Değerli hukukçularımız, Ben 2008 Ağusto 15 tarihinde bir bankadan dövize (CHF) endeksli türk lirası olarak mortgage kredisi kullandım. Bu güne kadar döviz riskini alarak hiç bir şekilde kredi taksitlerimi aksatmadım... Ancak, kredi sözleşmem elimde olmadığı için geçen ay banka yetkilisi ile telefonla görüşerek; kendilerinden konut kredisi sözleşmemi; sözleşme öncesi bilgi formumun (ki bu formu bana hazırlamadıklarını ve böyle bir form imzalamadığımı biliyorum) ve kredi için gerekli hayat sigortası poliçemin bir örneğini kendilerinden talep ettim. Kendileri bana sadece konut kredisi sözleşme örneğimi gönderebildiler. Bana attıkları e-mail' de Sözleşme öncesi bilgi formu (SÖBF)' nun olmadığını yani böyle bir form imzalatmadıklarını bildirdiler. Bu durumda 31.05.2007 tarih ve 26538 sayılı resmi gazetede yayınlanan 'KONUT FİNANSMANI KURULUŞLARINCA VERİLECEK SÖZLEŞME ÖNCESİ BİLGİ FORMU USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK' e göre konut kredisi sözleşmemin geçersiz olması gerekmektedir şeklinde yorumlamaktayım. Bu durumda sizlerin firki nedir? İlgileriniz için şimdide çok teşekkür ederim... Saygılarımla...