+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 14´e kadar toplam 14 ileti bulundu.
    Nerede
    a
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Babadan oğluna yapılan satış.

bir baba isterse malının bir kısmını çocuklarından birine bırakma gayesiyle tapuda satabilir mi acaba?

Hukuki NET Güncel Haber

Babadan oğluna yapılan satış konulu yargıtay kararı ara
    Babadan oğluna yapılan satış konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    48
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu muvazaalı bir sözleşme olur. Çünkü asıl amaç satmak değil bağıştır. Diğer mirasçılar tarafından muvazaalı bir işlem olduğu ispatlanırsa butlanla geçersiz olur.

Nerede
    Balıkesir
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Babam bana ev yapmam halinde arsayı sana vereceğim diyerek bana ev yaptırdı satıs gosterek ve aramızda ölene kadar annem babam da burada oturacak diye sözleşme yaptık ve tapuyu bana verdi . Daha sonra tek olan kız kardeşim sağlıklı olan babama yasadışı aklı dengesi yerinde değildir diye rapor almaya çalıştığını duyunca tapuyu bi arkadasa satış yaptım 8 ay sonra da eşimin üstüne aldım. Şimdi dava açacaklarını söylediler babam da tapuyu iptal ettirmek istiyor kardeşim le birlikte.. babam suan da bile sağlıklı . Mirastan mal kaçırma eşime kötü niyetli diye dava açarlar sa nolur . Teşekkürler

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    17.361
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Babanızla ve kızkardeşinizle sizin aranızdaki bu sorunun birebir aynısı daha önce babanız, halanız ve dedeniz arasında da yaşanmış, orada verilen yanıt aynen sizin için de geçerlidir.
    http://www.hukuki.net/showthread.php...778#post594778

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

1. 1979 yılında babadan oğula yapılan satış
    Yazan: asetizm Forum: Miras Hukuku
    Yanıt: 1
    Son İleti: 08-03-2015, 20:34:25
  2. Araya 3.şahıs konarak Babadan oğula yapılan satış
    Yazan: scorpion35 Forum: Miras Hukuku
    Yanıt: 6
    Son İleti: 08-12-2011, 23:38:06
  3. Cebri satış yapılan gayrimenkul üzerinde satış vaadi varsa
    Yazan: onderbocu Forum: Gayrimenkul Hukuku
    Yanıt: 1
    Son İleti: 06-07-2010, 22:33:52
  4. İlginç Dava !! Babadan Oğula Satış
    Yazan: erdem_kir Forum: Gayrimenkul Hukuku
    Yanıt: 2
    Son İleti: 22-10-2009, 10:17:41
  5. Babadan oğula satış
    Yazan: er78en Forum: Miras Hukuku
    Yanıt: 0
    Son İleti: 17-01-2008, 17:58:34

Bu sayfada bulunan kavramlar:

babadan ogula satis bozulur mu

babadan ogula yapilan tapu bozulurmu

http:www.hukuki.netshowthread.php89806-Babadan-ogluna-yapilan-satis

babadan oğula geçen tapu bozulurmu

babadan oğula gayrimenkul satışıbabanın oğluna ev satmasıbabanın oğluna mal satışıverilen tapu bozulurmubabanın çocuğuna mal satışıtapu bozulabilirmibaba ogluna nasll tarla sbabadan satin alinan arsa mahkeme kararinin bozulurmuben babamdan yerlerin yarisini aldim mahkeme karariyla bozulurmubabadan oğula araç devriogluma verdigim tapu devri bozdurulurmutapu bozulurmubabadan ogula ev satisiannenin ogluna gayrimenkul satisibabadan ogula gecen miras bozulurmuoglan babadan tapu satisi alirsa kac yil surebabanin ogluna verdigi tapu bozulurmusatış bozulur mu babanın çocuğuna mal satışı nasıl bozulmazbaba ogul arac satisi olurmubabadan oğula arsa satışı
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları