+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.
    İletiler
    178
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı %64 oranında raporum ve 1900 prim günüm var. Nasıl emekli olabilirim?

%64 oranında raporum ve 1900 prim günüm var. Nasıl emekli olabilirim?

kronik karaciğer hastalığı (wilson hastalığı) teşhisi kondu günde 8 tane ilaç kullanıyorum ve sağ el bileğimde ciddi derecede yaralanmalar damarlarda kesikler bulunuyor güç kaybım var sağlık kurulundan %64 raporu verdiler benim 1900 gün civarında da ssk primim var emekli olabilirmiyim
    malulen emekliliğe başvurdum red cevabı aldım itiraz dilekçesi yazdım vs. bir işe yaramadı.. en son avukatıma sordum bana red etmede haklılar dedi, özürlü emekliliğine başvurmalısın dedi. malulen emeklilik le özürlü emekliliğinin farkı ne ? daha önemlisi ne yapmam gerekiyor. hangi kurumla görüşmeliyim ? yardımlarınızı bekliyorum teşekürler.

Hukuki NET Güncel Haber

%64 oranında raporum ve 1900 prim günüm var. Nasıl emekli olabilirim? konulu yargıtay kararı ara
    %64 oranında raporum ve 1900 prim günüm var. Nasıl emekli olabilirim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    mersin
    İletiler
    13
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: %64 oranında raporum ve 1900 prim günüm var. Nasıl emekli olabilirim?

malulen emekli olabilmek için bir tek hastalıktan yüzde 60 ve üzeri almanız gerekiyor maluliyet cetveli var orda bütün hastalıkların oranları yazıyor ankara ona göre karar veriyor size hastanede fazla oran vermişler ankarada düşürmüş ve yüzde 60 altına indigi için red vermiş avukata yada başka bilen aramana gerek yok yazdıklarımı yap uygula emekli olursun.....
    işe giriceksin işyeri muhasebesinden çalışdıgına dair yazı alıp vergi dairesine gidiceksin yani maliyeye söyle diyceksin ben rahatsızım vergi indirimi almak istiyorum diger adı rapor evraklarını alıp bi kaç gün sonra seni çagırıp sana bir hastaneye sevk kagıdı vericekler gidip o hastaneden rapor alıcaksın şanslısın istedigin hastaneyi seçme hakkın var bu ankaraya gönderiliyor yüzde 40 ve üstü gelirse vergi indirimini kazanmış oluyorsun vergi indirimin sana faydası şu 3600 ile 4000 prim ile emekli oluyorsun ayrıca bu raporla engelli elemana alan her yere başvuru yapabiliyorsun yazdıklarımı yap yeterliiii

Nerede
    istanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: %64 oranında raporum ve 1900 prim günüm var. Nasıl emekli olabilirim?

Gazi_53 Kardeş uzun bir yazı yazıcam bir çok şeyi kendin yapman gerekli çünkü.. Bakın benim 2004 veya 2005 %40 ankilozan spondilit (romatizmal) rahatsızlıktan rapor almıştım iyikide almışım 2-3 ay sonra kanunun değiştirmişler rapor bile alınamıyor artık bu hastalığa. Ben taş çatlasa 2200 günden emekli oldum az sona değinicem.. 1800 gün yeterlidir gün olarak belirtim size.. 2007 yılından bu yana çalıştığım şirkette özürlü kadrosundaydım. 2010 yılında sağ kalça tarafımda yada belimde kırılma meydana geldi. Burda bir parantez açim. (Kalçamın krkıldığı gün olduğum yerde dikilip kaldım adım atamıyorum sağa sola adım atamadım Zaten yanımda kardeşim var arabada var adım attıramadılar. Dedim ambülans gelirse sarsmadan götürüler belki hemen iğne vb uygularlar. Aradım 112 yi kavga ile getirttim bana taksiye bin en yakın hasatney git diyorlar. Dedim beni konuşturmayın kimse yetkiliniz onu verin bana. Doktoru verdiler biraz da doktor işte kalp krizi vb geçirenlere ambülans gelebilir dedim ozama gelmeyin bakalım nasıl olucak burdan kıpırdamıycam doktorluğunuza yakışıyorsa ok diyorum. Hadi diğer konuştuklarım konuşmayı bilmiyorlar bari siz demeyin dedim. 10 dakikayı biraz geçti geldi ambülans nefayda sağolsunlar ellerinden geleni yaptı ekip ama araç sallıyor ve orda müdahele etme şansları yokmuş. en yakın hastaneye gittim tonlarca ağrı kesici yapıldı gece ora kaldım. filmdi tahlildi normal dediler biraz ilaçlar fayda etti çıktım ertesi gün pazardı ne kadar ağrı kesici varsa evde hepsini içtim desem yalan olmaz. Ama gene geçmedi. Ptesi günü sabah hastaneyi aradım. Romatoloji bölümünden kolay kolay randevu alamazsın doludur hep İstanbul anadolu yakasında. Göztepe, kartal ve marmarada randevu yoktur. Doktor iyi insan çıktı gel yavaş yavaş zorlanmadan dedi. Allah razı olsun. Kabul etmese git işin yoksa kavga çıkart hastanede çünkü sağlık siteminde herşeyin düzeldiği koca bir yalan. Amacım siyaset değil burda. Zaten benim için bütün partiler aynıdır. Affedin hepsi yalancıdır. Ben kavga döğüş 112 ile kendimi aldırtıyorsam. Allah razı olsun iyi bir doktora denk geliyorsam.. Yani iyi insaflı insanlara denk gelmem gerekiyorsa. Kendimemi inanayım söyleyenleremi. Kartalda söz gelimi Romatoloji. Hematoloji 2 yıl boyunca randevu baş hekimlikçe yasaklanmış. Onkoloji hastası Annem içinde ilk müracaat 1 ay sonraya gün verdiler. Kavga ile acilen aldırttım yoksa 1 ayda 2 evre birden ilerleyip kaybedecektik annemi. Çünkü 1 ay içnde 2. evreye gelmiş hastalığı biz hala teşhis konmsını bekliyoruz doktorlar bişe yok diyordu. enson bir hastanede yalvar yakar iyi bir doktora denk geldim tomografi ultrason hepsi aynı günde yapıldı 2 gün sona biopsi ve rapor renkli foto elimde portakal büyüklüğünde kitle. Ve gelişimi 1 ayda olmuş Hemen acil onkolojiye sevk. Onkolojide bize herkez acil ama dedi.. Nesi düzelmiş şimdi kimi kime şikayet edeceksiniz.. Onun için herşey yalan. Neden yazdım bunları yazıcam daha herkeze faydası olsun. Çünkü doktorlar devlete devlet doktorlara takmış arada tabiki bizler kalıyoruz. Tamam bazı şeyleri düzlettiler tebrikler ama bu düzletilenlerlede tüm hastaları potansiyel hırsız yerine koyuyorlar. Kurunun yanında yaşta yanıyor. Bir kanser hastasının protezi kırılırsa kemoterapisine ara verilirse onkoloji kemoterapiye ara verildi ameliyat olabilir derse. Bu hasta hemen ameliyat edilmezmi. Burda devlete takan doktor her işi ettiği yemine göre hastayı hemen ameliyata almalı tam 15 gün bekledik en sonunda başhekim yardımcısı ile telefonda tartıştım Neymiş hala incelemedeymiş evraklarım. Utanın dedim bütün evrakları iki hasaten arasında mekik dokutup ban yaptırdınız hatta baştan sağmak için yanlış işlem bile yaptırdılar memurlarınız dedim.. (çünkü herşeyi belgeliyor hatta ses kaydı alıyordum Onkoljidede çok kızmıştım çünkü dünyanın parasını verip ses kayıt cihazı almıştım. Daha sonra koşuşturmaca içinde 1-2 ay sonra cihazıda kaybettim) Ertesi gün hemen çağrıldık ameliyata girdi annem. Artık doktorların masada bırakma korkusunu bile Allaha bırakıyorsun çaren yok. Ok herşey Allahtan ama Allah bizlere hakkını ara diyor. Herkez istediği hastaneye gidebiliyor ya tabi parası olan gider. Benim gibi özürlü maaşı asgari ücretten olan kişi nereye gider? ) Parantezi kaparsak Ogün hastaneye gittim 1 gün evvel çekilen filme doktor baktı bir kırık gözüküyor ama eskimi yenimi belli değil. Hemen emar yazdı acil sonucu aldık Yorumda birşey görememişler. Ama ben hala doğru düzgün yürüyemiyorum sabahları 4-5 saaten önce kendime gelemiyorum.. Yani inadada gelmiypor doktor diyor keni imkanım olsa ben çekicem ama yok.. Aynen daha önce anneminde ultrasonu vs şişirilerek yorum yazılmıştı böbreklerde problem olduğu için radyoterapi alamaz şeklinde yorum yapılmıştı filme. Ama ürolojide ultrason olduğu için doktor şimdi onlarla uğraşamam sabah gelin ben özel olarak çekicem tekrar yazı yazsam iyice uzar bu iş deyip durumu çözmüştü ama tutup romatolojide emar makinesi olma imkanı yok. Doktor ban dedi ben ilaç yazıcam kalsiyum ekliycem her durumda orda bir hasar var yvaş yavaş düzleceksin dedi.

Ve bana dediGün durumun nasıl emekli olmak istiyorsan durumun iyi değil sana heyet yazalım dedi Allah bin kere razı olsun. Çünkü en az 8-9 yıl daha çalışmam gerekiyordu Ve şimdi dahi olsa hala var. Hele eskiden olsa doktora bu işlem için dünyanın parasını vermen gerekiyordu. Her durumun benim gibi tutsada böyleydi ve hala var bu durumlar. Şuan emeklilik için demiyorum ama hala bir çok branş doktoru bıçak parası alıyor... emeklilik içinse bay eski bir zamanda aynı benim hasatlığıma sahip bir abinin 3,4 muayene parasına emekli olduğunu çok iyi biliyorum.. Benim doktorumda ekledi ben gerekli raporu veririm ama ankaradan dönme ihtimalide var bunu unutma bazen en olmadık kişinin emekliliği verilirken senin ve senden kötü durumdaki kişileri uğraştıryorlar dedi.. Biliyorsunuz önceden kötü durumlar vardı haklılar bir taraf dedi. bende kısmat hocam dedim. Bende tahmin etmiyorum ve aslında uğraşmakta istemiyorum canımdan bezdim dedim öyle deme gir heyete dedi. Girdim %65 rapor aldım evraklar ankaraya gitti. 2-3 ay sona ankara benden yeni bel filmleri istedi çekildim 2-2,5 ya sonra sigortayı aradım %60 la kabul edilmiş.. İyicede kötülemiştim hergün işe geç kalıyordum.. Ve düşünüyordum bu ankara kabul etmezse acaba hastanenin ortasında üstüme benzin döküp yaksammı kendimi diye dalga geçiyordum.. Şuan maaşım henüz bağlanmadı kısmetse 1-2 ay içinde olacak. bu arada sigortanın verdiği çıkışla işten ayrıldım işlemlerim bitince şirketim tazminatımıda ödeyecek sigortadan 2. olarak alacağım yazıyla.

Bak kardeş şimdi senin %64 raporun varsa hemen emekli etmeleri gerekiyor. Benim bel bölgemde Gerekirse ankaraya kendin gerek kalmaz yine git aynı hastanede heyet tekrar gir. Ankara sana acımaz zamanında bir genç kızın %55 raporuna karşılık vergi indirimi bile vermemişler amaç emekli etmeden bi köşede bırakmak. Nasıl rapoları 3 aya düşürdülerse. Ya hasta kötürüm gidemiyor. Annemden pay biçiyorum 2. protezden sonr ayağı felç oldu. O durumda ben bu kadını kendimi götüremezken her 3 ayda bir şeker raporunamı götirim diğer ilaçları içinmi götürim öyle belediyeler falan götürüp getirmesi masal o belgeleri çıkartana kadar ölürsün birde ordakilerin insanı aşağılarcasına bakışları adamı katil eder. Diğer arkadaş size demiş vergi indirim raporu alcaksınız ama bana göre 2si ayrı şeyler. Ben izlediğim yolu yazdım size şuan vergi indirimi felan almadım daha. Çünkü yürüme zorluğum var ve bıktım devlet dairelerinde sürünmekten. Kullandığım ilaçlar çok yan tesir yaptı içinde kortizon yok fakat doktorda tüm hasatalar aynı derretn müzdarip diyor.. Kiloma şatı benim anti tnf denen dozu seyreltilmiş kanser ilacı veriyorlar. İltihaplı romatizmayı kurutmak amaçlı zaten tam bitmiyor hastalık işte biraz rahatlatıyor ama bir ton yan tesiri var.. İştah açıyor insanı uyşuklaştırıyor. 2010 ağustosundan bu yana 20 kg aldım. böbreklere dokunuyor. Ben size herşeyden önce acil şifalar diliyorum. Kesin emekli olursunuz. Peki itiraz dilekçenize ne cevap verdiler daha doğrusu cevapladılarmı. Paylaşırsanız belki elimzden gelen bir öneride bulunabiliriz.. Bakın birşey daha söyliyim yeni raporlar artık ankaraya gitmiyormuş sgk daki görevli söyledi bana seninki eski yeniler il sağlık mürülüğüne gidiyor demişti ankara benden 2. filmi isteyincede zor gidip sinirlenmiştim.. Selamlar.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ankilozan spondilit erken emeklilik

64 engelli raporu

ankilozan spondilit emeklilik

1900 malulen emeklilik sartlari

tnf hastaları malulen emekli olabilir mi

yüzde 60 raporla nasıl emekli olunur

d ozurlu kac yilda emekli olur

ankilozan spondilit malülen emeklilik

2015 de romatoloji den vergi indirimi alan var mı

64 özürlü emeklilik

romatoloji 2015 vergi indirımı alan vaqmı

1900 iş günü ne demek

ankilozan sipondilit ve malulen emeklilik 2016

ankilozon spondolitte erken emeklilik

ankilozan spondilit erken emeklilik 2015

ankilozan spondilit emeklilik 2016

ankilozan spondilitte emeklilik

ankilozan spondilit vergi indirimi

d raporla malulen emeklilik

http:www.hukuki.netshowthread.php88471-64-oraninda-raporum-ve-1900-prim-gunum-var-Nasil-emekli-olabilirim

1900 günden malülen emeklilikwilson hastalığı malulen emeklilikAmkilozan spondılıt e le kac prım sgk emekli olunurd özurlu raporum vergi indirimi2014 d raporla kac yılda emekli oluyor
Forum