2008 yılında kendime ait bir işyeri satıs ve imalat bölümü actım. bu sektörde yaptıgım işi, 2006 yılında işe girdiğim bir firmadan ögrendim. bu zaman zarfında eski işyerimden belirli tarih aralıklarıyla 2 tane iş arkadasım, benim yanımda işe basladı. bunun üzerine eski patronum beni sürekli telefon ve iş piyasasında rahatsız etmeye basladı. ancak su zaman itibariyle yanımda calısan o 2 personelde ayrılıp, kendi yerlerini açtılar. Bu sırada eski firmamda calışan en iyi ustabasısı, benim yanıma gelip çalışmak istiyor. bende calışmasını istiyorum, çünkü işim onun sayesinde daha da kaliteli olacak ve artacak. Ama eski işyerinde onun yerine yetişen biri yok, ayrıldıgı zaman eski işyerim o ürünü asla üretemeyecek. bu ustanın ayrılmasının en büyük nedeni ise, maaşlarını ve primlerini düzgün alamamasından kaynaklanıyor. eger o usta benim yanımda calışmaya baslarsa, hukuken bir sıkıntıya düşermiyim, eski patronumun tehditlerine karsı olabilecek herhangi bir durum için nasıl tedbirler almalıyım?
Şimdiden ilginiz için cok tesekkür ediyorum.
iyi çalışmalar