemlidir. Bir diğer konu ise şüpheden sanık yararlanır prensibidir ki, deliller son derece kıt. Benim kanaatim suçun alt sınırı itibariyle önümüzdeki celse tahliye olur, ama beraat için bir şey söylemem çok zor.

Ama eminim şu cümleyi merak ediyorsunuz ben de yazayım; TEK BAŞINA MESAJ ATILMIŞ OLMASI TACİZ demek değildir. Önemli olan içeriğidir. Ya öğretmen, Fen kitabının 120-150 sayfalarını çalış, test yapacağım diye yazdıysa_?
    Konu litigation tarafından (14-12-2011 Saat 23:41:54 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İki gün önce foruma kayıt olan biri olarak yıllardır foruma aktif katılan bir kıd.üye'ye forumu anlatmanız enteresan.Tekrar söylüyorum bura sizin özel yeriniz değil.Şu an bulunduğumuz sayfada size ait değil.Herhangi bir üyemiz ''BEN '' dahil düşünce ve fikirlerimizi özgürce yazabiliriz.Siz burayı ücretsiz hukuk danışmanlığı sitesi sanıyorsunuz hala.Burda hemen her şey, görüş, fikir tahmin, yorum tartışılıyor.Kimseye bedavadan sadece hukuksal bilginizi istiyorum, sizin düşüncenizi, yorumunuzu veya durum değerlendirmenizi istemiyorum diyemezsiniz burda.İsteyen görüşünü yazacaktır.Ben bir öğretmen olarak elbette görüşümü özgürce yazacağım.Eğer böyle bir şeyin içindeyse tabi ki kınayacağım bu mesleği kirletenleri.Yok değilse tabi ki sorgulayacağım boş yere meslektaşımın nasıl bu iftiraya uğradığını.Burda yazılanlara ve hertürlü görüş ve fikre tekrardan saygıya davet ediyorum sizi.İyi forumlar.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Aslında Bill47 de hakim gibi bir konuya parmak basıyor. Atılı suçun toplumda infial yaratan bir suç olduğunu vurguluyor. Bu nedenle hakim de tutukluğun devamına karar vermiş görünüyor. Tutukluluk aynı zamanda sanığı da koruyan bir tedbirdir. Sanık tutuksuz yargılansa, linç girişimi olsa?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Bill187 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İki gün önce foruma kayıt olan biri olarak yıllardır foruma aktif katılan bir kıd.üye'ye forumu anlatmanız enteresan.Tekrar söylüyorum bura sizin özel yeriniz değil.Şu an bulunduğumuz sayfada size ait değil.Herhangi bir üyemiz ''BEN '' dahil düşünce ve fikirlerimizi özgürce yazabiliriz.Siz burayı ücretsiz hukuk danışmanlığı sitesi sanıyorsunuz hala.Burda hemen her şey, görüş, fikir tahmin, yorum tartışılıyor.Kimseye bedavadan sadece hukuksal bilginizi istiyorum, sizin düşüncenizi, yorumunuzu veya durum değerlendirmenizi istemiyorum diyemezsiniz burda.İsteyen görüşünü yazacaktır.Ben bir öğretmen olarak elbette görüşümü özgürce yazacağım.Eğer böyle bir şeyin içindeyse tabi ki kınayacağım bu mesleği kirletenleri.Yok değilse tabi ki sorgulayacağım boş yere meslektaşımın nasıl bu iftiraya uğradığını.Burda yazılanlara ve hertürlü görüş ve fikre tekrardan saygıya davet ediyorum sizi.İyi forumlar.
    bil187 arkadasım senin ile tartışıp bu konuyu dağıtmaya niyetim yok. senin yuzunden başlığı kilitleyecekler.artık sende cevap yazmazsan sevinirim. eğer beğenmediğin bir mesajım olduysa yöneticiye bildir o gerekeni yapar...

diğer arkadaşlara cevapları için teşekkur ederim...

inanın deliller bu kadar, içerik yok tanık yok, olay 4 sene once gerceklesmis, telefon kayıtlarını öğretmen bey istemiş böyle birşey yok diye, hakim çağırdığında kendi ayağı ıle teslım olmus, baska hiçbirşey yok, olmayan bır delili karartma ıhtımalı ne kadar takdir sizin... işin en kotusu ve buraya yazma sebebim mahkemeler artık ilerlemiyor. hakim sadece 3 ay sonrasına atıyor hatta ne kız ne avukatı davalara bile gelmiyor...

ama öğretmen bey hala tutuklu... kimi diyorki kız adli rapordan psikolojisi bozuk raporu alırsa kesin mahkumiyet yer, isyan ettiğimden filan değil ama 4 yıl once olmus delili olmayan bir olayda böyle mahkumiyet olur mu? eğer olmaz beraat eder denirse bir öğretmeni bu kadar tutuklu tutmak neye yarar?

burada aslında öğretmen diyerek mevki ayrımı yapıyor gibi duruyorum ama elinizi vicdanınıza koyun cinsel istismar sucundan 2 yıl tutuklu kalmıs bırıne -suclu olur, sucsuz olur- bundan sonra kim cocuğunu emanet etmek ister? bu öğretmen arkadaşın hayatına buyuk mudahale değilmidir?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konu oyle hale gelmis ki, ne desek yanlis gidecek.

Bir hakim, eger belli bir kanaat sahibi degilse, bir vatandasi bu sekilde icerde tutmaz.

Eger en ufak bir suphesi varsa,vicdanini dinler.

Cocuklara cinsel istismar konusu tedavisi olmayan bir problemdir. Ogretmen arkadasiniz hatirlamiyorum diyecek ve hakim, inanacak.(!)

Neyse uzun etmeyelim.

Ancak, bir konu var kafama takiliyor, burada fikrini soyleyen arkadaslara neden tepki veriyorsunuz ?

Eger sadece hukukcu gorusu istiyorsaniz, parayi bastirir, gorusu alirsiniz.

Burada yazan kisiler sizi tanimiyor, neden bu tepki, herkes ya tuh tuh haklisin mi desin ?

Kaldiki, bu mahkemeye intikal eden konu bir kiz cocugunun hayatini ilgilendiriyor.

Yuzbinlerce ogretmen var, kaci bu isnatla mahkemelerde dersiniz.

Neyse, bu tur konularda objective olmak, oldukca zor.

Allah kurtarsin, ne diyelim...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Cinsel istismar

öğretmene basit cinsel istismar davasında beraat

öğretmene cinsel istismar iftirası

öğretmen cinsel istismardan beraat etti

ogretmenin sahsinda cinsel istismar hakkinda iftira

http:www.hukuki.netshowthread.php93050-ogretmene-cinsel-istismar-suclamasi

öğretmen cinsel istismar davasından beraat

cinsel istismar davalarinda hakimlerin yaklaşımı