+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Hangi partiye oy vereceksin?

Hangi partiye oy vereceksin? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cool Hangi partiye oy vereceksin?

KKTC'de yaşıyorum...

TC/KKTC vatandaşıyım...Türkiye'de oy kullanbiliyorum.

Aynı şekilde KKTC'de yaşayıp çalışma izni ile çalışan birçok TC'li vatandaş var...

Aşağıda anlattığım olay aynen yaşanmıştır....

Geçen gün kuafördeydim....Gittiğim kuaförde TC"li çalışan çok.....Yine siyasete dayandı söz sayemde

TC"li bayan çalışana sordum: "Oy kullanacak mısın ?"....Evet dedi....Oy kullanmaya gidecek miş...

Hangi partiye oy vereceksin dedim....

"Kocam hangi partiye oyunu ver derse ona" dedi..

!!!!.........

"Kocan herkese VER dese VERCEN mi " dedim...

SUSTU.....

Hukuki NET Güncel Haber

Hangi partiye oy vereceksin? konulu yargıtay kararı ara
    Hangi partiye oy vereceksin? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Hangi partiye oy vereceksin?

Bu sefer MHP'ye oy vereceğim. Belki de tek nedenim yıllardır aynı kaderi paylaşan Kürt kökenli vatandaşı Türkiye'den ayırmaya yönelik işlere neden olan AKP ve BDP gibi partilere ders olsun, bölemesinler diye!

İletiler
    389
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

@yas2010; Belki kadın kocasına derin bir sevgiyle bağlıdır, belki kocasına kültürel ve entellektüel hayranlığı vardır, belki seçim, meçim, oy, politika gibi taraklarda hiç bezi yoktur ve gayet masumane bir şekilde kocam oy verilmesi gereken en iyi yeri biliyordur anlayışı vardır. Ama sizin kadının namusuna atıfta bulunmanız çok çirkin ve densizce bir hareket olmuş. Allah akıl fikir versin..

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Kdz.Ereğlili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    @yas2010; Belki kadın kocasına derin bir sevgiyle bağlıdır, belki kocasına kültürel ve entellektüel hayranlığı vardır, belki seçim, meçim, oy, politika gibi taraklarda hiç bezi yoktur ve gayet masumane bir şekilde kocam oy verilmesi gereken en iyi yeri biliyordur anlayışı vardır. Ama sizin kadının namusuna atıfta bulunmanız çok çirkin ve densizce bir hareket olmuş. Allah akıl fikir versin..
    Açıkçası....Siyasetten bihaber olmayı ne kadına , nede erkeğe yakıştıramıyorum...Özgürce OY kullanabilmek vatandaşın en doğal hakkıdır.Bazı köylerde, köyün halkının hala hangi partiye oy vermesi gerektiğine köyün ağası karar vermektedir.Bu doğru bir OY kullanma biçimi midir?...Özellikle kadınların, ben bilmem kocam bilir düşüncesine hiç katılmıyorum.Örneğin; kadının kocası uyuşturucu satıyorsa "kocam doğru yapıyor bende onu destekleyeyim" demek mi muteberdir!..

Benim anlatmak isteğim ÖZGÜR İRADE ile OY kullanmak konusu ....Etkili bir HİCİV ile kadının kafasında soru işareti yarattıma inanıyorum.Amaç da budur..
    Konu yas2010 tarafından (18-05-2011 Saat 22:46:53 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yas2010 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Özgürce OY kullanabilmek vatandaşın en doğal hakkıdır
    Kadına "şu partiye oy vereceksin" diye baskı ya da tehdit var mı? Yok.
    Siz kime oy vereceksiniz?
    Bir partiye ya da bir adaya değil mi?
    Oraya oy verilmesini isteyenler de var.
    Mesela Sn. Bahçeli MHP'ye oy verin diyor, Sn. Erdoğan Ak Parti'ye oy verin diyor. Sn. Kılıçdaroğlu CHP'ye oy verin diyor.
    Bu üç partiden birine oy verecek olan kişiye "Başkan herkese vereceksin dese herkese verecek misin" demek yakışır mı?
    Ben şahsen ne Bahçeli'yi ne Erdoğan'ı ne de Kılıçdaroğlu'nu tanımıyorum. Bunların üçünü de benden iyi tanıyan ve benim güvendiğim biri varsa; o kişinin söyleyecekleri tabii ki benim için önemlidir. Eğer kadın için kocası bu durumda ise bundan daha doğal ne var ki? Çok güvendiği birisi dururken hiç tanımadığı kişilerin söylediklerine mi inanmalı?

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kadına "şu partiye oy vereceksin" diye baskı ya da tehdit var mı? Yok.
    Siz kime oy vereceksiniz?
    Bir partiye ya da bir adaya değil mi?
    Oraya oy verilmesini isteyenler de var.
    Mesela Sn. Bahçeli MHP'ye oy verin diyor, Sn. Erdoğan Ak Parti'ye oy verin diyor. Sn. Kılıçdaroğlu CHP'ye oy verin diyor.
    Bu üç partiden birine oy verecek olan kişiye "Başkan herkese vereceksin dese herkese verecek misin" demek yakışır mı?
    Ben şahsen ne Bahçeli'yi ne Erdoğan'ı ne de Kılıçdaroğlu'nu tanımıyorum. Bunların üçünü de benden iyi tanıyan ve benim güvendiğim biri varsa; o kişinin söyleyecekleri tabii ki benim için önemlidir. Eğer kadın için kocası bu durumda ise bundan daha doğal ne var ki? Çok güvendiği birisi dururken hiç tanımadığı kişilerin söylediklerine mi inanmalı?
    Ne güzel demogoji yapıyor ve olayı çarpıtıyorsunuz....

Oy verecek olan vatandaş kendi aklı ve yüreği ile OY verir.

Parti liderleri , siyasi rolleri gereği kendi partilerine oy isteyecektir.Bu çok doğaldır....

Siz şahsen Ne Bahçeliyi, ne Erdoğan'ı nede Kılıçdaroğlu'nu tanımıyorsanız bu sizin memeleket meselelerine duyarsızlığınızı ve siyasete uzak oluşunuzu gösterir....Hiç şaşırmadım....Çünkü hala :" Ülkedeki senatör sayısı nedir?" diye sorulduğunda....Abuk sabuk rakamlar atan vatandaşlar var Türkiye'de....

Başka birine OY konusunda güvenmek!...Kendisine inancı veya güveni olmayan, ülke meselelerinde BİHABER insanların yapacağı bir davranış şekli olmalı...Siz kendinize bu davranışı yakıştırıyorsanız (!!!) bu sizin tercihinizdir.

Özgürce OY kullanabilmek.....Kişinin ancak ve ancak ÖZGÜR vicadanı ve beyni ile olur...

Ama kime anlatıyorum ki...

Siz nasıl olsa o çok inandığınız (!!) birine soracak ve onun sözü ile hareket edeceksiniz

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yas2010 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ne güzel demogoji yapıyor ve olayı çarpıtıyorsunuz....

Oy verecek olan vatandaş kendi aklı ve yüreği ile OY verir.

Parti liderleri , siyasi rolleri gereği kendi partilerine oy isteyecektir.Bu çok doğaldır....

Siz şahsen Ne Bahçeliyi, ne Erdoğan'ı nede Kılıçdaroğlu'nu tanımıyorsanız bu sizin memeleket meselelerine duyarsızlığınızı ve siyasete uzak oluşunuzu gösterir....Hiç şaşırmadım....Çünkü hala :" Ülkedeki senatör sayısı nedir?" diye sorulduğunda....Abuk sabuk rakamlar atan vatandaşlar var Türkiye'de....

Başka birine OY konusunda güvenmek!...Kendisine inancı veya güveni olmayan, ülke meselelerinde BİHABER insanların yapacağı bir davranış şekli olmalı...Siz kendinize bu davranışı yakıştırıyorsanız (!!!) bu sizin tercihinizdir.

Özgürce OY kullanabilmek.....Kişinin ancak ve ancak ÖZGÜR vicadanı ve beyni ile olur...

Ama kime anlatıyorum ki...

Siz nasıl olsa o çok inandığınız (!!) birine soracak ve onun sözü ile hareket edeceksiniz

BİDON KAFALI OLMAYAN İNSANLAR:
    Yaşadığı olaylarda ve karşılaştığı durumlarda aklını kullanan, doğru karar veren ve buna uygun davranan insandır.
    "AKIL; iyi ile kötü, doğru ile yanlış arasında tercih yapabilme yetisidir".

Bakara: 44- “Siz, insanlara iyiliği emrederken, kendinizi unutuyor musunuz? Oysa siz kitabı okuyorsunuz. SİZ HİÇ AKLINIZI KULLANMAZ MISINIZ ...

Enfal: “ 22-Gerçek şu ki, ALLAH KATINDA YARATIKLARIN EN BAYAĞISI AKLINI KULLANMAYAN SAĞIRLIK VE DİLSİZLİK EDENLERDİR.

DÜZGÜN İNSAN Zülfü Livaneli.
    Ne televizyon ekranlarındaki barbarlıklar, ne müzik zevkinin yerlerde sürünmesi, ne de ayakların baş, başların ayak yapılması etkiliyor onları.

Hayatlarından memnunlar!

Çökmekte olan Babil kulesinin bir çürüme basamağına tutunmuşlar, vur patlasın çal oynasın, günlerini gün ediyorlar.

Toplumun zevkini geliştirme, niteliğini yükseltme, kibarlık, nezaket, insanca yaşam, onur, merhamet, olgunluk gibi kavramlara uzaklar.

Yaşamlarının amacı, daha çok yeme, daha çok içme, daha zengin giyinme, daha çok seks yapma, daha çok hava ve göbek atma olarak özetlenebilir.
    Yazının tammamı:
    http://haber.gazetevatan.com/0/89416/4/Haber

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

AKP’ye OY vermiyeceğim…..Çünkü:

Çünkü….Türkiye’nin laik, demokratik ve sosyal bir devlet olmasını istiyorum…
    Çünkü…Görebildiğim, anlıyabildiğim , düşünebildiğim için AKP’ye OY vermiyeceğim…
    Çünkü…Hitler’in Almanya’ya, Humeyni’nin İran’a neler yaptığını biliyorum…
    Çünkü….Sadaka kültürü’nün değil, demokrasi kültürünün Türkiye için doğru olduğuna inanıyorum…
    Çünkü….Tehdit, yasadışı senaryolar, sebepsiz yere alıkonup günlerce tutsak alınmanın DEMOKRASİ’ye indirilen ağır bir darbe olduğu biliyorum.
    Çünkü…Kadına verdiği, çocuğa verdiği değerin SIFIR olduğunu görüyorum..
    Çünkü….Vatan arazisinin yabancılara PEŞKEŞ çekilmesini hazmedemiyorum.
    Çünkü…HES’ler ile yapılan katliama destek veren Partiye oy veremem..
    Çünkü….Şehit kanını hiçe sayan partiye OY veremem…
    Çünkü….ADALET istiyorum!....BARIŞ İSTİYORUM….ÖZGÜRLÜK istiyorum…

http://www.youtube.com/watch?v=JgLmN...ature=youtu.be

Nerede
    kktc
    İletiler
    672
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ÇIĞLIK

Yolcular uçağın yanında otobüsten inmişler. Bavullarını gösteriyorlar.
    Bir bakmışlar uçak şirketinin minibüsü yanlarında durmuş. İçinden
    kaptan pilotla, yardımcı pilot inmişler.

Yolcular fena halde şaşırmışlar.Nasıl şaşırmasınlar.
    Kaptan pilotun elinde bir beyaz baston. Kolunda üç noktalı bant.
    Yardımcı pilotun elinde bir köpek tasması. Tasmanın ucunda bir köpek.
    Sağa sola çarparak öylece ilerliyorlar uçağa.
    Günlerden 1 Nisan değil ama"Şaka herhalde" demiş yolcular, doluşmuşlar uçağa.

Uçak pistte hızla ilerlemeye başlamış. Yolcuların gözleri camda.
    Uçak hızlanmış. Yolcular endişelenmeye başlamışlar. Uçak daha
    hızlanmış. Pistin sonu hızla yaklaşmaya başlamış.Uçak iyice hızlanmış.
    Bazı yolcular paniklemiş, dua etmeye başlamışlar.
    Uçak son hıza ulaşmış. Bu arada pistin sonuna da ulaşmış. 100 metre
    sonra betonun bitip cimlerin başladığını gören yolcular dehşet içinde
    çığlığı basmışlar.
    Tam o anda da kaptan pilot levyeyi sonuna kadar çekmiş. Uçak tam pist
    biterken tekerleklerini yerden kesmiş, havalanmış.

Kaptan pilot arkasına yaslanmış derin bir nefes almış ve yardımcı pilota dönmüş:
    "Biliyor musun? Bir gün çığlık atmakta gecikecekler ve hep birlikte
    geberip gideceğiz!"

* Dünyada nice kör yöneticiler var...
    * * Çığlık atmaktan vazgeçmeyin !!!

SANDIK SİZİN !..

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

hiçbirine vermeyeceğim çünki hiçbiri tv de göründüğü gibi dürüst değiller zaten tvdede dürüst değiller

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kime oy vereceksin

hangi partiye oy vereceksin

jglmn ne demek

Forum