+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı 7 aylık bebek ile boşanmada tazminat ve nafaka velayet sorunu

Merhaba, konuyu kısaca özetlemek istiyorum.2 senelik evliyim.7 aylık bebeğim var.Eşim ilk evlendiğimizde sürekli bebek istiyordu ve herşey çok iyiyken.Hamileliğimin 5. ayında bu çocugu istemediğini ve beni istemediğini dile getirdi.Evliliğimiz o günden itibaren sarsıldı.Çok zor bir hamilelik ve doğum sonrası yaşadım.Eve geç gelmeler,sürekli alkol,ağır hakaretler,dışarda olduğu saatlerde onu telefon etmem yasaklandı.hafta sonları şehir dışında hangi otelde kaldığını bile saklıyordu.hatta kendi evini bir otel gibi kullanma kesinlikle ilgisiz bir baba ve birey her konuda cinsel olarak direk seninle olmak zorunda değilim senin yüzünü bile görmek istemiyorum gibisinden konuşmalarla en sonunda doğum sonrası iznim bitene kadar bunlara göğüs gerdim bebeğin hatrına daha sonra işe başladığımda evde bakıcı istemedigini bu cocukla beraber evden gitmem gerektiğini ailemin yanında kalmamı istedigini söyledi ve gene onun isteklerine uyarak annemin evine bebekle geldim. hafta sonu eve gitmek istedigimde artık bu eve giremeyeceksin giderken düsünecektin diyerek evin kilidini degistirdigi söyledi elimde mesajları kayıtlı.bu arada bebegi ile ilgilenmedi görmeye bile gelmedi. sadece dışarda yanlız görmek istediğini söylüyordu buna izin vermedim ufak olduğu icin benimle görmesini söyledim.sadece rutin olarak para yolladı bebek icin.şu anda boşanmak icin benimle pazarlığa oturmak istiyor. avukata gitmemi kesinlikle istemiyor.bana sadece bebek icin istirak nafakası verceğini söylüyor. fakat esim cok varlıklı geliri yüksek.Avukata gitmeyi tabiki düşünüyorum fakat sizlere sormak istediğim ben özel sektörde çalışan bir insanım gelirim düşük bu durumda ondan bebegim adına ev istemeyi düsünüyorum sizce hakkım varmı aynı zamanda tazminat ve nafaka da almak istiyorum. lütfen bana yardımcı olurmusunuz. velayet konusunuda burda araştırdığım kadarıyla bende kalacağını düşünüyorum.fakat bebek 7 yaşına gelince yatılı almak istediğinde babasının ağır alkolik olduğundan ona iyi bakamayacağını ve şuanda görmediğinden ilerde kopuk bir baba kız olacaklarından eminim sırf bana inadından cocugu 7 yasına gelince yatılı alacağını söylemesi beni kahrediyor. buna mani olabilirmiyim. acil cevap bekliyorum sizlerden.

Hukuki NET Güncel Haber

7 aylık bebek ile boşanmada tazminat ve nafaka velayet sorunu konulu yargıtay kararı ara
    7 aylık bebek ile boşanmada tazminat ve nafaka velayet sorunu konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Acil yardım 7 aylık bebek ile boşanmada tazminat ve nafaka velayet sorunu

Öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum. Yaşadıklarınız gerçekten zor şeyler.

Öncelikle avukata gitmenizi tavsiye ediyorum. Eşinizin avukata gitmenizi engellemesinin tek bir sebebi var. Haklarınızı öğrenmenize mani olmak. Çünkü haklarınızı öğrenecek olursanız sizin gözünüzü korkutamayacak. 2002 yılından itibaren geçerli olan Yeni Medeni Kanunumuzda kadınlarımızın haklarını koruyan maddeler mevcut. Her ne kadar yeterli olmayan eksik yönleri hem erkek hemde kadın için olsa da.

Avukata muhakkak gidin. Anlaşmalı boşanacaksanız bile kendi avukatınızla mahkemeye gidin. Eşinizin avukatının hazırlayacağı protokolde sizin haklarınızın korunacağını ben sanmıyorum.

Eşinizin alkolik olduğunu belirtmişsiniz. Bu sizin için bir avantaj. Bu konuda avukatınız gerekli tedbirlerin alınmasını talep edecektir. Ayrıca 7 yaşından sonra yatılı kalır diye bir kaide yok. Yani bu konuda bir yaş sınırı yok medeni kanunumuzda. Genel uygulama öyle olabilir belki. Ama her hakimi bağlamaz bu uygulama. Ayrıca eşinizin alkol bağımlısı olması sebebi ile yatılı kalmasına talepte bulunmanız ile hakim çocuk için en doğru kararı verecektir.

Ayrıca şu an boşanma davası açmaksızın eşinize kendiniz için tedbir nafakası ve çocuğunuz için iştirak nafakası davası açın. Avukatınız bu davayı açarken eşinizin sizi evden kovduğunu ve size bakmadığını belirtsin. Eşinizin maddi geliri madem ki yüksek, sizde hem kendiniz hemde çocuğunuz için yüksek talepte bulunun. Hakim eşinizin gelir düzeyinin tespitini yaptırıp ona göre karar verecektir. Çünkü evli olduğunuz süre içindeki yaşam düzeyiniz hakim için önemli olacak. Sizin çalışıyor olmanız nafaka almanıza engel değil.

Bundan sonra eşiniz alkol alıp sizi rahatsız edecek olursa, size şiddet uygulamaya kalkarsa 4320 sayılı Aileyi Koruma Yasası'ndan muhakkak yararlanın. Bu yasaya göre eşinizi savcıya şikayet edip, 6 aya kadar evden uzaklaştırılması talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca şiddete maruz kalırsanız polise değil direk adliyedeki savcıya gidin. Eşinisin size şiddet uyguladığını ve şikayetçi olduğunuzu ve rapor almak istediğinizi belirtin. Şiddet uygulamak suçtur kanunumuza göre.

Daha ayrıntılı bilgiyi tutacağınız avukattan alabilirsiniz. Eşinizin alkol bağımlısı olması sebebi ile maddi açıdan çocuğunuzun geleceğini düşünüp tazminatı da ona göre isteyin eğer anlaşacak olursanız. Avukatınız gerekeni yapacaktır. Elinizden geldiğince boşanma davalarına daha yoğunlukla bakan iyi bir avukat tutmaya çalışın.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: 7 aylık bebek ile boşanmada tazminat ve nafaka velayet sorunu

Çok teşekkür ederim. Avukata gidinceye kadar içimi yiyip bitiren soruların cevabını aldım ve gerçekten içimi rahatlattınız.Eşim bulacağım avukatı para ile satın alacağını zırnık alamayacağımı söyleyip duruyor.hatta bunları telefonuma kaydettim ses kayıt olarak.Adelet yerini bulsun istiyorum sadece. Çok sağolun.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Eşinizin mal kaçırmasından şüpheleniyorsanız, eşinizin mallarına tedbir konulmasını da talep edebilirsiniz. Böylece satılmasına veya devir ile mal kaçırmasına engel olmuş olursunuz.

ayrıca düğünde takılan takılar sizindir. Eğer evden eşiniz sizi gönderdiğinde altınlarınızı da vermemişse boşanma davası ile beraber onları da talep edin. Ev eşyalarınız eşinizin yanında kalmışsa onları da talep edin boşanma davası ile.

Yani kısacası tüm haklarınızı kullanın. Eşiniz telefonda tutacağınız avukatı satın alacağını belirtmişse demek ki eşiniz gerçekten çok zengin olmalı. O zaman nafaka ve tazminatı yüksek tutun derim. Hatta gerekirse kazanacağınız tazminattan bir kısmını avukatınıza verin, anlaşın, ama hakkınızı sonuna kadar arayın. Bu tehditler ancak eşinizin başını yakar.

ayrıca sakın eşinizle muhatap olmayın. Karşılıklı konuşma açısından kesinlikle küfür,hakaret etmeyin.

Eşinizin alkol bağımlısı olduğu konusunda şahit edinmeye çalışın. İçki içtiği yerler varsa onları tespit etmeye çalışın. Hatta içki içtiği mekanlarda ve sarhoş olduğuna dair resimler elde etmeye çalışın. Bunu siz yapamazsınız amaa size bu konuda yardım edecek erkek olan bir yakınınız olabilir. İleride bu resimler ve bilgiler delil olacak ve açılacak bir boşanma davasında eşinizi kusurlu gösterecektir. Çünkü boşanma davalarında ispat etmek önemlidir.

Nafaka davasını hangi gün açarsanız nafaka hakkınız o günden itibaren geçerli olacaktır. Hakim birkaç ay sonra nafaka kararı vermiş olsa bile dava tarihinizden itibaren alacaklı olacaksınız. Bu da size önemli bir bilgi. O yüzden bir an önce avukatınızı tutun ve davanızı açın derim. Vakit nakittir.
    Konu denizblk tarafından (18-04-2011 Saat 13:44:36 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    konya
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

superi söyledikeleriniz hiç inandırıcı değil siz resmen masal anlatmışsınız
    eşininiz memur değilse nafaka vermemek için yollqar var alırsınız ama uğraşırsınız
    eşiniz varlıkdır peki sizinle evli ikenmi yaptı o kadar varlığı kesinlikle hayırdır
    bide 7 aylık çocuğa ev istirorsun buna kim inanır hiç boşuna uğraşma o zaman her kes senin gibi evlensin hemen ayrılsın kolayca ev sahibi olun öylemi
    tazminat kazansanız dahi kolay kolay alamassınız bunu bilin öyle evi hiç alamassın
    ayrıten avukata gitmemi istemiyor demişsin nedenmiş sen ayrı bir yerden sanki gidemeyecenmi
    boşanma davasında ne senin ne karşının vede ailenizin sözleri geçerlidir önemli olan şahitlerdir
    ayrıca şöyle bir olay anlatayım benim avukatım da ayrıldı eşinden ve yeni doğan çocuğu annesinden kanuni yolarla aldı ve tazminat dahi kazandı karısından belki türkiyede azdır böyle olaylar ama her şey olur

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neden bu kadar sert çıkıştığınıza bir anlam veremedim.Masal anlatmış değilim gerçek bunlar.Ispatlarım var elimde şahitlerim var.Ses kayıtlarım var.Görgü tanığı var ve çok acıki ben bu bebek için boşanmak istemiyorum bu kadar yaşananlara rağmen.Şayet eşim beni boşamaya karar verirse burda da benim taleplerim tabiki olacak.Eşim gidecek başkası ile evlenecek çocugu olacak neden bebeğimin hakkını başkalarına yedireyim.Evlenmeden önce varlıklıydı zaten.Ben kalkıpta dublex ev istemeyeceğim yada illa ev değil tazminat almak istiyorum. Sonuçta boşanmak için türlü bahaneler üreten o bu evliliği bitiren o ve madem bu kadar istemiyordu neden çocuk yapmak istedi. Yanlış okudunuz sanırım burda bariz madur olan benim.Tabiki bir avukata gittim ve haklarımı öğrendim.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bebek nafakası ne kadar

ne kadar nafaka alırım

3 aylik bebegim var bosaniyorum haklarim nelr

bebege nafaka

bosanmak istiyorum bebegim var

Ikiz bebeklerim var bosaniyorum nafaka

İki bebegin nefakası ne kadardır

iki bebegin nafakasi ne kadardir

2015 bebek.nafakasi.ne kadar

bosanmalarda bebek kimde kalir

tek bebegi olan nekadar nafaka verir

3 aylik bebek nafakasi ne kadardir

6 aylik bebegim var bosaniyorum

nafaka ne kadar

1 yasinda cocuk nafakasi

6 aylik bir kizim var bosanmak istiyorum

bosanmada iki aylik bebegi görme çocuk için tazminataylık nafaka ne kadar6 aylık bebeğimi boşanma sonrasibebegim 7 aylik esim 7aylik bebek gorme10 aylık bebek bosanma oncesi3 aylik bebegim var ne kadar nafaka alirim7 aylik bebegin velayeti
Forum