Sıfır olarak 1 yıl önce aldığım ters dubleks evimi su bastı.Yan binanın atık su borusunu yağmur giderine bağlaması sonucunda, su evimin alt katına yönelerek parkelerin altını doldurdu. Oldukça sinir bozucu olan bu durumda evimin sigortalı olduğunu düşünmem içimi rahatlatan tek konu idi.Dosyam Sompo Fapan (Fiba) sigorta şirketi tarafından günlerce incelendikten sonra ödeme reddedildi.Poliçede su basması,sel vs her tür teminat var gibi görünse de, yan binadan kaynaklandığı ve izolasyon eksikliği gerekçesi ile ödeme yapılmıyor.Evin izolasyon durumunu ben nereden bilebilirim? Parkeleri söküp izolasyonuna bakarak mı ev alacağız? Bilseydim zaten izolasyon ayrıca yaptırırdım.Ayrıca su basmasının da çeşidi mi oluyor? Sağdan basarsa ödüyoruz,soldan basarsa ödemiyoruz diye bir gerekçe nasıl olabilir? Sonuçta hiç aklıma gelmeyen,öngöremeyeceğim sebeplerle evimi su bastı.Zaten bunun için sigorta yaptırmıyormuyuz? Sigorta şirketlerinin binbir reklamla karşılayacaklarını söyledikleri hiçbir şey doğru değil o zaman. Sigortalı sandığım evimin zararının ödenmesini istiyorum.Sigorta Tahkim Heyetine başvursam olumlu sonuç alabilirmiyim?