Hayırlı akşamlar benim bir sorunum var biraz karışık yardımcı olabilirseniz çok memnun olacagım..
2007 senesinde bir araba kazası geçirdim şöför bendim ve taksirle 1 ölümlü ve 1 yaralamalı olaya karıştım . Suç bende olmamasına ragmen trafik bütün kusurları bende gösterdi ( şimdi diyeceksiniz orada degilmiydin ki ben hiper tansiyon hastası oldugum için hastaneye kaldırılmıstım hemen ) itiraz etmemize ragmen bütün suçlamalar benim uzerimeydi neyse mahkemeler oldu agır ceza mahkemesi tarafından şahsıma 2.5 sene hapis cezası verildi ve arabanın sigortası 10 gun gecmıs oldugu ıcın guvence hesabından 65.000 tl ölen kişinin yakınına para verıldı ve guvence hesabı tekrar bu parayı odememız ıcın bize dönüş yaptı araba babamın üzerine oldugu için güvence hesabına olan bu paranın davasında babam ile beraber yargılanıyoruz. babamın üzerine mal varlıgı bulunmuyor arabanın üzerinde ihtiyatı tetbir var benim üzerime hiç bir mal varlıgı yok bu kazadan sonra annemın uzerıne olan ıkı evden birisi ihtiyaçlar üzerine satılmış olunmakla beraber birisinde de annem ile babam oturmakta ve babamla benim üzerime icra davaları açılmış durumda ben evliyim ve anne babamdan ayrı yaşıyorum ..
Soruma gelince
1. Bu icra davaları sonucunda ben odemedigim ( ki ödeyemeyecegim ) takdir de benim açımdan ne olacaktır yani hapis yada vs.
2. Babamın üzerinede gelecek olan bu hacizden dolayı annemin mal varlıgına el konulacakmıdır. ( babam emekli ve emekli maaşı dısında hiçbir geliri bulunmamaktadır )

Ne olur bu konuda yardımcı olurmusunuz avukatımız işin acıkcası durmadan bizi oyalayıp hiç birsey olmayacak siz merak etmeyin bu işin içinden çıkacagız deyıp avuttu diger evide bu yuzden satıp devamlı avukata verdık parayı . ve şuan tehlikede olan bir evliligim 2.5 sene hapis cezam ve babamla benım uzerıme olan 65.000 tl + faiz oloan bir icra var ayrıca annem ve babamın oturacakları tek ev var onada bırsey olursa yasayamam ben bu sucluluk duygusu yuzunden .. ne yapmalıyım konu hakkında daha detaylı gorusmek ısteyen bırı olursa detaylı olarak anlatabilirim!!
Şimdiden görüşleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum
Allah sizden çok razı olsun ..
ARZ EDERİM !!