+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 26 ileti bulundu.

Konu: Hırsızlık _ Almanya

Hırsızlık _ Almanya Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    yurtdışı
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hırsızlık _ Almanya

Arkadaslar merhaba,

Ben Almanya'da master yapıyorum

Dün aksamdan beri uyuyamiyorum. Dün cok kötü bir olay geldi basima ve bundan sonra ne olacak merak ediyorum.

Dün hayatimda ilk defa hirsizlik yaptim aslinda yeltendim ve yakalandim (1 adet corap ve manikür seti).

Alisveris merkezinde bir odaya götürdüler hemen cikardim zaten cantama koyduklarimi, almancam pek iyi olmadigi icin de orda calisan bir türk kizi da getirdiler. Ben dilimin yettigince kendim konustum hep sonra polisler geldi, verdigim adresi dogrulattilar, hangi sehire kayitli oldugumu sordular. ilk defa oldugunu cok üzgün oldugumu söyledim, üstümü aradilar baska birsey cikmadi. Aslinda polisler alisveris merkezindekiler de sasirdi, hic normal bir hirsiza benzemiyorsun diye,tavir ve calis tarzimdan. daha sonra baska sucum olmadigi icin ordan ayrildim ve 1 yil boyunca o alismerkezine girmem yasaklandi. Bunun disinda en basta polisler gelmeden yakalayan görevli cocuk ne olacak simdi die sordugumda polisler arastircak adresini,önceden sucun olup olmadigini ona göre hapis, 100-500 euro arasi ceza veya yanlis anlamadiysam kamuda calisma cezasi verilebilegini söyledi.

Ancak polisler hic birsey söylemedi, en son gayet normal sohbet ediyorduk hatta, keske olmasaydi bir daha yapma fl diye. o an ilk aklima gelen sorulari dilim döndügünce sormaya calistim, ülkeye giris cikislarda sorun olur mu fl diye, yok dediler.

Ben Almanya'da gecici olarak bulunuyorum. Simdi bana ne gibi bir ceza verirler, bu cezayi kim verecek,mahkemeye mi cikicam yoksa polisler mi? Aldigim cezadan sonra Almanyada sabika kaydim olacak mi? Eger evetse bu kayit türkiye'ye de aktarilir mi? İs arama sürecindeyim ve Türkiye'de olsun Almanya'da olsun sabika kaydi veya sicil kaydi (sabika kaydi ile ayni mi bilmiyorum) istiyorlar, bu durum ise girmeme engel mi? Ve son olarakta Almanya veya baska bir shengen ülkesine turist ve is amacli vize basvurusnda bulunsam bu ceza redde sebep olur mu? Bu kayıdın silinme durumu var midir?

şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Hırsızlık _ Almanya konulu yargıtay kararı ara
    Hırsızlık _ Almanya konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hırsızlık _ Almanya

Ben bu konuda size net cevap veremem ama basima gelen bir olayi anlatabilirim.

2006 yiliydi saniyorum, ben,esim ve hanimi Turk olan Iran'li bir arkadas olmak uzere, 4 kisi arabamizla,Kanada'dan, ABD'ye giris yapiyorduk. Hepimiz Kanada vatandasiydik.

Amerikan polisi, 3'umuze gecis izni verdi ama Iran'li arkadasi tuttu.

Bu giremez dedi bize, siz gecin !

Biz de, bu beklenmedik durum karsisinda, neden ? dedik.

Bu adam girerse, bizim supermarketlerde hirsizlik yapar.

Sasirdik ve mecburen geri donduk.

Ben yolda arkadasi zorladim, ne gordu o gumruk polisi bilgisayarinda, anlat..

Anlatti.

Bir kez, bir supermarketten erkek parfumu calmis ve guvenlikciler yakalamis.

Iki ay sonra mahkeme celbi gelmis, bu da gitmis.

Durusma sirasinda, hakim sadece bakmis bu adama ve basini sallamis gidebilirsin diye, ne ceza ne birsey.

Ama o arkadas, Kanada'dan ABD'ye giremedi.

Kanada'nin komsu oldugu bir baska ulke de yok.

Sonuc bu olmustu, sizin durumunuza benzermi bilemem.

Allah yardimciniz olsun..

Nerede
    yurtdışı
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Levent cevabın için teşeekür ederim.

O kadar çok forum ve yazı araştırdım ki, ilk suçlarda sicile işlenmez diyor eğer yanlış anlamıyorsam, umarım öyledir yoksa naparım bilmiyorum. Utanç verici!!

Nerede
    Ankara
    İletiler
    125
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı gulludag rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Levent cevabın için teşeekür ederim.

O kadar çok forum ve yazı araştırdım ki, ilk suçlarda sicile işlenmez diyor eğer yanlış anlamıyorsam, umarım öyledir yoksa naparım bilmiyorum. Utanç verici!!
    Olmus bir kere.

Insallah islenmez.

Eger islenirse, o kaydi sildirmek icin ugrasmalisiniz.

Zaten adamlar bizlere olmadik sorun cikartmaya bayiliyorlar.

Kaldiki su an cektiginiz aci, cezalarin en buyugu.

Umarim kisa zamanda cozersiniz..

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

iyi günler,
    hemen hemen ayni konu gecen hafta benim basima geldi, daha önce bir yil almanya´da yasamis degisim ögrencisiydim ve daha sonra staj yapmak icin iki ayligina tekrar almanyaya geldim. bir magazada toplam degeri 20 euro olan ürün calma tesebbüsünde bulundum ve yakalandim. ancak henüz magazadan cikmamistim ve herhangi bir sekilde alarm bile ötmemisti. sadece sivil güvenlik gelip cantami acmami istedi, ben de itiraz etmeden denileni yaptim. sonra beni bir odaya aldilar ve sanirim tutanak tutmaya basladilar. ben bu arada bunun ilk hatam oldugunu düsünmeden hareket ettigimi cok pisman oldugumu söylüyordum. daha sonra yanimda kaldigim adresimi gösteren bir belge veya pasaport olmadigi icin polis gelecegini söylediler. polis gelip kimlik tayini yapti, arkasindan sadece bir kagit imzaladim, üzerinde adresim kayitli olmadigi icin sonucun bildirilecegi mektubu mahkemeyi arayarak bizzat gidip alacagimi temin ediyordum ve o an aciklama yapmak istemedigimi söylemistim. (sadece magaza güvenlik görevlilerine cok pisman oldugumu söyleyip aciklama yapmistim). bu arada polis gelmeden magazadaki sivil güvenlik görevlisi de sanirim bir tutanak tuttu ancak yazdiklarini bana okutmadilar ve imzalamadim. bu olay yukarida bahsi gecen olayla neredeyse ayni oldugu icin danismak istedim, olayi yasayan arkadas acaba sonucunda ne oldugu hakkinda bilgilendirme yapabilir mi?

cok sikintili durumdayim, polis muhtemelen ilk sabikam oldugu ve düsük bir miktar oldugu icin para cezasi bile almayacagimi söyledi ancak benim derdim sabika kaydi ile ilgili. yurtdisinda master yapmak istiyorum ve son birkac senemi bunun icin ugrasarak harcadim. eger böyle bir sabika kaydi nedeniyle vize alamazsam diye cok korkuyorum. bu konudan aileme de hicbir sekilde bahsedemem, cok utanc verici!!! konunun yazilma tarihi cok eski ancan yardimci olabilecek olan olursa cok sevinirim.

Nerede
    Elazığ
    İletiler
    83
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Keşke böyle bir şey yapmasaydın. Hırsızlık bütün toplumlarda yüz kızartıcı bir suç. Başka ülkelere girişlerde problem olur diye düşünüyorum. Sitedeki yetkili kişiler sanırım sana daha iyi yardımcı olurlar.

Ayrıca sen ne zorluklarla eğitimin için oralara gitmişsin. Niye böyle bir hataya düştün ki? Bir anlık hata nelere mal olabiliyor. Düşünmeden hareket etmemek gerekiyor. Bide elin ülkesinde insanlarımız için kötü örnek olmuşsun Neyse sağlık olsun.

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cok dogru söylüyorsunuz, ancak iste bir anlik bos bulundum. aslinda hukuki olarak degerlendirecek arkadaslara da daha cok aciklama yapmak istiyorum, hirsizlik niyetiyle gitmemistim ancak kabindeyken denedigim ürünlerden alarmi olmayanlar oldugunu gördüm ve bir an cok cok hatali bir karar verdim. buna ragmen kabinden ciktiktan sonra görevli cantami actirmadan önce ne ben magazadan cikmaya calismistim ne de alarm ötmüstü. henüz magaza icinde gezip bu konuyu kafamda düsünürken herhalde süpheli gözüktügümü farketti ki gelip kimlik gösterip cantami actirdi ve ben cok korktugum icin ne diyecegimi bilemedim. ve hemen kendilerini takip etmemi istediler. aslinda henüz magazada oldugum icin ürünleri ödeyip satin almak zorunda oldugumu söylemeleri gerekirdi diye düsünüyorum, haksiz miyim?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bin.pisman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    cok dogru söylüyorsunuz, ancak iste bir anlik bos bulundum. aslinda hukuki olarak degerlendirecek arkadaslara da daha cok aciklama yapmak istiyorum, hirsizlik niyetiyle gitmemistim ancak kabindeyken denedigim ürünlerden alarmi olmayanlar oldugunu gördüm ve bir an cok cok hatali bir karar verdim. buna ragmen kabinden ciktiktan sonra görevli cantami actirmadan önce ne ben magazadan cikmaya calismistim ne de alarm ötmüstü. henüz magaza icinde gezip bu konuyu kafamda düsünürken herhalde süpheli gözüktügümü farketti ki gelip kimlik gösterip cantami actirdi ve ben cok korktugum icin ne diyecegimi bilemedim. ve hemen kendilerini takip etmemi istediler. aslinda henüz magazada oldugum icin ürünleri ödeyip satin almak zorunda oldugumu söylemeleri gerekirdi diye düsünüyorum, haksiz miyim?
    Merhaba,
    buna benzer ama tamamen yanlis anlasilmadan dolayi birsey benim de basima geldi.
    sonuc ne oldu acaba sizde?

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    3.333
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dersolsun rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    buna benzer ama tamamen yanlis anlasilmadan dolayi birsey benim de basima geldi.
    sonuc ne oldu acaba sizde?
    Artikel 242 Diebstahl

1- Wer eine fremde bewegliche Sache einem anderen in der Absicht wegnimmt, die Sache sich oder einem Dritten rechtswidrig zuzueignen, wird mit Freiheitsstrafe bis zu fünf Jahren oder mit Geldstrafe bestraft.

2- Der Versuch ist strafbar.

Sayın dersolsun,

Gördüğünüz üzere Alman Ceza Kanunu’nun 242. maddesi basit hırsızlık suçunu düzenlemekte ve bu suç için öngörülen ceza 5 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır.

Maddenin 2. fıkrasına baktığımızda suçun teşebbüs aşamasında kalmasının da cezalandırılabileceğini görmekteyiz. Marketten çalınan ürünlerin maddi değeri az ise para cezası uygulanmaktadır.

Dolayısı ile hafif hapis cezaları yerine verilen kamu görevinde çalıştırılma gibi bir durum da söz konusu değildir. Büyük marketlerden yapılan küçük hırsızlıklar şeklindeki suçlar Almanya’da özellikle gençler arasında çok yaygın olup genellikle 500 EUR civarında para cezası ile neticelenmektedir. Bazı durumlarda daha az ceza veya cezasızlık ile de sonuçlanabilmektedir.

Böyle bir durum bu ülke vatandaşı olmayan ya da oturum izni bulunmayan birisinin başına geldiğinde deport edilme, bir daha Schengen bölgesine girememe ihtimali de bulunmaktadır.

Nerede
    Gelsenkirchen, Deutschland
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

500 EUR para cezasının ardından sınırdışı.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

almanyada hirsizlik cezalari

almanya da hirsizlik cezalari

https:www.hukuki.netshowthread.php92448-Hirsizlik-_-Almanya

almanyada hırsızlık cezasıalmanyada hirsizlik sucualmanya da hirsizlik sucualmanya kanununda hirsizlik cezalarialmanyada hirsizlik hukuki netAlman ceza kanunu hirsizlik maddesiceza hukuku hırsızlık yaptım yakalandımalmanyada hirsizlik cezalari dosyaya islemesialmanya Hirsizlik davalari almanyada hirsizlik yapan turkalman hukukunun hirsizlik sucunun cezasialmanyada hirsizligin cezasihirsizlik cezasi almaalmanyanin hirsizliga cezasiavrupada hirsizligin cezasialmanyada husizligin sucualmanyada kanunlara gore hirsizlik cezasiAlmanyada hirsizlik davalarialmanyada hirsizlik cezasialmanya'da hırsızlık cezasıalman ceza kanunu ve hırsızlıkhttp:www.hukuki.netshowthread.php92448-Hirsizlik-_-Almanya
Forum