Merhaba , ilgilenenlere şimdiden teşekkür ediyorum.
Ben 657 ye tabi bir memurum.işyerinde başımdan geçen talihsiz bir olayı kısca anlatmak istiyorum.

Çalıştığım yer itibariyle her gün yüzlerce mükellefin işlemini yapıyorum.
Bana idare havaleli (Müdür yrd.) havaleli bir dilekçe gelmiş.(gelmiş diyorum çünkü o an itibariyle hatırlamıyorum). bende bunun işlemini yapmışım. Ancak dilekçede şirket kaşesinde yer alan imza ile eki imza sirkülerinde yer alan imza birbirini tutmuyor.(muhtemelen farklı kişiler atmış veya özellikle değişik şekilde atılmış).Firma daha sonra gümrükte ithalat ihracat yapmış .En son ithalat işinde kaçakçılık gerekçesiyle mallarına el konulmuş.(beyannamede gelen eşyayı farklı bir eşya gibi göstermiş).Ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş.Gümrük beyannamelerinde yer alan imzalarda kriminal incelemede ve muhtemelen başka birine imzalatılmış ve sahte..devletin herhangi bir vergi vs. kaybı yok.
Aldığım duyumlara göre savcı benide evrakta sahtecilikten mahkemeye verecekmiş.Adamları tanımam etmem. sadece imzaların tutmamasını gözden kaçırmışım muhtemelen.benim bu olayda durumum nedir? lütfen bilgilendirirseniz sevnirim.evrakta sahtecilik 3 seneden başlıyor ve memuriyetin sona ermesine sebep oluyor.Gözüme bir senedir uyku girmiyor.

Yönetim: Lütfen konu başlığını site kurallarına uygun olacak şekilde düzenleyiniz.