2006 yılında kurduğum ve tasviye sürecine gelen şirketin ortağıyım. diğer ortak ise Eşim. 2006 yılında zor durumda olan bir dostuma yardım edebilmek adına şirkette kullandığımız Pos cihazlarından arkadaşımın ve getirdiği kartlardan alışveriş için kart çektik ve tüm miktarları kendisine teslim ettim. Sonradan başım ağrımasın diye yapılan her işlem için fatura kestim.. sonradan tabii ki vergi borcu oluştu ve arkadaşım bunları ödemedi. bende o sıra tedavi gördüğümden ve sonradan engelli bir vatandaş olduğum için ilgilenemedim ve borç faizlendi. yapılandırma ile taksitlendirdim ancak taksitler bile ödeyemeyeceğim kadar fazla.

Sorum şudur: alışveriş pos fişlerinin her iki nüshası da bende. kesilen faturaların her nüshası bende. bunu bir alışveriş olmadığını belgeleyebiliyorum. ancak geç kaldığımın da farkındayım.

Vergi mahkemesine dava açma hakkım varmıdır ? süreyi kaçırmışmı bulunuyorum?

eğer süre kaçırmış isem uzu yıllar süren tedavim ve engelli olmam nedeni ile farklı bir hakkım bulunabilir mi?

ya da ödeme zorunlu ise başvurup karar aldırarak 18 taksit değil de 36 taksitte ödeme şansım olabilir mi? Benim için çok önemli olan bu konuda fikirlerinizi rica ediyorum Saygılarımla