Öncelikle herkese merhaba. Ben 2005 mezunu Uzman Jandarmayım. Hakkaride görevliyken başıma gelen bir mayın olayı neticesinde sol gözümden yaralandım GATA da yaklaşık 8 aylık tedavi sürecim sonunda sol gözümdeki görmenin 0.1 olması nedeniyle tarafıma 9B F1 sınıfının kıta komutanlığı olmayan uygun karargah ve kurumlarında görev yapar kararı verildi. Bu konu hakkında tam bilgim olmamasına rağmen araştırdım çeşitli mahkeme kararlarını inceledim ve şu sonuca vardım. Subay veya astsubay olmadığım için sınıfı görevini yapamaz raporu ile birlikte malüliyet hakkı vermiyorlar. Uzman erbaş olmadığım için de tsk da görev yapamaz kararı ile birlikte malüliyet hakkı tanımıyorlar. Bu durumda malüliyet hakkım tamamen kilitlenmiş oluyor. Bence bu tamamen haksızlık. Bir rahatsızlık diğer rütbedeki kişilere malüliyet hakkı tanırken Uzman Jandarmalara tanınmamasını ne tıp bilimi ilkeleriyle yapılmış Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine ne de Hukuka uygun bulmaktayım. Bu konuda ne düşünüyorsunuz. Bilgisi olan arkadaşlar bekliyorum. Saygılar