1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.
    Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Banka Ekspertiz Ücretinin İade edilmesi

http://haber.mynet.com/banka-ekspert...594053-guncel/

Sevgili hukuki.net üyeleri öncelikle bugün itibariyle linkte ekspertiz ücretinin iade edildiği şeklinde bir haber mevcut. Bu işin aslı astarı nedir. Yaklaşık 2 yıl önce bende konut kredisine başvurmuştum. Bu ücretler o sıkışık zamanımda ne yazın ki benden de kesilmişti. Şimdi bende bu konu ile ilgili hakem heyetine başvurmak istiyorum.Sormak istediğim şu. Bu kara örneğini nasıl temin edebilirim. Nasıl bir dilekçe yazmalıyım. Kazanma ihtimalim nedir. Bu ücreti temin eden arkadaşımız daha sonra mahkemelik olmuş ve mahkeme itirazın reddine karar vermiş. Yardımlarınızı bekliyorum......

Nerede
    istanbul
    İletiler
    409
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Banka Ekspertiz Ücretinin İade edilmesi

sozlesmenizde ekspertiz raporu ucretinin kime ait oldugu konusunda her hangi bir aciklama yoksa sizde dava acabilirsiniz. Ancak benim sahsi kanaatim mahkeme tuketici lehine kantarin topuzunu kacirmis. Konut kredisi banka keyfinden ekspertiz yaptirmiyor. Tuketicinin talebi uzerine konut kredisi veriyor. kanun hem ekspertiz rapunun %50 si kadar kredi verebilirsin diyor. o zaman ekspertizi kim yaptiracak. Tabiki tuketicinin yaptirmasi lazim. Aslinda sozlesme disinda da eskpertiz talebi denilen bir form vardi eger onu imzaladiysaniz o'da banka lehine olabilir.

Benzer Konular :

1. Banka Konut Kredisi Dosya Masrafı ve Ekspertiz Ücreti
    Yazan: saycansay Forum: Tüketici Hakları
    Yanıt: 11
    Son İleti: 22-05-2014, 20:47:03
  2. Yanıt: 1
    Son İleti: 31-03-2012, 12:34:28
  3. Yeni Mevzuat: "Yediemin Ücretinin İndirilmesi • İade Konusunda izlenecek Yol"
    Yazan: admin Forum: Mevzuata İlişkin Bilgi ve Yorumlar
    Yanıt: 0
    Son İleti: 17-06-2011, 10:51:18
  4. Hayali eve ekspertiz raporu ile banka kredisi verilmesi.
    Yazan: iskor Forum: Tüketici Hakları
    Yanıt: 1
    Son İleti: 20-06-2009, 15:40:58
  5. Alınmayan eğitimin ücretinin tahsil edilmesi
    Yazan: gokhanz Forum: Tüketici Hakları
    Yanıt: 12
    Son İleti: 23-02-2009, 19:23:49

İnternet Araçları

İnternet Araçları