merhabalarendim oyuncak satan bir pazarcıyım ramazan ayında işlerin durgun olması ve yer kirasını karşılayamam sebebiyle geçiçi olarak elimdeki küçük oyuncakları seyyar olarak satmaya karar verdim.sırtımdaki küçük bir okul çantasına koyduğum oyuncakları tezgah açmadan sabit durmadan gezerek bir semt pazarının geliş gidiş yönünde satmaya başladım ve bir anda üç tane sivil bir taneside resmi olmak üzere dört zabıta üstüme atlayıp sırtımdaki çantayı almaya çalıştılar, en az beş dakika çantayı vermemek için mücadele ettim onlar çantayı alamayınca bir tanesi cebimden cüzdanımı alarak içindeki ehliyetimi aldı ve cüzdanı bana geri verdi daha sonra cezasını ödeyerek ehliyetimi alabilecegimi söylediler ertesi gün ehliyetimi almak üzere zabıta amirliğine gittiğimde bana 75 tl cezası olduğunu söylediler bende emniyetin yaptığı gibi tc kimliğime cezayı yazın ben vergi dairesine öderim dedim onlarda böyle bir hakkın onlarda olmadığını söyleyerek cezayı bize ödeyecek ve ehliyetimi öyle alacagımı söylediler yani elimdeki çantayı alamayınca ehliyetime el koydular resmen zorla gasp ettiler.belediye zabıtasını böyle bir hakkı varmı? ben ehliyetimi resmi yollardan zabıtanın elinden nasıl alabilirim? birde benim o an satış yaptığımı belgeleyen resmi bir evrak tutanak yada fotoğraf veya kamera kaydı gibi hiç bir belgeleyici ispatları yok. yardımlarınız için teşekkürler saygılarımla.