selamlar. oncelikle burada gorevli tum avukatlara bu hizmetlerinden dolayi tesekkurlerimi sunuyorum.

gecen yil yeni tanismis oldugum birini evime davet etmistim. ancak ben lavabodayken sahsin evden gitmis oldugunu farkettim. daha sonra kendisini aramak icin ceptelefonumu aradigimda telefonumu bulamadim ve telefonumun bu kisi tarafindan calindigini anladim. herhangi bir sekilde polisi bizzat kendim arayip ihbar etmedim fakat olayin gecesinde saat 3 siralarinda evarkadasim beni uyandirdi ve kapida bir polis ekibinin beni sordugunu soyledi. ben hemen kalktim ve kapiya ciktim. polis ekipleri bana ismimi soyleyip bu sizmisiniz diye sordu. ben de evet benim olay nedir diye sordum. olay suydu;

telefonumu calan sahis evimden ayrilir ayrilmaz telefonumla birlikte uyusturucu satilan bir yere gidiyor ve sanirim telefonum karsiliginda uyusturucu almak uzereyken polis ekipleri oraya baskin duzenliyorlar. bu sahsi da gozaltina aliyorlar ve ust aramasinda uzerinden cikan biri kendi telefonu digeri ise benim telefonum olmak uzere iki telefon buluyorlar. sahsin supheli tavirlarindan etkilenen polislerden biri telefonlarin kimin oldugunu soruyor ve sahis da telefonlarin kendisine ait oldugunu soyluyor. fakat benim telefonum o an kapali durumda. daha sonra polis telefonu acmasini istiyor. sahis acmaya calisiyor fakat benim koymus oldugum guvenlik kodunu giremeyince polis daha da supheleniyor ve biraz sikistirinca sahis itiraf ediyor. daha dogrusu benim evimden yanlislikla aldigini soyluyor. adimi ve adresimi alan polisler sahisla birlikte evime gelip beni de alip karakola gittik.

karakolda sikayetci olmadigimi sadece telefonumu geri almak istedigimi soyledim. telefonumu geri aldim ve ifademi verip evime geri geldim. ancak birkac ay sonra bana mahkeme kagidi geldi. musteki olarak mahkemeye cagiriliyordum.

ilk davayi tarihini karistirdigim icin kacirdim. daha sonra ingiltereye geldim ve hala su an 7 aydan beri ingilteredeyim. ben burdayken arkadasim beni aradi ve ikinci bir davaya cagirildigimi aksi taktirde polis zoru ile goturulecegimin yazdigini soyledi. yani sanirim giyabi tutuklama karari diye bir durum. fakat ben buraya gelmemin 3. haftasinda partnerimle birlikte evlilik izni sertifikasi icin basvurduk ve sinir acentasi passaportumu ve kimligimi islemlerimiz icin aldi. bu yuzden turkiyeye passaportsuz ve kimliksiz geri donebilmem kesinlikle imkansiz gibi bir seydi. bu sebeple burada bir avukata gittim ve bu cagirilma durumunu anlattim. kendisi durumumumu aciklayan, yani yurtdisinda oldugumu passaportumun ve kimligimin sinir acentesinde oldugunu ve bu sebeple seyahat edemeyecegimi aciklayan bir yolladi. ayrica durusmanin daha sonraki bir tarihe ertelenmesini mumkun oldugu taktirde bu durusmaya katilabilecegimi bildirdi. fakat fax ingilizce yazildi ve turkce tercume etmedik.

ben 2 haftaya kadar turkiyeye gitmem gerekiyor. bu durumda havalimaninda beni tutuklama ihtimalleri hala varmi? var ise kac gun tutuklu kalirim? ve herhangi odemem gereken bir ceza muhtemelmi?

ayrica forumu inceledim. benim konuma cok yakin konular var fakat yinede tamamiyle benimki gibi olmadigi icin bu yeni konuyu actim. eger yinede tamamiyle benimkiyle ayni olan bir konu vardi da ben goremediysem lutfen kusurumu hosgorun. ayrica cok tesekkur ederim....