1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.
    Nerede
    kütahya
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Taksirli yaralama

Merhaba;
    sıraya attığım küçük bir tahta küp sekerek öğrencimin kafasına geldi hafif şişlik raporu verilmiş aile şikayetini geri aldı nasıl sonuçlanır davası açılır mı?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    110
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Taksirli yaralama

Bu durumda davanın kamu davasına dönüşüp dönüşmeyeceği verilen rapora bağlı. Doktor raporunun içeriği hakkında bilgi verirseniz olayın nasıl gelişeceği hakkında yorum yapabiliriz. Rapordaki süre ve hayati tehlikeye ilişkin yoruma göre eğer kamu davası açmayı gerektiren bir durum yoksa aile de şikayetinden vazgeçtiğine göre dava açılmaz açıldıysa dava düşer. Ama kamu davasını açmayı gerektiren bir durum varsa raporda dava devam eder. Bu durumda da fazla bir ceza çıkmayacağını verilen cezanın para cezası olacağını ve büyük olasılıkla erteleneceğini tahmin edebiliriz.

Nerede
    konya
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Açılmaz içiniz rahat olsun

Nerede
    kütahya
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Doktor raporunu görmedim ama doktor hiç bi müdahalede bulunmamıs en ufak bi çizik kızarıklık yoktu hafif şişlik varmış ama bana göre o da yoktu. Öğrencimin sağlık durumu da gayet iyi, olay dün oldu öğrencim bugün okula geldi. Yani sadece dünü içeren 1 ropordu sanırım 1 günlük.

Nerede
    kütahya
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Nazlı Yolac rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu durumda davanın kamu davasına dönüşüp dönüşmeyeceği verilen rapora bağlı. Doktor raporunun içeriği hakkında bilgi verirseniz olayın nasıl gelişeceği hakkında yorum yapabiliriz. Rapordaki süre ve hayati tehlikeye ilişkin yoruma göre eğer kamu davası açmayı gerektiren bir durum yoksa aile de şikayetinden vazgeçtiğine göre dava açılmaz açıldıysa dava düşer. Ama kamu davasını açmayı gerektiren bir durum varsa raporda dava devam eder. Bu durumda da fazla bir ceza çıkmayacağını verilen cezanın para cezası olacağını ve büyük olasılıkla erteleneceğini tahmin edebiliriz.
    Doktor raporunu görmedim ama doktor hiç bi müdahalede bulunmamıs en ufak bi çizik kızarıklık yoktu hafif şişlik varmış ama bana göre o da yoktu. Öğrencimin sağlık durumu da gayet iyi, olay dün oldu öğrencim bugün okula geldi. Yani sadece dünü içeren 1 ropordu sanırım 1 günlük.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı coruco rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Açılmaz içiniz rahat olsun
    Dava açılırsa savunmayı sizmi yapacaksınız ?

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    1.657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Burada anlattığınız olayla suça verdiğiniz tanımlama çelişkili. Suç 89 da tanımlanan taksirle yaralama değil, 86 maddedeki kasten yaralama gibi görünüyor. Yine anlattığınıza göre rapor yoksa, şikayetçi de yoksa dava düşer. Dava açılabilmesi için kişinin mutlak yaralanması şart eğildir. Vücuda verilen bir acı yeterlidir. Tüm bunlara rağmen bir dava açılır da cezaya hükmedilecek olursa 120 X 20= 2400TL bir para cezası 1/6 indirimle 2000 TL yi 10 ayda ödemenize karar verilebilir. Ancak sayın Av. Nazlı Yolaç'ın dediği gibi verilen para cezasının ertelenmesine hukuki olanak bulunmamaktadır.

Derste sakin olunuz, öğrenciyi dövmeyiniz. Disiplin kurullarını devreye sokarak öğrenciyi yola getirmeye çalışınız. Hepsinden önemlisi hiçbir şekilde öğrenci adam olmuyorsa dövme işini herkesin gözü önünde değil gözden uzak bir yerde yapınız ve iz bırakacak yerlerine vurmayınız.

Şimdi bu son sözlerimi eleştirenler çıkabilecektir. Bunu eleştirmeden önce bir hababam sınıfına girip 40 dakika değil sadece 15 dakika boyunca dersi izlemelerini ondan sonra cevap yazmalarını dilerim. Çünkü davulun sesi uzaktan her zaman hoş gelmektedir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hepsinden önemlisi hiçbir şekilde öğrenci adam olmuyorsa dövme işini herkesin gözü önünde değil gözden uzak bir yerde yapınız ve iz bırakacak yerlerine vurmayınız.
    Dayakla adam olunsaydı kanımca memleketteki bütün eşekler en azından okur yazar olurdu

Nerede
    Hakkari
    İletiler
    1.657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Dayakla adam olunsaydı kanımca memleketteki bütün eşekler en azından okur yazar olurdu
    Nasıl biliyorum ama birileri çıkıp eleştirecek diye))

Ancak bir hababam sınıfına girip 15 dakika boyunca dersi dinlemyenlerin yazdıklarını kaale almıyorum))

Eğitim konusunda bir background'unuz yoksa eğitim işini eğitimcilere bırakınız ve işiniz olan trafik kazalarında rapor yazma işine bakınız. Kaldı ki biz her durumda pat küt öğrenciye girişin de demedik!!! Öğretmen gerekirse aşırıya kaçmamak şartıyla eğitim amacı ile zaman zaman zor kullanabilmelidir. Malesef özgürlükçü ve kendini ilerici sayan birtakım çevrelerce TCK'daki eğitim amacıyla öğretmenin zor kullanmasını suç saymayan maddeyi değiştirdiler.

Bunlar ve siz davulun sesini uzaktan duyduğu için hoş duyanlar gurubundansınız.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    699
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hakkarili Arzuhalci rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Eğitim konusunda bir background'unuz yoksa eğitim işini eğitimcilere bırakınız
    Bakanlığın adı Milli Eğitim Bakanlığı olduğu konusu dikkate alınır ise okullarda öğretimden önce çocuk ve gençlere eğitim verilmesi gerek ve veriliyor diye düşünüyorum/düşünmek istiyorum.

Sizin tavsiyeniz dolayısı ile değil ama nice ana kuzusunu kendine emanet olarak görüp koruyup gözetmesi gereken öğretmenler ve eğitimciler'e
    Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır
    sözü Ulu Önder Milli Eğitim Bakanlığından onaylı psikopatlar yetiştirilmesini tavsiye etmiyordur kanısındayım.Hoşgörü,insan sevgisi,çocuk sevgisi,idealistlik gibi hususlar ile değilde marangozun tahta malzemeye davrandığı gibi davranırsa eğitimciler aynı şekilde karşılık alırlar diye düşünüyorum

Bilirkişiliğin alanında uzman kişilere verilen hukuki sıfat olduğunu bilmiyorsunuz sanırım ama zaten işim trafik eğitimciliği olmasa idi aynı zamanda uzman olamaz ve trafik bilirkişisi olmazdım zaten.

Okullardan ziyade sürücü kurslarında daha esnek olunduğundan ve 18 yaşını doldurmuş bir vatandaşın B sınıfı ehliyet aldığını gözününde bulundurursak öğrenciler ile birlikte vakit geçirme zamanı oluyor ve sanırım eğitim konusunda bir altyapı oluyor.

Kaldı ki konuyu başlatan üyenin yaptığının kasıtsız olduğu düşüncesi ile zaten aileside şikayetini geri almış.

İlgili üyenin kendisini tenzih ederek dayak ile öğrenci yetiştirileceğini zanneden eğitimci kimliğindeki şahsiyetleri madem kavgaya o kadar meraklılar yakında ülkemizde başlanılması düşünülen kafes dövüşlerine katılmalarını tavsiye ediyorum.

Saygılarımla
    Konu Trf.Bilirkişi EmrahÖztürk tarafından (04-03-2011 Saat 15:01:24 ) de değiştirilmiştir.

1 / 2 Sayfa 12 SonSon