Merhaba arkadaşlar biz bu sabah desteklediğimiz bir bağımsız milletvekilinin seçim afişlerini yaparken sivil polisler tarafından kabahatlar kanunundan ceza görmeniz gerekiyor diye karakola götürüldük karakol esnasında seçim savcısı arandı başlıkta belirttiğim kanundan işlem yapılması kararlaştırıldı gerekli işlemler yapıldı ifadelerimizi avukat huzurunda verdik ifademdende bahsedeyim ''biz falanca millet vekilini tanımak için seçim bürosuna gittik afiş yapılcağını söylediler bizde gönüllü olarak istedik bize afişler verildi söylenen bölgeye giderken polisler tarafından kimlik taramasına tutulduk ve karakola getirildik yasak olduğunu bilmiyorduk bize yasak değil dendi afiş asmadım üzerime atılan suç varsa kabul etmiyorum'' diye ve ifadelerimiz ardından salındık avukat barodan geldi numarasını falan aldım önümüzdeki hafta içi aramamızı istedi detaylı bilgiyi vericekmiş.. Elimizde iki tane afiş vardı birisi milletvekilinin birisi kürtçe bi afişti. Bu dava ne olur sizce avukatımız muhtemelen mahkeme olucak dedi. ben ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum yaşım 18 alıcağımız ceza ne olur bilgisi olan arkadaşlarıma abilerime şimdiden çok teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum..