İyi günler,
Kusura bakmayın belkide çok yanlış bir konu başlığı altına yazıyorum ama bazı şeyleri öğrenmem gerekiyor. Aralık ayı içerisinde %90-95 i bitmiş bir apartman dairesini kredi ile satın aldım. Bu apartmanın arsası, arsa sahibi tarafından 3 ortağı olan bir şirkete kat karşılığı olarak verilmiş. Aralarındaki Sözleşmeye göre apartmana iskan alınmadan arsa sahibi üzerine fazladan 2 daire tapusu kalması gerekiyor. Ben ise Arsa sahibine güvenimden dolayı şirket ile herhangi bir sözleşme yapmadan parayı ödeyip diğer dairelerden birisinin tapusunu aldım. ancak şu zamana gelince bu şirketteki ortaklardan birisi diğer ortaklarından davacı oldu ve bildiğim kadarıyla da arsa sahibi üzerine olan fazladan 2 daireye de ipotek koydurdu. benim kendi üzerime olan dairede herhangi bir sorun bulunmamakta. Bu davadan dolayıda bitmesi gereken bazı işler (çevre düzenlemesi, iskan vb.) bitirilemiyor. ben ise geçde olsa işimi sağlama alabilmek için bu üç ortağıda mahkemeye verip herhangi bir hak koruma yoluna gidebilirmiyim. yada haklarımı koruyabilmek için ne yapmam gerekir.
şimdiden ilginiz ve yardımalrınız için çok teşekkür ederim