merhaba...ben bana yaşadığım sorunla ilgili fikirlerinizi sunabileceğinizi umuyorum.6 yıldır bir özel şirkette çalışıyorum.her kış 15 er günlük dilimler halinde total 2 şer ay ücretsiz izine gönderiliyoruz.aslında isteğimiz dışında ama bunun kanunen yasak olduğunu bilmiyorduk.sözleşmemizde bu konuda bir ibare yoktu. bu kış bir personel arkadaşımız ücretsiz izini kullanmayıp şirkete tüm haklarını istediğine dair dava açtı..hemen arkasından yaklaşık 10 gün sonra yaklaşık 450 personel insan kaynaklarına çağırılarak 6 yıl önce imzaladığımız sözleşmelerde imza eksiği var gerekçesiyle imzalatıldı..6 yıl önce sözleşmedeki tüm nüshaları imzaladık..ancak bize bahane imza eksikliği gösterildi.ve nüshalara baktığımızda 4 nüsha yeni beyaz kağıtta,en son nüsha ise sapsarı.son nüsha gerçekten 6 yıllık ama diğerlerinde malesef maddelerde oynama yapılmış ve biz ne eklendiğini bilemedik.daha sonra arkadaşımızın durumundan kaynaklandığı anlaşıldı.bizi kandırıp sözleşmeyi değiştirip yeniden imzalattılar ve eski sözleşmemiz oldu yinede.ücretsiz izinle ilgili madde ilave edilmiş meğersem..yaz geldi önümüzdeki kıştan önce ücretsiz izinler başlamaz.zaten son imzamıza göre sanki baştan beri böyle bi hakkımız yokmuş durumunu oluşturdular.biz sayıca bazı personeller birleşip dava yoluna gitsek durumumuz ne olur..yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkürler