+ Konuyu Yanıtla
1 den 10´e kadar toplam 10 ileti bulundu.

Konu: Eşim boşanmak istiyor

Eşim boşanmak istiyor Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Eşim boşanmak istiyor

Merhabalar

Yaklaşık 8 aylık evliyim fakat evliliğimize bir türlü huzur bulamadım,hergün kavga tartışma yaşadım istanbulda oturmamıza ve ailem izmirde yaşamasına rağmen eşim gelin-kaynana kavgasını daha 2.ayından başladı,aileme hakaret küfür tonla gitti,sürekli bulunmaz bir eş olduğunu ve ailemle görüşmememi diretim durdu,ben hep olmaz dediğim içinde sorunlarımız bitmedi.
    En son 3 ay önce internette daha önce açılmış sitelerden birinde bir telekız sitesine girilmiş diye yaygara kopardı ve beni aldatıyosun diyip evi terketmemi,tüm eşyalarımı bırakıp defolmamı istedi,tabiki böyle bir olay yok.
    Evimizi evlenmeden hemen önce 40.000 lira ben 20.000 lira ortak tapulu kredili olarak aldık,eşyaların çoğu kısmınıda ben aldım zaten ki ben eşyasında değilim.
    Sonra aldatma iddasından vaz geçip teşebbüs var die yaygara kopardı tüm arkadaş çevresine anlatmış,herkese rezil olduk sonra araya bizim aile büyükleri girerek barıştırdı ve konu kapandı.
    Barışmamızın ardından benden mal ayrımı sözleşmesi talep etti kabul ettim gidip noterde mal ayrımı rejimi yaptık.
    Şimdi gene ailemi ortaya sürüp kavga edip evi terketti gitti.
    Ben istanbulda tek başıma yaşıyorum ailem izmirde,bu rezilliklerden de mümkün olduğunca ne aileme ne arkadaşlarıma bahsetmedim,çok utanıyorum,ama o her arkadaşına önüne gelene anlatmış tabi kendince anlatmış.
    Gidip boşanma davası açmış ve dediğine göre benden bana ait olan yarım ev tapusunu,nafaka,aldığım tüm eşyaları alıcakmış ayrıca dava süresince evdende uzaklaştıracakmış.
    Aldığım maaş ile hem evimin kredisini ödemem,hem kiraya çıkıp kira ödemem hemde nafaka ödeyip yaşamam mümkün değil,Kendisinin benden yüksek maaşı var,dediklerinin hepsini yapabilirmi ben aile ve yakın akrabalarım dışında kimseye anlatmadığım için tek şahitim onlar var,ama kendisi birkez evime gelmemiş beni görmemiş inssanları şahit yapıcak çünki daha önce oda onların boşanmalarında yalancı şahitlik yaptığını bizzat bana söylemişti.
    Bu durumda yapmam gereken nedir? evden uzaklaştırma alıp hem kredimi hem kiramı ödemem mümkün olmadığı için çok çaresiz kaldım yapabilsem çekip gidicem ama elim kolum bağlı.Nasıl bir yol izlemem lazım,şimdiden teşekkürler.

Hukuki NET Güncel Haber

Eşim boşanmak istiyor konulu yargıtay kararı ara
    Eşim boşanmak istiyor konulu hukuk haber
    Konu anil82 tarafından (07-04-2011 Saat 14:28:08 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eşim boşanmak istiyor

Evi terk eden sizin eşiniz. Evden çıkmazsınız. Oturmaya devam edersiniz. Boşanma davası ile ilgili olarak size tebligat yapıldığında sizde karşı dilekçe verirsiniz. Eviniz için aile konutu şerhi konulmasını istersiniz.
    Çocuğunuz varmı bahsetmemişsiniz. Eşiniz çalışıyorsa ve çocuğunuz yoksa ve dediğiniz gibi yüksek miktarda maaş alıyorsa nafaka alamaz. Ancak çocuğunuz varsa çocuğunuz için nafaka ödersiniz.
    Evinizde halen kullanılmakta olan eşyaları alamaz. Siz kiliti değiştirin ve oturmaya devam edin. Eşiniz bir şekilde eve gelip bir süre sizinle kalıp sonra siz yokken eşyaları götürebilir yada evin anahtarlarını değiştirip sizi kapının önüne bırakabilir. Eşinizin eve dönüşünü "davadan vazgeçmek üzere" şarta bağlayın.. Aksi takdirde çok canınız yanar.
    O nedenle komşularınızı ve bina görevlisini uyarın telefon numaralarınızı verin. Kapı kilitlerini değiştirin. Evinize alarm bağlatın.
    Bu tür bir girişim olduğunda müdahale edin. Muhtarlığa ve Bölgenizdeei polis karakoluna bilgi verin. Eşinizle ayrı yaşadığınızı bildirin.
    Boşanma davalarında tanıklar çok önemlidir. İddia sahipleri iddialarını ancak tanık ifadeleri ve deliller ile ispat edebilirler. O nedenle eşinizin tanıkları (ve tanık gösterecekleri) hakkında bilgi sahibi olun. Hangi konularda nasıl ifade verecekleri hususunda önceden önlem almaya çalışın.
    Konu Abdullah Yaman tarafından (08-04-2011 Saat 07:28:56 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası yapmışım....
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle cevap için çok teşekkürler,
    Ben aslında böyle kilit değiştirme onu eve almama gibi şeyleri hiç istemem keşke medeni iki insan gibi anlaşarak ayrılabilsek ama karşı taraf ne kadar rezillik olursa o kadar mutlu olucak gibi gözüküyor.
    Söylediklerinizden sonra kafam karıştı şimdi daha dava ile ilgili elime gelen herhangi bir tebligat yok ama dava açtığını söyledi zaten,ben evin kilidini değiştirip onu eve almazsam suçlu durumuna düşmezmiyim sonuçta evin yarısıda onun üstüne ve hala karım ama tabiki diğer konularda ortada evi boşaltıp gitmesi veya kilidi değiştirip beni evden uzaklaştırması gibi.Hatta ailesi annesi ve babası beni işimden etmekle istanbulu dar etmekle dahi tehdit ettiler.
    Birde karakola ve muhtara gidip nasıl bir bildirimde bulunmam gerekli?
    Bu arada çocuğumuz yok zaten ama ben tedbir nafakasından bahsetmiştim bu olabilirmi?

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    157
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Daha önce benzeri durumu yaşamış ve halen yaşayan biri olarak tavsiyem..ortak konuta tapudan aile şerhi koydurun.karşı tarafın şahitlerinin söyleyeceklerinin ispat/delil vs ile önlemini alın.eşyalar için tutanak tutturun..evin terkedildiğini kolluk gücüyle tespit ettirin...yapacağınız her davranışa/söyleme dikkat edin.muhtemelen eşinizi yönlendiren biri(leri) olacaktır..onu tespit etmeye çalışın..eğer anlaşmalı boşanma gibi bir durum hasıl olursa burada yazılacak her bir cümleye dikkat edin..çocuk varsa zaten konu başka bir noktaya gidecektir..boşanma gerçekleşinceye kadar sukunetinizi korumaya çalışın...bu aşamada tehditler/iftiralar/yalancı tanıklar vs vs birbirini kovalayacaktır..bu aşamadan zararla çıkmamak mümkün olmamakla birlikte dikkatli olunması bu zararı/hasarı enaza indirgeyecektir..ve mümkün olduğu kadar herşeyi delillendirin...çünkü boşanma davalarının görüldüğü yerlerde pozitif ayırımcılığı derinden hissedeceksiniz...olaylar bittiğinde, etraftakiler maddi/manevi tatmin sağladığında ortamı terkedip sizleri ayrı ayrı yalnız bırakacaklardır..artık cin şişeden çıkmıştır...geri dönermi ? dönsede şişede durur mu?neyse Allah kolaylık versin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu saatten sonra bu kadar rezillik yaptıktan sonra ne cin kaldı ne şişe,insanlar ayrılsada keşke medeni kalmayı becerebilmeli ama yok bazıları için bu rezillik daha iyi heralde,8 ayda evliliğimin bitmesine mi yanıyım ömür boyu karım çocuğumun anası olucak insanın,para peşinde koşmasına mı?
    Takılan takıları,aldığım eşyalar,ev için ondan 2 katı daha fazla para ödememe rağmen yaptığımız ortak tapuya rağmen ve hepsini anasının ak sütü gibi helal ederken beni zor durumda bırakmak elimde avucumda ne varsa almak için hareket etmesi,allahım sabır ver.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eşiniz bu rezillikleri şu sebeplerden yapıyordur. Sizden hınçını almak için, size olan öfkesinden size zarar vermek için yapıyordur. Ve ayrıca çevresine karşı haklılığını ispat etmek için yapıyordur. Bundan daha ne kadar kötü rezillik yapabilir diye düşünmeyin. Boşanma davası süresince birçok iftiraya maruz kaldığınızı göreceksiniz. Size nacizane bir tavsiyem olacak. Karşı tarafı artık telefonla aramayın. İyilik için arasanız bile karşı taraf bunu koz kullanıp sizi savcılığa şikayet edebilir, eşim beni tehdit etti diyebilir. Bundan sonra avukatınız eşinizle muhatap olsun. Siz aramayın.

Yukarıda size hukuki olarak yapmanız gereken şeylerden bahsedildi. Öncelikle AİLE KONUTU ŞERHİ koydurmanız. Abdullah bey'in yazdıklarını muhakkak yapın. Ve ikazlarını dikkate alın.
    Konu denizblk tarafından (07-04-2011 Saat 19:59:35 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Gördüklerim ve yaşadıklarım konusunda şok olmamak mümkün değil,daha 2 gün önce ben telefonumu evde bırakıp evin alışverişini yapmak için markete gitmiştim,Akşam eve geldim eşim yattı,benide rabbim mi dürttü bilmiyorum ama gidip onun telefonuna bakmak geldi,ben yokken evde benim telefonumdan onu öldüreceğime dair kendi telefonuna tehdit mesajı çekmiş,sildim tabi ertesi gün başımda dolanıyo telefonumu almak için sonra binbir yalan yok aile göstericem onlarda ayrılmamıza izin versinler diye filan,bunun gibi şeyleri yaşadıktan sonra aynen dediğiniz gibi ne arayıp sorarım ne muhattap olurum.
    Yarın ilk işim aile konutu şerhini koydurmak olucak,Sayın Abdullah YAMAN'ın dediği kilit değiştirme olayında çekimser kaldım hem yanlış geliyo hemde hukuksal dayanağı varmı bu konuya açıklayıcı bir bilgi veren olursa çok sevinirim.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz evinizdesiniz. Evliliğinizin devam etmesi için herşey var. Eviniz, eşyalarınız ve aile olarak barınacağınız yuvanızdasınız. Terkeden, uzaklaşan, size karşı dava açtığını söyleyen ve evlilik birliğini bozan taraf eşiniz. Siz haklı durumdasınız. Bakın Medeni kanunun şu maddelerini dikkatle okuyun..

Madde 185.- Evlenmeyle eşler arasında evlilik birliği kurulmuş olur.
    Eşler, bu birliğin mutluluğunu elbirliğiyle sağlamak ve çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce özen göstermekle yükümlüdürler.
    Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar.

II. Konutun seçimi, birliğin yönetimi ve giderlere katılma

Madde 186.- Eşler oturacakları konutu birlikte seçerler.
    Birliği eşler beraberce yönetirler.
    Eşler birliğin giderlerine güçleri oranında emek ve malvarlıkları ile katılırlar.

Siz eş olarak birlikte seçtiğiniz evde evlilik birliğinin hem etik, hem sosyal hemde hukuksal kurallarına uygun davranıyorsunuz. Emin olun çekimser kaldığınız bu konuda eşiniz sizden daha cesur ve girişken davranacaktır. Yalanın iftiranın olduğu yerde herşeyi bekleyin. Tedbirli olun..
    Varsayalım siz tedbirlerinizi aldınız; eşiniz ne diyecek "kocam beni eve almıyor" mu diyecek..ve sizi kime şikayet edecek? Mahkemeye mi ? Polise mi ? Kime ?

evi terkeden kim; eşiniz,
    ayrı yaşayan kim ; eşiniz,
    evlilik birliğini bozan kim ; eşiniz,
    size boşanma davası açan kim; eşiniz,
    size iftira eden kim; eşiniz,
    cep telefonu mesajı ile size komplo kurmaya çalışan kim ; eşiniz,
    yalancı tanıklarla size karşı duracak olan kim; eşiniz..
    Ailesi aracılığı ile size baskı uygulayan kim ; eşiniz.......

Bu örnekleri siz daha da fazlalaştırabilirsiniz.. Seçim sizin..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı anil82 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Gördüklerim ve yaşadıklarım konusunda şok olmamak mümkün değil,daha 2 gün önce ben telefonumu evde bırakıp evin alışverişini yapmak için markete gitmiştim,Akşam eve geldim eşim yattı,benide rabbim mi dürttü bilmiyorum ama gidip onun telefonuna bakmak geldi,ben yokken evde benim telefonumdan onu öldüreceğime dair kendi telefonuna tehdit mesajı çekmiş,sildim tabi ertesi gün başımda dolanıyo telefonumu almak için sonra binbir yalan yok aile göstericem onlarda ayrılmamıza izin versinler diye filan,bunun gibi şeyleri yaşadıktan sonra aynen dediğiniz gibi ne arayıp sorarım ne muhattap olurum.
    Yarın ilk işim aile konutu şerhini koydurmak olucak,Sayın Abdullah YAMAN'ın dediği kilit değiştirme olayında çekimser kaldım hem yanlış geliyo hemde hukuksal dayanağı varmı bu konuya açıklayıcı bir bilgi veren olursa çok sevinirim.
    Özellikle belirttiğim bilgiye dikkatinizi çekerim. Bu olabilecek en tehlikeli girişimdir. Başınıza gelebilecek en kötü durumlardan bir tanesi. Bir eş diğer eşe karşı iftira, karalama, komplo moduna girmişse çok ama çok dikkatli olmak gerekir. Attığınız her adıma, yediğiniz her yemeğe, aldığınız nefese bile dikkat etmelisiniz.
    Siz iyiniyetli olabilirsiniz, ancak eşiniz sizin açığınızı kolluyor. Aileside bu duruma yardımcı oluyor destek veriyor, başkaca destekçileri ve akıl hocalarıda olacaktır.
    Ben sizin yerinizde olsam; karakola bir dilekçe ile eşimin xx.xx.xxxxx tarihinden beri eve gelmediğini, evi terkettiğini bildiririm. bu konuda tutanak tutulmasını isterim.
    gerekirse yönetici ve binadaki bir kaç komşunun da ifadesini aldırtırım. (bu tutanaklar yarın bir gün mahkeme aşamasında çok işinize yarayacaktır.)
    Muhtarlığa gidip durumu anlatırdım. Gerekli işlemin yapılmasını istediğim bir dilekçede muhtarlığa verirdim.
    Sonra evin tüm kilitlerini değiştirirdim. Emniyet kiliti taktırtıp, gücüm ölçüsünde birde alarm sistemi bağlatırdım. Kapı komşularım ile bina görevlisini tembihlerdim. Gelen giden olduğunda, eşya taşıma kamyonu yada çilingir ile gelinmesi halinde haber vermelerini sağlardım.
    Evde yükte hafif pahada ağır kolayca götürülebilecek, altın, ziynet, mücevher, para, hisse senedi, elektronik cihaz, saat vb. eşyaları güvenli bir yere taşırdım (bir arkadaşın evine, kiralık kasaya yada işyerine yada arabamın bagajına)
    Yaşamıma dikkat ederdim. girip çıktığım yerlere, gezdiğim alanlara, işime, gücüme, arabama, ilişkilerime. Bu arada eşimin hayatına dair bilgilerde edinirdim. Hayatında birisi mi var, kimlerle görüşüyor, neler planlıyor. ortak arkadaşlardan, tanıdıklardan ne yapmayı planladığını öğrenmeye çalışırdım.
    Dava aşamasına kadar aptalı oynar, kendisi ile de sık sık telefonla görüşürdüm. Her telefon görüşmesine başlarken ihtiyaten ses kaydı yapardım. beklenmedik bir sözcük, bir hakaret, bir küfür, bir itiraf olabileceğini unutmamak lazım. Sayın dnzblk'nında dediği gibi şikayetçi olması, iftira atmasına önlem almak adına da bu ses kayıtları önemli. Eğer kusuru ortaya koyan bir itiraf olursa da bu ses kaydını mahkemede kullanabilirsiniz. Merak etmeyin yaptığınız suç olmayacaktır.
    Önerilerimizi kulak ardı etmeyin. Forumda sizin durumunuzda olan yüzlerce üye var. Son pişmanlığın fayda etmeyeceğini unutmayın. önlemlerinizi alın. Sonra üzülmeyin...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Önerileriniz için herkese teşekkür ederim,Bugün aile konutu şerhini koydurmaya gidiyorum,Dediğiniz gibi elimden geldiğince sakin sabırlı ve adımlarıma dikkat ediceğim,Eşim boşanma davası açıcağını söyleyip gideli 2 gün oldu,arayıp gelip gelmeyeceğini öğrenip (çünki daha önce de bir kez terk edip 2.günde gelip ben bu evde oturucam sen defol git demişti) buna göre dediğiniz adımları uygulayacağım.Zaten evde ne var ne yoksa benle kavga etmeden önce ailesinin evine götürmüş evde birşey bırakmamıştı.
    Cevaplar için çok teşekkür ederim.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kocanız boşanmak istiyorsa

kaynana yuzunden bosanmak

dogalgaz kapali kiliy nsl aculit

kaynana iftirası

evi terk eden kadın çocuk veaile baskısıyla geri dönermi

karimin ailesi site:www.hukuki.net

kaynanasi yuzunden evi terkedenler

eşiniz boşanmak istiyorsa

kaynanasi yuzunden bosananlar