Fikirleriniz ilgilerniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.şimdi olayı söyle özetleyeyim.
Şuan eşim bundan iki ay önce nişanlımken benimde haberimin olmasıyla bir ev kiralıyor.Kiralama esnasında ona bir depozito senedi adı altında 15000 liralık malzemelerinde yazılı olduğu (örneğin : kombi,parke,ayaklı lavabo vs.)bir senet imzalatılıyor.(kiramız 45o tl)ardından biz eve yerleştik iki ay sonra evi kiraladığımız kişişinin eski eşi olduğunu söyleyen bir kadın geldi evin tapusu benim üzerime ev sahibiniz benim eski eşimle kontrat yapmışsınız o durabilir ama kirayı bana vereceksiniz dedi.(ayrıca ev kiralanırken bu evi ben kızlarıma ayırdım ev kızlarımın deniyor yani hiçbir sekilde haberimiz yok)bizde kontratı yaptığımız kişiyle bir görüşelim size döneriz dedik.ardından kontratı yaptığımız kişiyle konustuk oda evet o benim eski eşim ev onun ama ben ona bu evi verdiğimde ev içi yaptırılmamıs haldeydi bende içini yaptırdım yaklaşık 10.000 tl masraf ettim o bana ya ödesin yada siz bana o kadar kira ödeyene kadar bana ödeyeceksiniz dedi kestirdi attı.biz yine kadınla görüştük ve bu sefer oda adamın bu sekilde ev onun adına tapuluyken kontrat yapamayacağını ve suç işlediğini konuyu mahkemeye tasıyacağını bu konuda zararlı çıkmamız için kirayı ev sahibiniz kimse onun vermiş olduğu hesap numarasına yatırın dedi.
ben sunları merak ediyorum
1.bizim şimdi sorumlu olduğumuz kişi kontratı yaptığımız kişimi yoksa tapunun üstüne olduğunu söyleyen kadınmı?
2.şimdi bu kontratı yapan kişi burda suçmu işliyor bu kişiye biz hala kira yatırarak sucuna ortakmı olmuş oluyoruz?
3.tapunun üstüne olduğunu söyleyen kadın sözlü bir sekilde ben kendimi ev sahibi olarak tanıttım diyebilirmi?(ama ben ev sahibiniz derken kendine ait tapu,kimlik ve oturma izni belgesi göstermedi)
4.ben suana kadar iki tarafada kirayı yatırmıyacağım demedim ve kontratı yaptığımız kişiye eksiksiz ödedim ama her iki tarafda kirayı isteyiince kilitlendim kaldım.ben bu konuyu anlatan merci tayini dilekçesi versem kendimi aklamıs olurmuyum.ve bu merci tayini dilekçesi verdikten sonra mahkeme mi oluyor? avukat tutmam gerekirmi? ne kadar sürede sonuçlanıyor? ve bu dilekçe sonuçlanana kadar ben kiramı kime yatırıcam?
yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim....